گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

مهدی سلمانی آرانی

محمد

بسیجی

محصّل

1345/06/15

آران و بیدگل

1365/10/21

شلمچه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

مهدى سلمانى آرانی در سال 1345 در خانواده‏اى اسلامى و مقيد به احكام و قرآن در آران ديده به جهان گشود. دوران تحصيلات ابتدايى مهدى مصادف با اوج انقلاب اسلامى ملت ايران بود. او نيز در اكثر راهپيمائيهاى دانش‏آموزان عليه رژيم طاغوت شركت مى‏كرد.

شجاعت، حسن خلق و چهره متبسم مهدى از او فردى ساخته بود كه دوستانش احساس مى‏كردند در هر زمينه‏اى به او نياز دارند.

حضور فعال او در كتابخانه محل، شركت در برپايى نمايشگاه عكس و كتاب و همچنين نمايش فيلم و تئاتر از فعاليتهاى اجتماعى او بود. مهدى با وجود سن كمش در سال 61 پس از طى آموزش‏هاى نظامى لازم، به‏عنوان آر پى جى زن در عمليات محرم شركت كرد و مجروح شد ولى پس از بهبودى با شركت در عمليات والفجر 4 رشادتهاى زيادى در مقابل دشمن بعثى از خود نشان داد و سپس با شركت در عمليات كربلاى 5 در يك نبرد نابرابر با دشمنان اسلام به درجه رفيع شهادت نائل آمد و به ديدار معبود خود شتافت.

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.


تعداد بازدید: 4840

بسم الله الرحمن الرحيم

شهيد شمع و قلب تاريخ است.

با نام خدا الهام بخش روح انسان و نجات دهنده مستضعفان جهان و بخشنده و مربان و با نام فرزند پيامبر اسلام(ص) مهدي موعود(عج) چند كلمه اي به عنوان وصيت مي نويسم. با درود و سلام به رهبركبير انقلاب اسلامي و بر ارواح طيبه شهيدان راه حق كه با خون خود درخت انقلاب اسلامي را سيراب كردند و اين انقلاب را به ثمر رساندند و سلام بر مادران و پدران شهدا.

اي مادران و پدران زحمت كش و رنج ديده: شما خود مي دانيد چقدر مردن در راه خدا بهتر مردن در بستر است پس فرزندان تان و حتي خودتان نيز سعي كنيد در راه خدا جهاد كنيد و مردن تان در راه او باشد. تا دين خود را به اين انقلاب ادا كنيد.

وصيتم به ملت شهيدپرور: اي ملت قهرمان سعي كنيد هر كاري كه انجام مي دهيد اول با نام خدا و با ياد خدا آن كار را انجام دهيد. اي ملت مسلمان مانند باران باشيد كه معلوم نيست كه اول بهتر است يا آخر. (كه سر تا سرش خير باد) وصيت بعدي من به ملت شهيدپرور اين است كه خودسازي را پيشه كنيد كه در غير اين صورت هواي نفس بر عقل و فكر شما غلبه خواهد كرد.

وصيتم به دانش آموزان عزيز: دوستان گمان نكنيد شماهايي كه در سنگر كلاس و مدرسه مشغول تحصيليد جهاد في سبيل الله نيست شما اگر چند لحظه اي تفكر كنيد و هدف درس خواندن تان را بفهميد متوجه خواهيد شد كه در سنگر مدرسه برابر جنايت كاران مي جنگيد اگر اين مسئله براي شما سؤال پيش آورد كه چرا من رفتم بايد بگويم كه من ديگر خجالت مي كشيدم كه هنوز هم در شهر بمانم. چون كه نمي توانستم ببينم كه چه دوستان حقيقي را از دست داده ام بدين جهت با مشكلات زياد راهي جبهه شدم كه اگر خدا قبول كند كه چند قدمي را در راهش بردرام.

وصيتم به دوستان و برادرانم كتابخانه محل را باز نگهداريد چون واقعاً براي نوجوانان مفيد است. وصيت به مادرم: مادرم در درون سنگر و از راه دور دست هاي زخم و چاك چاكت را مي بوسم واقعاً چه افتخاري نصيبت شده كه چنين فرزندي را تربيت كردي و در راه خدا فدا نمودي. ان شاءالله كه در آن دنيا شهدا شفاعت شما را مي كنند. پدر عزيز و مهربانم: اميدوارم مرا ببخشيد و من دست هاي تو را هم كه پينه پينه است از راه دور مي بوسم و اما وصيتم به پنج برادرم: برادرانم شما كه از اول انقلاب و چند سال پيش آن واقعاً كوشش كرديد بي خوابي كشيديد در راه خدا و انقلاب سعي بسيار كرديد هم چنان در راه خدا كار كنيد و نگذاريد كسي بفهمد چون صوابي كه دارد از جهت همين مخفي بودن آن است. لكن اكثر مردم نمي دانند اما بعضي ها مي دانند واقعاً من حالا مي فهمم كه شما آن كاغذهايي كه پيش از انقلاب پخش مي كرديد چه بوده است. برادرانم خدا با شماست در هر كجا كه هستيد در خدمت انقلاب باشيد و گوش به زخم زبان ها ندهيد زيرا راه شما في سبيل الله است. و اما من دوست دارم كه اول برادرا بر من نماز گذارد و اگر برادرم در شهر خودمان نبود و شايد نتواند در تشييع جنازه من شركت كند كه در اين صورت آقاي خطيب بر من نماز بخواند و يا اگر باز نشد هركس را كه پدرم بگويد قبول است و هرجا كه پدرم گفت به خاكم بسپاريد. در ضمن در تشييع جنازه من كساني كه زير جنازه من هستند مي خواهم كه با مشت گره كرده جنازه ام را بلند كنند و جنازه ام روي مشت هاي گره كرده باشد. اميدوارم كه خداوند تمام گناهان مرا ببخشد و اين چند قطره خون را كه در راهش داده ام به جمع خون هاي شهيدان انقلاب اسلام وصل كند تا درياي اين خون ها ابرجنايتكاران را در خود فرو برد.

ربنا افرغ علينا صبرا و ثبت اقدامنا و انصرنا علي القوم الكافرين

اللهم طهر قلبي من انفاقو عملي من الرياء و لساني من الكذب و عيني من الخيانه فانك تعلم خائنه العين.

خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خيمني را نگهدار

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته

فرزند كوچك انقلاب مهدي سلماني آراني

امضا


 آثار مهدی سلمانی آرانی

 آثار مهدی سلمانی آرانی

 آثار مهدی سلمانی آرانی

 آثار مهدی سلمانی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع