گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

اصغر پیردهقان (احمدی)

رضا

بسیجی

طلبه روحانی

1344/01/01

1362/05/10

پیرانشهر

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

اصغر سال 1344ش در خانواده‏اى مذهبى در آران متولّد شد.دوران تحصيل را تا اوّل دبيرستان سپرى كرد ولى به خاطر علاقه‏ ى زياد به دروس حوزوى و لباس مقدّس روحانيّت، روانه‏ ى حوزه ‏ى علميّه شد.

نكته‏ى مهم در اين دوران براى او، علاوه بر فراگيرى علوم دينى، خودسازى و كسب ملاك‏هاى ايمانى و اعتقادى بود كه با اعمال خود به ظهور رساند.با آغاز تجاوز دشمن به ميهن اسلامى ديگر نتوانست بى‏تفاوت بماند و فقط به كسب دروس حوزوى بپردازد. لذا با اين‏كه شانزده سال بيش‏تر نداشت، اسفند 1360ش به همراه داماد خانواده‏شان (روحانى شهيد اصغر مدبّر)براى شركت در عمليّات فتح المبين عازم مناطق عمليّاتى جنوب شدند.

در آن عمليّات داماد خانواده (اصغرمدبّر) به شهادت رسيد و جنازه‏ ى او پيدا نشد.اصغر هم با بدنى مجروح به خانه برگشت. مجدّدا چند ماه بعد در عمليّات رمضان شركت كرد و مجروح شد. اصغر براى بار سوم نيز پس از شركت در عمليّات محرم مجروح گشت.

انگار او به درجه ‏اى از معرفت و شعور رسيده بود كه بهترين مدرسه‏ ى كسب علم و معرفت الهى را جبهه‏ ى نبرد بادشمن متجاوز مى‏دانست. لذا براى آخرين بار بعد از ماه مبارك رمضان، در سال 62ش، عازم مناطق جنگى شد و در علميّات والفجر دو شركت كرد و به آرزوى حقيقى خود، يعنى شهادت نايل آمد.

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.


تعداد بازدید: 3685

بسم اللّه الرحمن الرحیم

به نام خدا و به ياد خدا و براي خداي وصيت نامه خود را آغاز مي كنم.

بسم الله الرحمن الرحيم

الذين آمنوا يقاتلون في سبيل الله و الذين كفروا يقاتلون في سبيل الطاغوت فقاتلوا اولياءالشيطان ان كيد الشيطان كان ضعيفا.

وظيفه ما صيانت از اسلام است چه بكشيم و چه كشته شويم پيروزيم.

امام خميني

خداوندا من تو را سپاسگزام كه پس از گذراندن 16 سال دوران جهل و ناداني و پس از گذراندن ايام فطور بودن در اميال دنيايي و شهواني مرا به سوي نور و به سوي سعادت يعني حوزه علميه قم و اكنون به سوي جبهه ها راهنمون شدي.

پروردگارا اگرچه در اين ايام زندگيم معاصي زياد كرده ام اما به اميد رحمت تو و بخشندگي تو به درگاهت رو آورده ام و از تو طلب مغفرت مي كنم، يا ستار العيوب و يا غفار الذنوب اغفر ذنوبي كلها بحرمه محمد و آل محمد.

اما شما پدر ومادر عزيزم – از شما طلب مغفرت مي كنم كه در شهادت من صابر و استوار باشيد و با صبر خود آن چنان درسي به صدام و يارانش بدهيد كه يك فرزند قابل گفتن نيست بلكه ده ها فرزند مي داشتم همه را در راه خدا فدا مي كرديم و دوستدارم كه با شنيدن خبر شهادتم سر به سجده گذاشته و خدا را شكر كنيد. زيرا كه هديه شما را پذيرفته است و به اين شهادت افتخار كنيد نه براي اين كه خانواده شهيد شده ايد بلكه براي آن كه پيروي خود را نسبت به امام حسين(ع) عملاً به اثبات رسانديد.

مادرم جان اگر خبر شهادتم به تو رسيد و جنازه ام پيدا نشد ناراحت نباش زيرا كه با فرزندان مكتب زهرا(س) هستيم، 1400 سال از شهادت اين بانوي بزرگ اسلام مي گذرد كه هنوز قبرش براي ما مخفي است. مادر جان اگر جنازه ام را آوردند ولي سر در بدن نداشتم (كه آرزوي ديرينه من بوده) ناراحت نباش زيرا كه ما راهي را مي رويم كه حسين(ع) رفت، بس چه عالي است كه در نوع شهادت مان نيز بر آقاي خود اقتدا كنيم. مادرجان اگر جنازه ام را آوردند ولي بدنم قطعه قطعه بود ناراحت نباش زيرا كه ما درس شجاعت و شهادت را از علي اكبر امام حسين(ع) آموخته و عالي است كه مثل او شهيد شويم.

خانواده عزيزم و مخصوصاً مادرجان يك وقت چنين فكر نكني كه اگر فرزندم در اين جا مي ماند زنده مي بود كه اين شرك است. زيرا كه مرگ و حيات دست خداوند است و هر جا كه خداوند بخواهد جان ها را مي گيرد اما اين سعادت مي خواهد كه اين جان را در جبهه و در راه خدا از انسان بگيرد.

از شما خواهرانم مي خواهم كه چون زينب(س) باشيد صابر و استوار و پيام رسان خون شهيدان و از او درس بگيريد كه با وجودي كه در كربلا فرزند خودش شهيد شده بود ولي هر كجا سخن از حسين(ع) و رهبر خود مي گفت يعني شما هر كجا كه سخن مي گوييد سخن از اسلام و از شهيدان باشد كه با خون خود اين جمهوري اسلامي را نگهداري كرده اند.

و اما شما اين امت هميشه در صحنه

قبل از هر چيز از تمام كساني كه دوست و آشنا بوديم مي خواهم كه اگر از من نسبت به آن ها خداي ناكرده غيبتي سر زده يا شنيده ام و يا كوچك ترين سوء اخلاق از من ديده اند مرا حلال كنند زيرا يكي از صفات مؤمن بخشندگي اوست. اولين سخن خود را با سخن علي(ع) آغاز مي كنم كه فرمودند: ؟؟ اتقوا معاصي الله في الخلوات فان لشاهد هو الحاكم.

يعني بپرهيزيد از گناه كردن در خلوتگاه ها زيرا كه روز قيامت ؟؟ حاكم است شاهد بر اعمال است. تقواي الهي را پيشه كنيد. تقوا است كه انسان را به درجه عالي ميرساند. تقوا است كه انسان را به جايي مي رساند كه خداوند بر وجود اين مخلوق خود در برابر فرشتگان مباهات مي كند.

اين برادران و خواهران آن عهد و پيماني را كه با امام امت (با شعارهاي الله اكبر، خميني رهبر و تا خون در رگ ماست خميني رهبر ماست) بستيد وفادار باشيد كه يكي از معصومين مي فرمايد: لا ايمان لاعهد له يعني ايمان ندارد كسي كه به عهد و پيمان وفا نكند. خدا نكند روزي بيايد و فرياد هل من ناصر ينصرني حسين(ع) از گلوي امام عزيزمان درآيد و كسي لبيك گوي آن نباشد كه آن روز ذلت و بدبختي است. عهدي كه با ولايت فقيه بستيد كه هميشه پيرو ولايت فقيه باشيد آن عهد خود را نشكنيد كه روز قيامت جوابي در پيشگاه خداوند (شهدا و معلولين نخواهيم داشت).

پيرو روحانيت در خط امام باشيد كه جدايي از روحانيت جدايي از اسلام ا ست جدايي از روحانيت يعني پشت كردن به رسول الله و پشت كردن به ائمه معصومين. عزيزان هميشه در صحنه باشيد و تبليغات سوء دشمنان اسلام در شما اثر نكند و مشكلات عامل خستگي شما نشود زيرا كه امام صادق(ع) در اصول كافي جلد 3 مي فرمايد: انما المؤمن منزله كفه الميزان كلما زيد في ايمانه زيد في عبلائه يعني انسان مؤمن مانند كفه ترازوست، هرچه بر ايمانش اضافه شود مشكلات و بلايي زياد مي شود چون ايمان شما زياد شده مصائب شما زياد شده است و بهشت را جز با مشكلات و تحمل سختي ها مي دهند و مگر جز با اطاعت و فرمان اليه و در خط اسلام ماندن و سختي ها را تحمل كردن مي توان در پيشگاه پيامبر اسلام روسفيد بود (آن پيامبري كه در راه اسلام 3 سال در تبعيدگاه شعب ابي طالب گرسنگي را تحمل مي كند و محاصره اقتصادي را هم و در زمان جنگ آن چنان يارانش در فشار قرار مي گيرند كه هرچند نفر فقط يك دانه خرما مصرف مي كنند.

عزيزان آيا با مشكلات ساختن و كم تر مصرف كردن بهتر است يا آن كه آمريكا و ديگر جنايتكاران بر گرده ما سوار باشند و كاري كنند كه انسان شرم دارد بگويد يعني مستشاران مزدور آمريكايي از ما ؟؟ تو ؟؟ بگيرند ؟؟ مرگ بر آن زندگي كه آمريكا را برده خود كند و ما را حيوان حساب نمايد.

شما اي كساني كه فريب گروهك ها را خورده ايد و در خط اسلام نيستيد و با روحانيت اصيل مخالفيد برگرديد به دامن اسلام كه اسلام آماده پذيرش توبه كاران است.

قرآن مجيد مي فرمايد:

ان الله يحب التوابين و يحب المتطهرين

لحظه اي با خود فكر كنيد زيرا كه تفكر ساعه افضل من عباده سبعين سنه با خود اين سؤال ها را مطرح كنيد كه چرا؟ و براي چه؟ و براي چه كسي؟

من جان خود در راه اسلام و ايمان خود را در خطر بيندازم براي رجوي خائن و يا براي بني صدر خائن يا براي جنايتكاران شرق و غرب.

شما خواهران عزيز سنگر و سلاح شما حجاب شماست از زينب(س) درس بگيريد كه هرگاه مي خواست به كنار قبر پيامبر(ص) برود شبانه در حالي كه علي(ع) ؟؟ حسن و حسين(ع) در دو طرف او حركت مي كردند مي رفت و همين كه وارد حرم مي شد علي(ع) چراغ را خاموش مي كرد از فاطمه(س) درس بگيريد كه در لحظات آخر عمرش ناراحت بود كه نامحرم حجم بدن او را متوجه شود و شما اي برادران پاسدار و جهاد و بسيج هوشيار باشيد كه اگر افرادي منافق در بين شما رسوخ كرده اند آن ها را از خود طرد كنيد كه به واسطه يك عده معدودي دامن شما لكه ؟؟ نشود.

و اما شما اي منافقين داخلي دست از كارهاي ضداسلامي و خلقي خود برداريد اگر شما دين نداريد لااقل اين كلام امام حسين(ع) را گوش دهيد كه فرمود: ان لم يكن لكم دين فكونوا احرارا في دينكم يعني لااقل شما ايراني هستيد براي حفظ كشور خود دست از كارتان برداريد و شما اي جنايتكاران اي ارتش هاي آدمكش در منطقه يا ارتش هاي ابرقدرت ها كه سلاح بر دست داريد و در فكر آدمكشي هستيد بدانيد كه ما از سلاح هاي شما هراسي نداريم بلكه با فريادهاي رسا به پيروي از امام حسين(ع) ندا مي دهيم كه ما كان دين محمد لم يستقم الا بقتيلن فيا سيوف خذيني. اگر دين خدا و اگر جمهوري اسلامي پا بر جا نمي ماند مگر به كشته شدن ما پس اي توپ ها و تانك ها بغريد به سر ما و مسلسل ها خود را به كار آريد كه سينه هاي ما آماده آماج رگبار مسلسل ها شماست ما را از مرگ مي ترسانيد ما با يقين به اين مسئله كه جبهه رفتن و دفاع از اسلام كردن به قيمت خون ما تمام مي شود حركت مي كنيم از چه بترسيم و شما اي مردم ايران اين كه تيري در چشم دشمنان اسلام و قرآن باشيد در راهپيمايي ها و مجالسي كه مربوط به جمهوري اسلامي هست مخصوصاً نمازجمعه ها شركت كنيد و با شركت خود در نمازجمعه خاري در چشم منافقين و اربابان شان باشيد.

در پايان چند جمله ديگر با خانواده خود سخن مي گويم مادرجان از تو مي خواهم كه براي من گريه نكني كه باعث شادي دشمنان و ناراحتي دوستان مي شود تو خود مي داني كه بايد برايد ديگران سر؟؟ باشي، گريه كردن براي من شهيد شده ام مگر نه اين است كه امام حسين(ع) جوان 18 ساله خود را فداي اسلام كرد. مادرجان اگرچه مي دانم كه شهادتم براي تو سخت است زيرا كه پس از 17 سال و اندي درد و رنج و زحمت اكنون زمان آن رسيده بود كه شايد بتوانم قطره اي از زحمات بيكران شما را جبران كنم. اما باز هم براي من گريه نكنيد بلكه براي امام حسين(ع) گريه كن زيرا كه پيغمبر فرموده: لا يوم كيومك يا حسين ؟؟ حسين(ع) هيچ روزي مثل روز تو و هيچ شهادتي مثل شهادت تو نيست. ضمناً از پدر و مادرم مي خواهم كه در تمام مراسم مشهور ؟؟ مخصوصاً مواقع سر قبر آمدن تجملات را به حداقل برسانند.

ربنا لا تزغ قلوبنا بعد اذ هديتنا وهب لنا من لدنك رحمه انك انت الوهاب

ربنا افرغ علينا صبرا و ثبت اقدامنا و انصرنا علي القوم الكافرين

و السلام عليكم و رحمه الله و بركاته

برافراشته باد پرچم خون رنگ لا اله الا الله و محمد رسول الله و علي ولي الله در سراسر جهان، نابود باد پرچم كفر و الحاد در سر تاسر دنيا.

خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار از عمر ما بكاه و بر عمر او بيفزا

فرزند كوچك شما، اصغر احمدي به تاريخ 21/ 04/ 1362


 آثار اصغر پیردهقان (احمدی)

 آثار اصغر پیردهقان (احمدی)

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع