گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

یوسف تقوایی

صفرعلی

بسیجی

1347/08/15

یزدل

1367/03/04

شلمچه

گلزار شهدای روستای یزدل

یوسف تقوایی در سال 1347 در روستای یزدل شهرستان آران و بیدگل به دنیا آمد. تحصیلات خود را تا سوّم راهنمایی ادامه داد. او عضو پایگاه بسیج شهید بهشتی مسجد صفّاری کاشان بود. از زمان شروع جنگ تحمیلی تا شهادت چهار بار به جبهه اعزام شد که آخرین مرتبه در تاریخ 1367/01/18 از طریق لشکر 8 نجف اشرف با عضویت بسیجی به جمع رزمندگان اسلام پیوست.

در اواخر دفاع مقدّس در تاریخ 1367/03/4 در منطقة شلمچه به دیگر دوستان شهیدش پیوست و در تاریخ 1367/04/13 با تشییع جنازة باشکوهی در روستای یزدل به خاک سپرده شد.

روحش شاد و راهش پررهرو باد


تعداد بازدید: 3633

به نام الله كه محمد را براي نبوت، علي را براي عدل، حسين را براي امامت، حسن را براي عدالت و خميني را براي پيشرفت اسلام و انسان را براي امانت آفريد.

اين وصيت من است پس از گذشت 17 سال از عمرم، به ياري حق و ارشادات برادر تقوايي به حزب­ لله پيوستم و اكنون در مسير از قيام تا شهادت هستم. هيچ چيز جز شهادت آرزوي من نيست و اكنون هيچ چيز جز شهادت نمي­تواند گلوي مرا سيراب كند مي­خواهم مسير از لجن تا روح خدا را طي كنم. و آنگاه شهيد گردم و اميدوارم كه درخت اسلام با خون من و برادرانم سيراب شده و آنگاه جوانه زده و براي ملتم ثمره دهد.

به گفته سرورم حسين(ع) زندگي عقيده است و جهد. اي برادر تو اگر عقيده داري پس در راه عقيده­ات جهاد كن. پس بدانيد كه كسي مرا مجبور نكرد كه مكتب شهادت را برگزينم و فقط مسئوليت شيعه بودن كه بدوشم سنگيني مي­كرد و اين كلام رسول خدا كه مي­فرمايد رهبانيت امت من جهاد است را ملاك اعمالم قرار دادم.

من وصيت مي­كنم كه هرگز براي من اشكي نريزيد چون آگاهانه مُردم و بدانيد شهادت دو چهره دارد «خون و پيام» يكي بايد مثل حسين(ع) خون خود را بدهد و ديگري مثل زينب پيام شهيد را به گوش عالميان برساند. من اگر بتوانم به نحو احسن وظيفه ­ام را كه تقديم خونم است، انجام خواهم داد و اين وظيفه به گردن شما است كه پيام مرا برسانيد و به مادرم بگوئيد كه تو در نزد زينب سربلند خواهي بود چون كه تو هم شهيد داده­اي و اي پدر تو بايد همچون كوهي استوار در برابر مصائب و سختي­ ها بايستي و به گفته خودت پدر و مادر حق آن را ندارند كه در مرگ فرزند خويش بنشيند زيرا كه خدا به شما فرزندي داده و سپس او را از شما گرفته است.

و اي برادر تو وارث اسلحه من هستي و من بعد از خودم اسلحه­ ام را به تو مي­­سپارم چون وارثي بهتر از تو ندارم و تنها اميد من تو هستي اميدوارم كه تو با صبر انقلابي­ات كه بي­شباهت به صبر انقلابي امام امت نيست بتواني پدر و مادرم را به صبر دعوت كني چنانكه در قرآن كريم مي­فرمايد:«وَ تَواصَوا بِالْحَقِ وَ تَواصَوْا بِالصَبْرِ».

و به تمام دوستانم بگوئيد كه تنها آرزوي من اين است كه پشت مرا خالي مگذاريد و از مرگ نترسيد كه سعادت جاويد آن دنياست.

و به همه شما سفارش مي­كنم كه هميشه پشتيبان امام امت خميني بزرگ باشيد كه تنها اوست كه رهرو پيغمبراست و تنها اوست كه در مسير الله پيش مي­رود و هر كه از خط او پيروي نكند خط الله را نفي كرده است.

و پدر و مادر و فاميل­ها و رفقاء اگر خطاهايي كرده­ام از شما مي­خواهم به بزرگي خودتان و از تمام كساني كه من به آنها صدمه­ اي زده­ام طلب بخشش كنيد و از خواهرانم مي­خواهم كه مطيع ولايت فقيه باشند و مثل زينب(س) با دشواري­ها مقاومت كنند.

يوسف تقوايي

65/9/29


گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع