گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حسین جوبیان آرانی

علی اکبر

بسیجی

کارگر

1342/05/01

1361/05/10

پاسگاه زید

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

حسين سال 1342ش در خانواده‏اى متوسّط در آران و بيدگل به دنيا آمد. پس از طى چهار سال ابتدايى براى تأمين معاش خانواده، ترك تحصيل نمود و به قالى‏باقى روى آورد.

در پانزده سالگى هم‏زمان بااوج‏گيرى حركت مردمى ملّت مسلمان ايران به رهبرى امام قدس‏سره در تظاهرات و راه‏پيمايى‏ها شركت كرد.

در دوران جنگ تحميلى پس از طى آموزش‏هاى لازم در عمليّات طريق‏القدس (بستان) شركت نمود و مجروح گشت. پس از بهبودى با حضور در عمليّات رمضان شهد شهادت را نوشيد و جسد مطهّرش بعد از چندسال به ايران بازگشت و در كنار امام‏زاده محمّدهلال عليه ‏السلام آران به خاك سپرده شد.

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.


تعداد بازدید: 3633

بسم اللّه الرحمن الرحیم

ان الله يحب الذين في سبيله صفا كانهم بنيان مرصوص

به درستي كه خداوند دوست مي دارد مؤمناني را كه در صف واحد چون سدي آهنين در راه او نبرد مي كنند.

به نام الله پاسدار حرمت خون شهيدان و به نام آن كسي كه همة ما را خلق كرد تا بيازمايد ما را به نام آن كسي كه مرا به درب خانة خود بلند كرد تا مرا مورد آزمايش قرار دهد.

به نام خداوندي كه هر زمان و مكاني حق را بر باطل فاتح مي گرداند و به شهيدان در راهش نويد بهشت جاوداني را مي دهد و سالم و درود بر منجي عالم بشريت و خورشيد فروزان مهدي موعود(عج) و با سلام بر خميني پير جماران كوبنده ظلم و فساد.

وصيت نامه ناقابل خود را كه چند كلمه اي ضمن تذكر مي باشد آغاز مي كنم.

چه زيبا و آموزنده است اين جبهه ها، اين دانشگاه اسلامي، چه گوياست اعمال اين رزمندگان كه اين گونه درس معنويت و عرفاني را به همه مي آموزد تا راه چگونه زيستن و پيروز شدن حق بر باطل و سلب شهادت آن ديدار دوست(الله) را ياد دهد. بياييد بر عليه كفار بشتابيم تا ديگر ظلم و فساد را بركنيم و به جاي آن مهدي عدالت گستر را جايگزين كنيم.

سخني با اين مردم غيور و شهيدپرور منطقه كه هر لحظه فرزندان تان در جبهه ها حماسه مي آفرينند و اين حماسه هاي رزمندگان ما با نيروي پرتوان حزب الله و ايمان به خدا مي باشد بياييد خداگونه اعمال خود را انجام دهيم بياييد راضي به رضايت خدا باشيم.

اي مردم و اي اسلاميان و اي رهروان راه قرآن، شما را به خدا سوگند مي دهيم كه مبادا اين امام، اين اميد مستضعفان را تنها گذاريد و به هواي نفس فكر كنيد، از هواي نفساني پرهيز كنيد كه مسلط بر نفس پيروزي را مي آفريند پس امام را دعا كنيد. او را تنها نگذاريد كه به سقوط كشانيده خواهيد شد. و اگر عصيانگري كرديد تا ابد زير دست كفار خواهيد بود.

سخني با پدر و مادرم، از شما مي خواهم كه اگر اشتباهي از من ديديد مرا ببخشيد و از شما مي خواهم كه حلال كنيد و اميدوارم كه در پرورش فرزند نيكو عمل كنيد.

سخني با برادران و خواهرانم، از شما هم طلب حلاليت مي كنم و مرا ؟؟؟ به بزرگي خودتان ببخشيد. برادران گراميم از شما مي خواهم كه راه شهدا كه راه انبياء است ادامه دهيد تا نزد خدا مسئوليتي نداشته باشيد.

سخني با همسر عزيزم و گراميم، همسر عزيزم از شما مي خواهم كه زينب وار زندگي كني و نداي هل من ناصر ينصرني حسين زمان را با عفت و حجاب خود به مردم برساني و از تو مي خواهم در برابر سختي ها و مشقات زندگي مقاومت كني كه خداوند ما را به اين طريق و به طريق عمر فاني مورد آزمايش قرار مي دهد. همسرم پس از شهادتم از تو مي خواهم كه در برابر تهمت ها و حرف ها ناروا كه بر تو تحمل شود هيچ عكس العملي از خود نشان ندهي كه اجر تو نزد خدا كم مي شود.

همسرم در موقع شهادت من گريه نكن و لباس سياه بر تن نكن كه اين منافقين بدانند فرزندان اسلام چگونه ايثارگري مي كنند و از دشمن هيچ باكي ندارند.

و سخني با عموي عزيزم، از شما طلب بخشش و حلاليت مي كنم و از زحماتي كه شما براي من در طول زندگيم كشيده ايد قدرداني و تشكر مي كنم.

و در آخر از تمامي دوستان و آشنايان و اقوام حلاليت مي طلبم و اميدوارم مرا به بزرگي خودتان ببخشيد. و هم چنين در آخر از كليه كساني كه مرا شخصي مزاحم خويش مي دانستند و مي خواهي در تشييع جنازه ام شركت نكنند كه من راضي نيستم در مراسم عزا داريم ؟؟؟

خدايا مرا بيامرز كه چه بسار شوخي هايي كه سبب كم عقلي مي گردد انجام دادم.

بارالها مرا ببخش كه چه بسيار سخناني كه گزاف و بيهوده و لغو گفته ام.

خداوندا از تو مي خواهم كه طول عمر امام ما را زياد كني و آن را تا انقلاب مهدي از گزند دشمنان حفظ فرما

پس همه با هم اين دعا كنيم

خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار

برادر كوچك شما حسين جوبيان

13/ 04/ 61


 خاطرات حسین جوبیان آرانی

 خاطرات حسین جوبیان آرانی

 خاطرات حسین جوبیان آرانی

 خاطرات حسین جوبیان آرانی

 خاطرات حسین جوبیان آرانی

 خاطرات حسین جوبیان آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع