گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

اصغر حلاج آرانی

عباسعلی

بسیجی

1347/03/26

1365/12/12

شلمچه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

اصغر در سال 1347 در آران متولد شد. خانوادة مذهبي و مستضعف او را آبديدة سختي هاي زندگي كرده بود، با اين كه در دوران هجوم دشمن به سرزمين اسلامي مان او نوجواني كم سن و سال بود ولي پختگي او آنچنان بود كه در همان سن نوجواني علاقة شديدي براي اعزام به ميادين نبرد داشت.

با اصرار فراوان توانست براي گذراندن آموزش نظامي، داوطلبانه به عنوان يك بسيجي به مركز آموزش اصفهان اعزام شود و از آنجا به عنوان امدادگر رزمي در جبهه هاي جنگ حضور پيدا كند.

عشق و تحرك بالاي او، آرامش را از او گرفته بود تا اين كه بعد از 4 نوبت اعزام به ميادين جنگ در عمليات كربلاي پنج شركت كرد و به شهادت رسيد.

روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد


تعداد بازدید: 3843

بسم الله الرحمن الرحیم

الذین امنوا و هاجروا و جاهدو فی سبیل الله باموالهم

و انفسهم اعظم درجه عندالله و اولئک هم الفائزون

کسانی که ایمان آوردند و هجرت کردند و با جان و مال شان در راه خدا جهاد کردند آن ها نزد خدا اجر بزرگی دارند و ایشان از رستگاران هستند.

به نام خداوند متعال و بلندمرتبه و به نام خداوندی که به تن های بی جان ما روح بخشید و ما را از عدم به هستی آورد و به نام خداوندی که محمد(ص) را برای رسالت و علی(ع) را برای شجاعت و حسین(ع) را برای شهادت و زینب(س) را برای اسارت و مهدی(ع) را برای عدالت آفرید.

و با درود بیکران به امام زمان مهدی موعود(عج) و بر نائب بر حقش بنیانگذار انقلاب اسلامی، امام خمینی و با سلام بر همه طالبان حقیقت در سراسر گیتی به خصوص دلیرمردان جبهه های نبرد چند کلمه ای به عنوان وصيت نامه شروع می کنم ابتدا روی سخنم با پدر و مادر عزیزم

پدرجان من در حق شما کوتاهی کردم و آن طوری که باید از شما اطاعت کنم، نکردم و در کارهای روزمره شما را یاری نکردم. پدرجان امیدوارم که در آن جهان شما را شفاعت کنم و اما شما مادرجان شما بودید که من را از کوچکی تا به حال که به سن 18 سالگی رسیده ام با دل جان برای سالم بودن من کوشش کردی ولی من چشم یک ساعت از آن رنج ها را نداشتم و به شما خیلی ستم کردم امیدوارم که بزرگی خودتان مرا ببخشید. پدر و مادرجان در نمازجماعت شرکت کنید.

و چند کلمه وصیت با خواهرانم. خواهرانم زینب وار زندگی کنید و فرزندان تان را علی اکبروار و قاسم وار و علی اصغروار بسازید که در آینده باید این انقلاب را یاری نمایند. خواهرانم حجاب تان را حفظ کنید که حجاب شما مشت محکمی است بر دهان یاوه گویان. خواهرانم من به شما خیلی ستم کردم امیدوارم مرا ببخشید. خواهرانم در نمازجماعت شرکت کنید و فرزندان تان را از کوچکی به مساجد ببرید تا در آینده به میل خود بروند.

و چند کلمه وصیتی با تنها برادرم: برادرجان با پدر و مادر خیلی مهربان باش. خدا نکند روزی آن ها را تنها بگذاری. حسن جان در همه حال آن ها را یاری کن چه از نظر مادی و از نظر معنوی. ای تنها پسر خانواده بعد از من در بزرگ کردن فرزندت خوب کوشش کن که در آینده برای انقلاب فرد مفیدی باشد و مانند حضرت علی(ع) شجاع و مانند امام حسین(ع) شهادت طلب باشد.

وصیتی به امت شهیدپرور، ای امت همیشه در صحنه امام را تنها نگذارید و جبهه ها را چه از نظر جانی و از نظر مادی تقویت کنید. و برای طول عمر رهبر دعا کنید.

خدایا، خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

آمین یا رب العالمین

برادر حقیر شما اصغر حلاج

16 / 10/ 1365


 خاطرات اصغر حلاج آرانی

 خاطرات اصغر حلاج آرانی

 خاطرات اصغر حلاج آرانی

 آثار اصغر حلاج آرانی

 آثار اصغر حلاج آرانی

 آثار اصغر حلاج آرانی

 آثار اصغر حلاج آرانی

 آثار اصغر حلاج آرانی

 آثار اصغر حلاج آرانی

 آثار اصغر حلاج آرانی

 آثار اصغر حلاج آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع