گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

سیدمحسن خاره ای

سیدحسین

بسیجی

1349/03/01

1366/04/08

سردشت

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

سیّد محسن در خانواده­اي مذهبي از سلالة پاك رسول­الله در بهار سال 1349 ديده به جهان گشود. پدر بزرگوارش با توجه به علاقه­ اي كه به خاندان نبوّت و امامت داشتند؛ نام اين مولود را محسن نهادند و از همان دوران كودكي تربيت وی را با الهام از دستورات اسلام شروع نمودند. او بعد از دوران كودكي به مدرسة ابتدایی محتشم نوش­آباد رفت. مراحل ابتدایي تحصيل را با موفّقيّت به پايان رسانيد و براي دورة راهنمایي در مدرسة راهنمایي شهيد احسان روحي ثبت نام به عمل آورد و هنوز يك سال از تحصيل را پشت سر نگذاشته بود كه به علّت كمك به خانواده و پدر ارجمند، تحصيل را رها نمود و به كارگري در كارگاه جوش كاري مشغول گرديد و با توجّه به استعداد سرشاري كه در وي نهفته بود در كار خود تجربه كافي به دست آورد.

ايشان از كودكي به انجام فرائض ديني مقيّد بود. به طوري كه اغلب در نماز جماعت و راهپيمایي و دیگر مراسم شركت مي­كرد. وي هميشه با اخلاق نيكو و رضايت­بخش با اهل خانه برخورد مي­نمود و هميشه لبخند مليحي بر لبانش بود كه حاكي از قلب بي­آلايش و صميمي ايشان بود.

ایشان قلبي پر از صفا داشت به طوري كه وجود پر بركت او كانون گرمي براي بچّه­هاي محل بود و بعد از شهادت ايشان، حزن و اندوهي فراوان در چهرة دوستان نمايان شد و همه به عروج خونبارش غبطه مي­خورند.

فعّاليّت­هاي مذهبي و گروهي شهيد در مراسم تشييع جنازة شهدا و كتاب خانة شهيد بهشتي و پايگاه محمّد رسول­الله(ص) منطقة شهيد باهنر و هم چنين خدمت در پايگاه بسيج نوش­آباد بود. زماني كه نام برده سن كمي داشت داوطلب شركت در جبهه­ هاي حق عليه باطل شد و در تاريخ 1365/10/3 همراه سپاهيان حضرت محمّد(ص) عازم پادگان آموزشي مالك اشتر جهت فراگيري فنون نظامي شد، بعد از اتمام دورة آموزشي در تاريخ 1366/01/8 با سپاهيان حضرت صاحب­الزّمان(عج) عازم جبهه ­هاي نور عليه ظلمت گرديد. ضمناً شهيد عزيز چند مرتبه براي اعزام به جبهه مراجعه نموده بود ولی به علّت نداشتن سن كافي با اعزام وی به جبهه موافقت نمي­شد.

سرانجام در سحرگاه خونين 1366/04/8 در عمليّات نصر 5 در منطقة سردشت در حالي كه دليرانه با دشمن بعثي مشغول نبرد بود از ناحية پا مجروح شد و لحظاتي بعد هدف تير مستقيم دژخيمان بعثي قرار گرفت و به ديدار معبودش شتافت.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد


تعداد بازدید: 3693

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع