گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

احمد خرمی آرانی

حسین

پاسدار

1340/01/01

آران و بیدگل

1361/05/07

پاسگاه زید

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

احمد خرمی سال 1342 در خانواده اي مذهبي و مستضعف در آران چشم به جهان گشود. بعد از دوران تحصيلي ابتدايي ( دبستان 25 شهريور ) 17 شهریور فعلی و راهنمايي ( نظام وفا ) وارد دبيرستان برادران شهید عبداللهی شد كه ايران در اوج نهضت انقلاب اسلامی بودو او نيز چون ديگر اقشار مردم در تظاهرات و راهپيماييها شركت كرد.در دوره دبيرستان علاوه بر مطالعه كتب درسي به مطالعه كتابهاي اسلامي مي پرداخت و به شخصيت مذهبي خود شكل بيشتري مي داد.پس از اينكه دوره دبيرستان را با رتبه بسيار خوبي پشت سرگذاشت با خاطري آسوده وارد جبهه هاي نبرد در مناطق غرب شد.

احمد در عمليات فتح بستان،فتح خرمشهر و عمليات رمضان شركت كرد.بعلت علاقه زيادي كه به اسلام و روحانيت داشت در حوزه علميه قم ثبت نام كرد ، ولي پس از مدتي با توجه به نياز سپاه پاسداران به نيروهاي متعهد و مخلص به عضويت سپاه كاشان درآمد. باتوجه به مطالعات مذهبي كه داشت در هر جمعي كه لازم مي شد به سخنراني و ارشاد مي پرداخت و در جبهه هاي نبرد هم با سخنانش به رزمندگان روحيه مي داد.

سرانجام شب عمليات رمضان فرا رسيد واو پس از خواندن دعاي توسل و رازو نياز با خدا، خودرا آماده عمليات كرد و سرانجام در همين عمليات درمنطقه پاسگاه زيد شربت شهادت نوشيد و به لقاءالله رسيد.

روحش شاد،يادش گرامي و راهش مستدام باد.


تعداد بازدید: 3908

فرازهايي از وصيت نامه پاسدار شهيد احمد خرمي

اي مردم پشت به جبهه كردن همان و مورد غضب خدا قرار گرفتن همان، به شما تأكيد مي كنم هركس مي خواهد خودرا بسازد به جبهه بيايد چون جبهه جاي آدم سازي است. پدر و مادر عزيزم قبل از اينكه جبهه به من احتياج داشته باشد من احتياج به جبهه دارم

شما دعا كنيد كه فرزندان اسلام بتوانند بيشتر بر خصم كافر يورش برند و سرود فتح را با صدايي رساتر سردهند.از رفتن به نماز جمعه صرف نظر نكنيد و اين مجمع اسلامي را حفظ كنيد.در رعايت اخلاق اسلامي نهايت سعي خود را بكنيد و از دلبستگي به ماديات ، به مقداري كه مايه سست شدن ايمان شما گردد ، حذر كنيد و در عوض به معنويت بپردازيد.اين انقلاب ، انقلابي الهي است اين انقلاب روحتان را پرورش داد روحي كه زندگي با شرافت ، در گرو پرورش آن است در دنيا دلتان به اين خوش باشد كه در مملكتي زندگي مي كنيد كه محافظش امام زمان (عج) و نظام آن نظام جمهوري اسلامي است.


 آثار احمد خرمی آرانی

 آثار احمد خرمی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع