گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ابوالفضل داداشی آرانی

علی اکبر

بسیجی

خیاط

1340/01/01

1361/01/03

دشت عباس

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

در سال 1340 در خانواده اي مذهبي در آران چشم به جهان گشود .پس از دوران تحصيلي دبستان و راهنمايي وارد دبيرستان شهيد عبدالهي شد دراين دوره بود كه تصميم گرفت تحصيلات شبانه داشته باشد ، لذا اوايل سال 1358 شبها به تحصيل پرداخت و روزها را به دوقسمت تقسيم كرد اوقاتي را براي قالي بافي بود و اوقاتي براي يادگيري تزريقات به كاشان رفت ( تااينكه بتواند به طبقه مستضعف كمك كرده باشد كه بعد از فراگيري در خدمت مردم بود ).

اواخر سال 1358 به قم رفت و در سپاه پاسداران قم آموزش نظامي را فرا گرفت و بعد از يك ماه آموزش به آران بازگشت و باز روزها به خياطي و شبها به تحصيل پرداخت در 17 دي ماه سال 1360 در بسيج آران ثبت نام و 19 دي براي آموزش به تهران و روز 23 بهمن 1360 به اهواز اعزام شد.ابوالفضل بنا به علاقه اش در گروه تخريب ثبت نام كرد و حدود 6 روز آموزش ديد و در عمليات شركت كرد و موفق از امتحان بيرون آمد.ابوالفضل دو شب قبل از عمليات فتح المبين با دوستان ، همشهري ها خداحافظي و براي پاكسازي ميادين مين بسوي منطقه حركت كرد.مدتي از او خبري نبود تا اينكه روز 10 فروردين 1361 خبر شهادت او به خانواده اش رسيد و پيكر مطهرش روز 11 فروردين در جوار شهيدان در گلزار شهداي امامزاده هلال ابن علي (ع) بخاك سپرده شد.

روحش شاد،يادش گرامي و راهش مستدام باد.


تعداد بازدید: 3749

بسم الله الرحمن الرحیم

« وَ لاَ تَحسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیل اللهِ أموَاتاً بَل أحیَاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقُون »

آل عمران – آیه 169

هرگز کسانی که در راه خدا کشته شده اند مرده مپندارید ، بلکه زنده اند و نزد پروردگارشان روزی داده می شوند .

امّت ما امّت خون و مکتب ما مکتب جهاد است . ( امام خمینی )

درود بر خمینی ، رهبر مستضعفان جهان و سلام بر شهیدان راه خدا که تنها برای زنده نگاه داشتن دین مبین اسلام و قرآن علیه ظلم قیام کردند و قرآن کریم به آنان مژده داد که اگر شهید شدید پیروزید و اگر جهاد کنید و زنده بمانید در راه خدا کوشش کنید پیروزید . بنا به وظیفة شرعی که داشتم می بایستی وصیّت نامه ای بنویسیم . در آغاز از خدا می خواهم گناهان مرا ببخشد اگر او نبخشد پس من به کجا بروم و درِ خانة چه کسی بروم تا مرا ببخشد .

- پروردگارا ! خودت گفتی ، ای بنده گناهکار من به درِ خانه ام بیا ، تو را ناامید نمی کنم . اکنون من از این راه آمده ام . اکنون که ای مولای من و ای هستی بخش آسمان و زمین ... کلمه نامشخص ... پذیرفتی و به درِ خانه ات آمده ام . ببخش گناهان مرا که جز تو معبودی دیگر ندارم و جز... کلمه نامشخص ... نیایش در درِ خانه ات چیزی ندارم . زندگی و مرگم از آنِ توست و کمک کن که رستگار شوم و آن چنان بنده ای باشم که تو می خواهی پیش از رفتن به جبهه حق علیه باطل به خود می گفتم ببین چگونه خدا دوستانم را ... کلمه نامشخص ... و به آنان مژده بهشت می دهد و رستگارشان می کند ولی تو مانده ای با یک دنیا گناه . این جا بود که بر نفس عمّاره خود پیروز شدم و به راهی که خدا گفته بود حرکت کردم و از خدا می خواهم که مرا رستگار کند .

- وصیّت به پدرم ! پدرم می دانم تو را اذیّت نموده ام و حقّ پدر به فرزند را آن طور ادا نکردم که خدا و قرآن و پیامبران می گویند . از تو می خواهم برای تسکین قلبم مرا حلال کنی . پدرم وصیّتم به تو آن است که از روح خدا که نائب امام زمان است دستوراتش را به خوبی عمل کنی که همان دستورات او از خدا و قرآن و پیامبر و امامان است . دوست دارم وقتی که در راه خدا کشته شدم از زبان پدر و مادرم بشنوم این آیه شریفه را " اللّهُمَّ تَقَبَّل مِنّا هذا القربانی " خدایا بپذیر کشته ما را .

- وصیّتم به مادر مهربانم که من پاره ای از تن او هستم ! تو مرا بزرگ کردی و شیر تو آن چنان بود که مرا به این راه فرستادی تا فرامین قرآن را اجرا کنم و به جهاد با کافران بروم . مادر مرا حلال کن . چگونه می توانم زحمات تو را نادیده بگیرم . در هر زمان کودکی و جوانی و در این مورد است که پیامبر می فرماید : " بهشت زیر پای مادران است "

- مادرم و مادران شهیدان ! شما لایق بهشت هستید . آن قدر مقام تو والاست که هرچه بگویم کم گفته ام . مادرم چنان درسی به مادران دیگر بده که آنان عبرت بگیرند . گریه برایم نکن و نگو که ابوالفضل ناکامم که من به کامی که می خواستم ، رسیدم . مادرم اگر می خواهی برای من گریه کنی برای علی اکبر حسین گریه کن چرا که من بالاتر از علی اکبر نبودم و از عبّاس بالاتر نبودم که دست هایش را از بدن جدا کردند . باز هم می گفت حسین و دین حسین .

مادر اگر مرا هم این چنین کنند و پودرم کنند باز هم خواهم گفت روح الله و اسلام روح الله .

- وصیّتم به خواهران ! خواهرم حجابت را حفظ کن که دشمن و استعمار از حجاب تو وحشت دارد . زینب وار زندگی کن . زینب وار درسی به دشمنان و ضدّ انقلاب بدهید که اگر دهها برادر دیگر هم داشته باشیم در راه خدا خواهیم داد و گریه نخواهیم کرد تا شما خوشحال شوید . و برای تسکین دلت بگویم : خواهر اگر می خواهی برای من گریه کنی برای حسین پسر فاطمه گریه کن که مظلوم زیست و مظلوم هم شهید شد .

- وصیّتم به تو ای برادر ! من به وعده ای که خدا به بندگانش داده بود رسیدم و از تو می خواهم که راه مرا ادامه دهی و به ندای هل من ناصر ینصرنی حسین پاسخ مثبت گویی .

- امّا وصیّتم به مردم ! مردم دنیا این هیاهوها و شخصیّت ها چند روز دیگر به پایان می رسد و مانند خوابی از چشم انسان می گذرد . لیکن اجر اخروی لایتناهی و تمام نشدنی خواهد بود . حبّ دنیا را از دل بیرون کنید قدم را الهی کنید مبارزه با نفس کنید که از همه مهم تر است . بگو من باید یک سرباز مسلّح و اسلامی باشم و برای اسلام فدا شوم . من باید برای اسلام کار کنم تا از بین بروم و برای خود بهانه نیاوریم که امروز من نمی توانم ، باید کوشش کنید تا برای اسلام مفید باشید و یک انسان باشید چون که استعمار از انسان می ترسد و به پا خیزید در سایة اتّحاد و یگانگی دست منافقان داخلی و خارجی و دشمنان دیرینة اسلام را از کشورهای اسلامی قطع نمایید و به آزادی و استقلال و عظمت دست یابیم . مردم بیدار باشید تا منافقین و ضدّ انقلاب در لباس اسلام به شما ضربه ای وارد نکنند . اگر

می خواهید پیروز شوید و اسلام زنده بماند از روحانیّت که استادان انقلاب اسلامی ما هستند دست برندارید و پشت سر آن ها راه بروید . نماز جمعه ، نماز وحدت ، نمازی که تمام دشمنان در انتظار نشستند تا شما را از رفتن به نماز جمعه باز دارند . امریکا و دشمنان خارجی وقتی می بینند یک نفر روحانی جلو ایستاده و مردم هر کاری که او انجام می دهد مردم هم انجام می دهند یعنی گفتة او را بدون کم و زیاد انجام خواهیم داد و در هر حال که هستید به یاد خدا باشید .

« قل هو الله احد الله الصَّمد » .

« رَبّنا اَفرِغ عَلینا صبراً و ثَبِّت اَقدامَنا وَ انصرنا عَلی القومِ الکافرین » .

ای خمینی ما هم آواز توایم ، ما همه سرباز جانباز توایم .

با سلام و درود بی کران بر خمینی رهبر مستضعفان ، آب زمزم بر لبِ لب تشنگان

والسّلام

ابوالفضل داداشی

امضا : 1360/11/9

روحش شاد و راهش پررهرو باد !


گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع