گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

احمدعلی دادخواه بیدگلی

غلامرضا

بسیجی

آزاد

1344/10/01

1363/04/25

شرق بصره

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

احمد على سال 1344ش در بيدگل متولّد شد. علاقه ‏ى پدر و مادرش به پيامبر بزرگ اسلام صلى‏ الله ‏عليه‏ و‏آله ‏وسلم ، حضرت على عليه‏ السلام آنان را بر آن داشت تا اسم او را احمد على انتخاب نمايند. رفتار و اخلاق خوبش در مدت پنج سال تحصيلات ابتدايى، معلّمان مدرسه را شيفته خود كرده بود. پايان تحصيلات ابتدايى او مقارن با شروع تظاهرات مردمى عليه رژيم منحوس پهلوى بود. او مانند ديگر ملّت مسلمان اوقات خود را صرف راه‏پيمايى‏ ها و تظاهرات مى‏كرد تا اين كه انقلاب پيروز شد. احمدعلى ادامه‏ ى تحصيل نداد و در كارهاى روزمره به والدينش كمك مى‏كرد و به ورزش هم علاقه داشت.

با شروع جنگ تحميلى عراق عليه ايران، علاقه داشت در ميادين نبرد شركت كند. او در آخر سال موفّق شد براى حضور در نبرد ثبت‏نام نمايد. به ‏همين منظور پس از يك‏ ماه آموزش نظامى، از اصفهان، به جبهه اعزام شد و مدّت چهارماه در لشكر امام حسين عليه‏السلام خدمت كرد. اين مدّت را در شرق بصره به حفاظت از كيان اسلام مشغول بود و بالاخره سال 1363ش، حين پاسدارى از كشور اسلامى‏مان، در همان منطقه به شهادت رسيد.

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.


تعداد بازدید: 3676

بسم اللّه الرحمن الرحیم

شهادت حد نهايي تكامل انسان است اين را خدا در قرآن مي گويد:

«و لا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون»

با سلام و درود بر مهدي موعود(عج) و سلام بر حسين شهيد(ع) سرور مجاهدين اسلام و سلام بر پيروان خط امام و سلام بر امام خميني بت شكن زمان و آزادكننده انسان ها و راهبر انسان ها و اميد مستضعفان و محرومان، درود بر خميني كه قبلش از قلب شما محرومان و ستمديدگان و منتظران عدل است. درود بر خطي كه از چشمه جوشان اسلام سرچشمه مي گيرد، خط امام، خطي كه مبارزة با هرچه مشرك را در انحصار دارد و خطي كه به اثبات رسانيده كه تنها اميد مستضعفان جهان و حركت هاي اسلامي است.

من امروز عازم جبهه جنگ هستم و هيچ گونه وحشت و ناراحتي در وجودم احساس نمي كنم، بلكه خيلي مسرورم كه اين آگاهي را دريافتم كه مي توانم بفهمم فرمان امام بلادرنگ انجام شدني است، و با رضايت كامل مجري آن هستم و اين را هم بگوييم كه ما اين راه را آگاهانه انتخاب كرده ايم و آن را به عنوان يك وظيفه انجام مي دهيم.

چند كلمه هم به پدر و مادرم: از من رميده اي آيا مگر ز من سخن بد شنيده اي، تو بوستان سبز و وجود مني و من آن غنچه كه توام پروريده اي

اي پدر و مادر عزيزم، اميدوارم كه براي از دست دادن من غصه و افسوس نخوريد كه شهادت حدنهايي تكامل يك انسان است و آماده از دست دادن بقيه فرزندان خود در راه اسلام باشيد.

اي مادر مهربانم، قامتت را بلند بگير و نواي الله اكبر و خميني رهبر سروده و سخن شهيدان راه خدا را به مردم برسان كه همانا سخن ما پيروي كردن از قرآن و خدا مي باشد.

و اينك با برادران و خواهرانم: اي برادران عزيز، هوشيار باشيد و غير از اسلام و قرآن به چيز ديگري فكر نكنيد و هرچه خير و صلاح انسان است در اين كتاب نهفته است و شما نيز سعي كنيد كه راه خدا را ترويج نماييد و در اين راه از بذل جان و مال دريغ نفرماييد. اي خواهران عزيزم، حجاب و عفت و پاكدامني را سرلوحه زندگي خودتان قرار دهيد و هميشه فاطمه وار و زينب گونه زندگي و مبارزه كنيد، پدر و مادر و خواهران و برادرانم، مي دانم كه غم از دست دادن من شايد سنگين باشد ولي آيا غم از دست دادن حسين(ع) بر فاطمه سنگين نبود، مگر آن ها نبودند كه كشته شدند تا دين اسلام پا برجا باشد، من هم به نوبه خود از آقا و سرورم حسين(ع) درس مبارزه و جهاد و درس شهادت را ياد گرفتم، از همه خانواده محترم خود كمال تشكر را دارم و افتخار به داشتن چنين والديني مي كنم كه جواني را در راه اسلام تربيت كرده اند تا جان خود را در راه اسلام ايثار مي كند و اين پيشامد را به آن ها تبريك مي گويم و در پايان خداحافظي با شما و تمام افراد خانواده آخرين پيام من به شما اين است كه هيچ وقت راهي جز راه (الله، ايمان، شهادت و خداگونه شدن نپذيريد) اگر حتي تحميلي نيز باشد چون دنيا زودگذر است و بي وفا و بدانيد راه سعادت و غيره به بركت شهادت است و دگر راه ها همه به گمراهي و بيراهه مي انجامد و هر فردي لياقت ندارد كه (باب الجهاد) به رويش گشوده شود. هر فردي لياقت مجاهد بودن را ندارد، خداوند اين در را به روي دوستان خاص خود گشوده است مجاهدين در راه خدا بالاترند از اين كه بگوييم مساوي با اولياءالله هستند، مجاهدين در راه خدا مساوي با خاصه اولياءالله هستند.

خدايا سپاسم را بپذير، خدايا بهترين لذت هاي اخروي و دنيوي را به من عطا كن و آن لذت بهتريني را كه مي دهي در عبادت كردن خودت قرار بده. خدايا تو جانم دادي و جانم را خواهي گرفت مرا در آن صراطي گذار كه هيچ گاه در لحظه جان دادن غفلت نخورم.

خدايا، خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار

10/ 02/ 1363 احمدعلي دادخواه


 آثار احمدعلی دادخواه بیدگلی

 آثار احمدعلی دادخواه بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع