گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

عباس دارچینی آرانی

ابراهیم

بسیجی

محصّل

1348/01/03

1365/10/29

شلمچه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

عبّاس در خانواده‏اى مذهبى و متديّن به سال 1348ش پا به عرصه‏ ى هستى گذاشت. سال سوم راهنمايى بود كه احساس كرد با توان جسمى‏اى كه دارد، مى‏تواند در دفاع مقدّس شركت كند و به نداى رهبر خويش لبيك بگويد.

عبّاس بعد از گذراندن دوره‏هاى آموزشى در عمليّات‏هاى قادر، والفجر هشت، كربلاى چهار و كربلاى پنج انجام وظيفه كرد تا اين كه در يكى از اين عمليّات‏ها بر اثر اصابت تركش به ستون فقراتش مجروح شد. او پس از مدتى استراحت به جبهه بازگشت و سر انجام در عمليّات كربلاى پنج شهد شيرين شهادت نوشيد و به ديدار مولايش على عليه ‏السلام شتافت.

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.


تعداد بازدید: 3640

بسم الله الرحمن الرحيم

«يا ايها الذين آمنوا؟؟ ادلكم علي تجاره ؟؟؟ عن عذاب عليم تومنون بالله و رسوله و تجاهدون في سبيل الله باموالكم و انفسكم ذلكم فسير لكم ان كنتم تعلمون»

اي كساني كه ايمان آورده ايد آيا راهنمايي كنم شما را به تجارتي كه بر مال شما را از عذاب دردناك ايمان بياوريد به خدا و رسولش و جهاد كنيد در راه خدا به مال هاي تان و جان تان اين بهتر است شما را اگر باشيد و بدانيد.

سوره صف آيه11

به نام خداي بخشايشگر مهربان و به نام آن كه مرا آفريد و هستي و جانم بخشيد و هستي و جانم در دست و قدرت اوست و به ياري منجي عالم بشريت حضرت مهدي(عج) نايب بر حقش رهبركبير انقلاب اسلامي امام خميني كه اميدوارم كه همه از ياوران خالص و رهروان راهش باشيم و اما بنا به وظيفه اي كه دارم چند كلمه اي ناقابل جهت وصيت به يادگاري مي گذارم به قول امام صادق(ع) كه مي گويد سزوار نيست كه مرد مسلماني شبي را سپري كند مگر اين كه وصيت نامه اش زير سرش باشد.

خداي من به اين اميد وصيت نامه را مي نويسم كه شهادت اين آرزوي ديرينه مرا برآورده كني.

وصيتم به امت حزب الله: وصيتم به شما اين است كه راه حق را پيشه خود قرار داده و از ياد خدا غافل نشويد و هميشه به ياد او باشيد چه در حال مصيبت و چه در حال شادماني كه بر آن مي فرمابد «الا بذكر الله تطمئن القلوب» هان كه ياد خدا آرمش گر دل هاست و در سوره طه آيه 124 مي فرمايد: «و من اعرض ذكري فان له معيشه ضنكا» هركس از ياد من برود زندگي را بر او تنگ مي كنيم و سعي كنيد دل هاي خود را به نور قرآن آرامش دهيد و زياد قرآن بخوانيد و از آيات آن درس زندگي بياموزيد و به كودكان خود قرآن بياموزيد و نمازجمعه و جماعت را پرشكوه تر برگزارش كنيد. مردم كشور ما مظلوم واقع شده و تا زمان زمان بوده است عده اي ستمگر بر مظلومان ظلم مي كردند مبادا دست از امام بكشيد كه هرگز نخواهيم توانست جبران اشتباه خود را بكنيم.

وصيتم به مادرم: من مدتي با برادرانم ابوالفضل صبور بودم چگونه در اين دنيا بمانم در صورتي كه ديگر ابوالفضل ندارم چگونه سر بر بستر بگذارم در صورتي كه من با ابوالفضل بيعت كرده بودم كه اگر شهادت نصيب مان شد همديگر را بطلبيم خدايا آرامش گر دل من رفت از دستم و به راستي كمرم شكست مادرم حال به قول مان وفا كرديم و هر دوي مان به جوار خدا شتافتيم. مادرم وصيتم به تو اين است كه در شهادت من هيچ غم و اندوهي به خود راه ندهي زيرا امانتي كه خدا به تو سپرده بود درست تحويلش نمودي و من نمي گويم گريه نكن گريه كن اما براي مولاي مان امام حسين(ع) و علي اكبر و يارانش. زيرا عزادار نداشتند مادرم اگرچه من جوان بودم ؟؟؟ اما عزيزتر از علي اكبر و قاسم بن الحسن نبودم. مادرم از تو تقاضا دارم مرا حلال كني كه چه بسا باعث رنج هايي براي شما شدم از عمويم نعمت الله صبوري طلب بخشش مي كنم.

وصيتم به پدرم: پدرم چه مشكلاتي كه تو تحمل كردي تا ما را بزرگ كردي و لطف خدا شامل حالت شد و ايراهيم وار اسماعيل خود را به قربانگاه فرستادي افتخار كن كه پيروز از اين امتحان بيرون آمدي و مرا حلال كن كه چه سختي ها و ناراحتي هايي از دست من كشيدي.

وصيتم به برادرانم: به درس خود ادامه دهيد و اگر توان رزمي داريد به جبهه برويد تا بتوانيد براي ميهن خود خدمتي كنيد و تمام توان خود را صرف كمك به جامعه كنيد از شما تقاضا مي كنم كه مرا حلال كنيد و قرآن هم فراگيريد كه تمامي درس زندگي در قرآن است و از برادرم حسين مي خواهم تشريفات را در شهادت من كم كند و از تو هم طلب بخشش مي كنم.

وصيتم به خواهرانم: حجاب شما چون مشت محكمي است بر دهان ابرقدرت ها. خواهرانم از شما تقاضا مي كنم زينب وار در غم من صبور باشيد و براي آن غريبي گريه كنيد كه با لب تشنه سر از بدنش جدا كردند و از شما مي خواهم به خواهرم فاطمه قرآن بياموزيد.

وصيتم به دوستانم: از شما تقاضا مي كنم در مراسم دعاي ندبه و كميل شركت كنيد هرچند كه من كم تر در جلسات آن شركت داشتم و دعا به جان امام را فراموش نكنيد و در همه حال فرج امام عصر(عج) را از خداوند بخواهيد به اميد روزي كه همه ملت ايران در كربلاي حسيني به عزاداري بپردازند دوستان از شما نيز مي خواهم در موقع عزاداري ياد من حقير هم باشيد و مرا نيز حلال كنيد.

والسلام

مورخ: 1/022/ 1365

عباس دارچيني

خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار.


گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع