گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

امراله درمسجدی

حسین

سرباز سپاه

1344/10/01

1367/03/23

شلمچه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

امراللّه سال 1344 ش در خانواده‏اى كشاورز، مذهبى و متديّن ديده به جهان گشود از همان كودكى با حضور در جلسات مذهبى با قرآن مأنوس گشت. تحصيلات ابتدائى را در دبستان 25 شهريور سابق (17 شهريور) و راهنمائى را در مدرسه شهيد على خدمتى و دبيرستان را در مدرسه برادران شهيد عبداللهى گذراند. او در خانواده‏اى رشد كرده بود كه به جلسات قرائت قرآن، مسجد و روضه اهميت خاصى مى‏دادند و در كليه اين جلسات او را نيز همراه خود مى‏بردند شهيد امراللّه به پدر و مادرش احترام مى‏گذاشت و با وجود اينكه از لحاظ مادى در مضيقه بودند هيچ سخنى دال بر عدم رضايت نيز بر زبان نمى‏آورد و حتى در نزد دوستان و رفقايش طورى برخورد مى‏كرد كه آنان متوجه اين موضوع نشوند. و براى كمك مالى به خانواده بسيار تلاش مى‏كرد.

با شروع انقلاب اسلامى در تظاهرات و راه‏پيمايى‏ها حضور پيدا مى‏كرد.

امراللّه با شروع جنگ تحميلى عراق عليه ايران در تاريخ 61/1/20 وارد جبهه‏ هاى نبرد شد. او در عمليّات‏هاى متعددى از جمله والفجر يك، بدر (مجروح شد) خيبر، كربلاى 4 و 5 ، والفجر 8 و 10 شركت نموده كه نهايتا در عمليات بيت‏المقدس هفت (شلمچه) پس از مجروحيت از ناحيه‏ ى كمر به درجه‏ ى رفيع شهادت نايل آمد.

برادر شهيد مى‏گويد: در جبهه درحاليكه او فرمانده گروهان بود و امكانات پوشاك در اختيار داشت از ساده‏ زيستى لباس وصله‏دار مى‏پوشيد و به آن افتخار مى‏كرد او در پشت جبهه از اعضاء فعال پايگاه مقاومت امام حسن مجتبى عليه ‏السلام آران بود كه در موقع مراجعت از جبهه اوقات فراغت را در پايگاه و در خدمت بسيجيان بود.


تعداد بازدید: 3640

بسم الله الرحمن الرحیم

الذين آمنوا و هاجروا و جاهدوا في سبيل الله به اموالهم و انفسهم اعظم درجه عندالله و اولئك هم الفائزون.

آنان كه ايمان آوردند و هجرت كردن ددر راه خدا با مال و جان شان جهاد كردند، آن ها را مقامي بلند است و آنان رستگاران دوعالمند.

«قرآن مجيد»

به نام خدايي كه ما را توفيق درك انقلاب و سعادت انديشه شهادت عنايت فرمود و با درود بر تمامي پيامبران كه حيات خويش را فداي حيات حق و فضيلت كردند به خصوص خاتم انبياء حضرت محمد(ص) كه لحظه اي از احياء حق غافل نگشت و روح يكتاپرستي را در كالبد انسان ها زنده نمود و بدين طريق ما را از ظلمت به سوي نور رهنمون ساخت و با درود بي پايان بر پيرواني كه ادامه دهندگان راه و عاملان آن رسالت گشتند.

اينجانب امرالله (امير) درمسجدي بر حسب وظيفه چند كلمه اي به عنوان وصيت جهت اين كه خيري براي آخرتم گردد نزد عزيزان تسليم مي دارم.

اي امت امام چشم هاي تان را باز كنيد و اطراف تان را نظاره كنيد به خود آييد خدا نصرت مي دهد. ملائكه بر شما نظارت مي كنند. دشمنان اسلام مي لرزند و كفار در حال فنا و نابودي هستند پس به خود آييد و به پا خيزيد و محكم و استوار باشيد كه اگر كوه ها از جا كنده شوند و ستارگان فرو ريزند شما بايد مقاوم بمانيد ترس به دل راه ندهيد و صبر و تقوا را پيشه سازيد كه خدا با صابران و حسين زمانه و نايب امام زمان(ع) امام خميني را تنها نگذاريد و سنگر نماز جمعه كه نشانگر عظمت اسلام و وحدت شما امت است پر كنيد كه منافقين از وحدت شما مي ترسند.

اي كساني كه در ارگان ها و نهادهاي انقلاب مشغول خدمت هستيد مبادا مرتكب اشتباهي شويد حقي را از بين ببريد و آخرت خويش را به دوستان و خويشاوندان تان نفروشيد مراقب و مواظب اعمال و رفتار خويش باشيد و در همه حال خدا را ناظر بر اعمال خود بدانيد و خود را در مقابل امت شهيدپرور و حزب الله مسئول بدانيد.

وصيتم به پدرم: اميدوارم كه از شنيدن خبر شهادت فرزندت ناراحت نشوي چون شهادت فوز عظيمي است كه خداوند نصيب بندگانش مي كند و وقتي كه بر جنازه ام حاضر شدي دستت را به طرف آسمان بلند كن و از خداوند بخواه كه اين قرباني را از شما بپذيرد و از اين كه نتوانستم جبران زحمات شما را بكنم اميدوارم كه مرا ببخشيد و حلال كنيد.

وصيتم به مادرم: درود سلام بر تو اي مادرم كه هر وقت مي خواستم به جبهه بروم مرا تشويق مي كردي كه اين كار شما باعث شد كه من با عزم راسخ تري در راه هدفم گام بردارم و به چنين سعادتي يعني شهادت كه آرزوي ديرينه ام بود برسم از شما مي خواهم كه لباس سياه نپوشي و برايم گريه نكني و اگر خواستي گريه كني بر مولا امام حسين(ع) گريه كن چون تا مولا امام حسين(ع) باشد گريه كردن بر غلامش جايز نمي باشد. مرا ببخشيد و حلال كني كه نتوانستم جبران زحمات شما را بكنم.

وصيتم به برادرانم: اميدوارم كه از شهادت برادرتان ناراحتي به خود راه ندهيد و از شما مي خواهم كه نگذاريد اسلحه من روي زمين بماند و در طول زندگي هر بدي از من ديديد با بزرگواري خودتان مرا ببخشيد و حلال كنيد.

وصيتم به خواهرانم: سنگر حجاب كه مشت محكمي بر دهان منافقين است حفظ كنيد و در زندگي هم چون حضرت زينب(س) صبر و تقوا را پيشه خودتان سازيد و اگر در طول زندگي از من خطايي ديديد مرا ببخشيد و از شهادت برادرتان نراحتي به خود راه ندهيد.

در پايان دعا به جان امام و رزمندگان اسلام را فراموش نكنيد.

والسلام


 آثار امراله درمسجدی

 آثار امراله درمسجدی

 آثار امراله درمسجدی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع