گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حسین دهقانی آرانی

ابراهیم

بسیجی

1344/01/01

1362/05/01

حاج عمران

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

حسين سال 1344ش در خانواده‏اى مذهبى ديده به جهان گشود. تحصيلات خود را در مدارس 17 شهريور ـ شهيد خدمتى و دبيرستان شهيدان عبدالهى گذراند. او در فعاليتهاى مذهبى حضورى فعال داشت و از اخلاق و رفتار خوبى برخوردار بود. در دوره‏ ى راهنمايى بود كه حركت انقلاب اسلامى به رهبرى امام‏ خمينى قدس ‏سره آغاز گشت. اين امر باعث حضور او در تظاهرات و راه‏پيمايى ‏ها همدوش با ساير مردم شد. حضور فعال او باعث شده بود كه در يكى از روزهاى قيام خونين انقلاب اسلامى در سال 1357 به رهبرى امام خمينى در درگيرى با مأمورين رژيم منحوس پهلوى با شليك تير از ناحيه پا مجروح شد. بعد از پيروزى انقلاب اسلامى ايران و شروع دوران دفاع مقدس، حسين عازم جبهه‏ هاى حق عليه باطل شد تا از كشور خود دفاع كند.

تا اينكه در سال 61 در عمليات فتح‏ المبين از ناحيه دست مجروح شد هنوز جراحت او ترميم پيدا نكرده بود كه مجددا عازم جبهه شد در جواب خانواده‏اش كه مى‏گفتند دستت خوب نشده مى‏گفت با يك دست تيراندازى مى‏كنم.

حسين در عملیا ت های مختلفى از جمله بستان ـ فتح‏ المبين ـ بیت المقدس ؛محرم ؛ والفجر مقدماتى و والفجر 2 شرکت نمود تا اين‏كه در عمليّات والفجر دو در منطقه‏ ى حاج عمران به آرزوى ديرينه‏ ى خود، كه شهادت بود، رسيد.

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.


تعداد بازدید: 3988

بسم الله الرحمن الرحیم

ان الله يحب الذين يقاتلون في سبيله صفا كانهم بنيان مرصوص

تمام گرفتاري هاي ما از آمريكا است. امام خميني

درود بر سالار شهيدا حسين(ع) و سلام بر فرمانده دلاوران حق مهدي(عج)، درود بر بيداركننده ملت حزب الله از خواب غفلت و سلام و درود بر شهداي راه حق و فضيلت و رزمندگان اسلام و امت حزب الله

اولاً پيامي به امام خود دارم البته من كوچك تر از آن هستم كه پيامي براي امام داشته باشم. اي امام عزيز هميشه ما را دعا كن و ما را بيشتر رهنمود فرما تا بتوانيم خود را بيشتر بيابيم و به اين اسلام عزيز خدمتم كنيم. آري حس مسئوليت مرا وادار به جبهه حق عليه باطل نمود و آن اين بود كه من را عاشق خود كرد. و سلام بر حسين زمان كه به ما ياد داد «بمير و تن به ذلت مده» حسين آزاده بود و مسلمانان جهان بايد آزاده باشند.

سلام پرشور و عشق من به پدر و مادر عزيزم: بهترين و تواناترين رشته هاي فكر من، كه توانستند چنين پسري را زير لواي قرآن و اسلام پرورش دهند كه تا آخرين قطرة خون خود را در راه اسلام عزيز نثار كند و اين شهادت بر پدر و مادرم مبارك باد. اين شهادت ماية سرافرازي شماست و نمي خواهم در عزاي من گريه و زاري كنيد. چون گرية شما موجب مي شود كه دشمن را شاد كند. شادي شما موجب مي شود كه دشمن سرافكنده و از خود بي خود شود.

پدر عزيزم، پسر تو خيلي سرافراز كشته شده و تا آخرين قطره خون كه در بدن داشت در راه حفظ دين و قرآن و نگهباني از اسلام سعي و كوشش مي نمود مثل آقا و سرور شهيدان حسين(ع) كه در كربلا گفت «هل من ناصر ينصرني» آيا كسي هست كه من را ياري كند لبيك گفت. پدرم اگر از من خطايي و نافرماني و ناراحتي ديدي و كاري كردم كه موجب غضب تو شده و شما را عصباني كردم مرا ببخش و مرا حلال كن ان شاءالله خدا شما را ياري دهد.

اي مادرم، كه نزد من بهترين مرواريدهاي روي زمين هستي در كشته شدن من گريه و زاري مكن هم چون فولاد سخت و محكم باش براي تمام شهيدان راه اسلام مخصوصاً حسين(ع) و 72 تن يارانش گريه كن. اي مادرم مي دانم كه چه زحمت ها براي من كشيدي و پسري رشيد در زير لواي اسلام بزرگ كردي و دلت مي خواست كه حجلة دامادي من را ببيني، مادر، حجلة من سنگر من بود و اسلحه ام عروس من. اي مادرم دلم مي خواهد من را حلال كني مرا ببخشي اگر شما را ناراحت كرده ام.

اي خواهرانم: زينب وار زندگي كنيد و حجاب را حفظ كنيد تا مشتي باشد بر دهان استعمارگان (استعماگران) غرب و شرق و منافقين در راه اسلام و انقلاب سخت كوشش نماييد و راه شهيدان اسلام را ادامه دهيد.

و روي سخنم با برادرانم: و اي برادرانم راه من و راه هزاران شهيد ديگر را كه خون نهال اين انقلاب و اين جنگ حق عليه باطل است حفظ كنند و نگهبان او باشيد و از اين درياي خون سخت محافظت نماييد. حتي اگر به قيمت كشته شدن خود هم باشد و اين راه را ادامه دهيد كه شهادت افتخار ماست و اما پيامي به امت شهيدپرور ايران و امت به پا خواسته كه همواره با امام پيش مي روند. اي امت دلير هميشه گوش به فرمان پيرجماران و رهبر هميشه بيدار باشيد تا بتوانيد به كمك يكديگر حاكميت الله را پياد كنيد و اي امت شهيدپرور ما رزمندگان، هرچه داريم از شما داريم و شما را خداوند ياري كند و به شما عزت و جلال بدهد و توفيق اخلاص عمل عنايت نمايد. بلي اي ملت آيندة پرمهر و محبتي در پيش داريد. آري آن ها كه رفتند كاري خميني كردند و آن كه كه ماندند بايد كاري زينبي كنند وگرنه يزيدند.

خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار

از عمر ما بكاه و بر عمر رهبر افزا

با تقديم احترامات برادر حسين دهقاني


 خاطرات حسین دهقانی آرانی

 خاطرات حسین دهقانی آرانی

 خاطرات حسین دهقانی آرانی

 خاطرات حسین دهقانی آرانی

 خاطرات حسین دهقانی آرانی

 خاطرات حسین دهقانی آرانی

 خاطرات حسین دهقانی آرانی

 خاطرات حسین دهقانی آرانی

 خاطرات حسین دهقانی آرانی

 آثار حسین دهقانی آرانی

 آثار حسین دهقانی آرانی

 آثار حسین دهقانی آرانی

 آثار حسین دهقانی آرانی

 آثار حسین دهقانی آرانی

 آثار حسین دهقانی آرانی آثار حسین دهقانی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع