گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حسن رجبی علی آبادی

حسین علی

بسیجی

1342/01/01

1361/04/24

شرق بصره

علی آباد کویر

حسن رجبي، ارديبهشت 1334 در روستاي علي آباد از توابع شهرستان آران و بيدگل در خانواده اي کشاورز و تلاشگر قدم به عالم هستي نهاد. وي چهارمين فرزند خانواده بود و با عطر صلوات و عشق به ائمه اطهار(ع) در سايه ي حمايت والدين خداجويش رشد کرد و تربيت يافت. حسن، زماني که به سن علم آموزي رسيد وارد مدرسه ي شهيد ميرزايي روستاي خود شد و تا مقطع چهارم ابتدايي کسب علم و دانش نمود. سپس براي کمک و ياري رساندن به والدين خود مشغول به کار کشاورزي گرديد.

حسن در فضاي پاک و مصفاي روستا، رسم معرفت و جوانمردي را به خوبي آموخت و از پدر ياد گرفت تا به همراه وي سجده ي شکر و بندگي را در مسجد امام حسن عسکري(ع) روستاي شان به جاي آورد و با حلاوت آن آشنا گردد. عشق و ارادتش به اهل بيت(ع) تمام شدني نبود و ريشه در عمق وجودش داشت. نسبت به برادران و خواهرانش با مهر و عطوفت رفتار مي کرد و در خدمت خانواده بود. سال 1352 در سن هجده سالگي سنت پيامبر(ص) را به جاي آورد و همسري وفادار و مومن براي زندگي مشترک خود برگزيد و حاصل آن چهار فرزند بود. شهيد حسن رجبي، يک سال بعد به خدمت سربازي فراخوانده شد و دو سال سربازي اش را در پادگان همدان سپري نمود. پس از اتمام خدمت، در کارخانه ي راوند کاشان استخدام گرديد و روز به روز تلاش مي کرد تا کانون خانواده را گرمي بخشد.

حسن رجبي در دوران پُر شکوه مبارزات مردم انقلابي بر عليه حکومت ستم شاهي، به همراه دوست و يار وفادار خود شهيد غلامرضا رضايي که همکار وي بود قدم به دوره ي پُر تلاطم انقلاب گذاشت و براي آگاه سازي مردم در روستاي علي آباد و روستاهاي مجاور، با پخش اعلاميه هاي حضرت امام از پيروان ولايت نام گرفت تا در ايام پيروزي انقلاب اسلامي اشک شوق را به ديدگان هديه کند. حسن رجبي، انساني متعهد و مقيد به موازين شرعي بود و در سخت ترين شرايط، توکلش به خدا و دستانش هميشه به شکرانه ي نعمت الهي بلند بود. در ورزش بوکس مهارت زيادي داشت و از هيکل ورزيده اي برخوردار بود.

با شروع جنگ تحميلي، زمستان1360 تصميم گرفت همسر و فرزندان را به خدا بسپارد و سنگر جهاد در راه خدا را حفظ نمايد. پس از گذراندن دوره ي امدادگري در اصفهان از طريق بسيج شهرستان کاشان همراه دوست و همرزم خود شهيد غلامرضا رضايي راهي مناطق عملياتي شد و اين سرباز دلير لشکر اسلام پس از ماهها جان فشاني و خدمت به رزمندگان سلحشور، سرانجام در شب نوزدهم رمضان که مصادف بود با نوزدهم خرداد 1361 در حين درگيري با دشمن بعثي در منطقه ي پاسگاه زيد به مقام عظماي شهادت نايل آمد و پيکر پاکش شانزده سال مفقود بود که در سال 1377 به موطن بازگشت و بدين سان، نام و يادش در کتيبه ي زرين ناميان گمنام ثبت گرديد و آينه راه ياران ولايت شد.

یادش برای همیشه جاودان باد


تعداد بازدید: 4001

بسم رب الشهدا و الصدیقین

ولاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون

گمان نکنید کسانی که در راه خدا کشته شده اند مرده اند بلکه زنده اند و در نزد پروردگارشان روزی می خورند.

با درود به رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی و با سلام بر شهدا صدر اسلام از زمان حضرت آدم تا حضرت خاتم (ص) و از شهدای کربلی حسینی تا شهدای کربلای خمینی.

ملت عزیز و قهرمان پرور ایران، شما خوب می دانید که قبل از انقلاب از اسلام جز اسمی از قرآن نبود ، خدای بزرگ بر ما منت نهاده و چنین رهبری حسین گونه و آگاه نصیب مان نموده ، وقت را غنیمت شمرده و این موقع حساس را از دست ندهیم و از امام امت این قلب تپنده ملت و روحانیت مبارز پشتیبانی کنید که اگر ذره ای غفلت کنید فردای قیامت جوابگوی شهدای صدر اسلام نخواهید بود.

اگر شما اجازه دهید که خاک کشورتان مورد هجوم و تاخت و تاز دشمن قرار گیرد خدا لباس ذلت به شما خواهد پوشاند.در قرآن آمده است ؛ دوست بدارید دوستان خدا را و دشمن بدارید دشمنان خدا را.

این منافقان ضد خلق و از خدا بی خبر گمان کردند با شهید کردن شخصیت های مملکتی چون مطهری ها بهشتی ها رجایی ها باهنرها دستغیب ها مدنی ها و.....خواهند توانست ضربه ای به این انقلاب بزنند ولی کور خوانده اند.

انقلاب که از توده مردم می باشد و خدای بزرگ از آن پشتیبانی می کند هرگز شکست نخواهد خوردکه خدا هیچ وقت از دست مخلوق خود شکست نمی خورد ، آن مخلوقی که دست خدا با یک مقدار آب گندیده خلق گردیده است.

این منافقین که به بودن فعلی انقلاب اعتقاد ندارندراضی نیستم زیر جنازه من و حتی دنبال جنازه من بیایند و همچنین کسانی که در حق رجایی و باهنر و بهشتی ها ظلم کردند و به اشتباه خود هم اقرار نمی کنند در تشییع جنازه ام پا بگذارند.

خدمت مادر و همسر عزیزم سلام

همسر عزیزم ، از تو می خواهم که فرزندانم را در راه دین اسلام پرورش دهی و هرکجا که دعای توسل باشد شرکت کنی و همبستگی با خانواده های شهدا داشته باشی.اگر من شهید شدم قدر مرا گرامی بدار و راه مرا ادامه بده.

حجاب خود را حفظ فرمایید و به دیگر خواهران بفرمایید که حجاب خود را حفظ کنند که حجاب شما از سرخی خون شهدا مهمتر است.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته


شهيد حسن رجبي در دوران پُر شکوه مبارزات مردم انقلابي بر عليه حکومت ستم شاهي، به همراه دوست و يار وفادار خود شهيد غلامرضا رضايي که همکار وي بود قدم به دوره ي پُر تلاطم انقلاب گذاشت و براي آگاه سازي مردم در روستاي علي آباد و روستاهاي مجاور، با پخش اعلاميه هاي حضرت امام از پيروان ولايت نام گرفت تا در ايام پيروزي انقلاب اسلامي اشک شوق را به ديدگان هديه کند. حسن رجبي، انساني متعهد و مقيد به موازين شرعي بود و در سخت ترين شرايط، توکلش به خدا و دستانش هميشه به شکرانه ي نعمت الهي بلند بود. در ورزش بوکس مهارت زيادي داشت و از هيکل ورزيده اي برخوردار بود.

ا و مدت ها اعلاميه ها و عکس هاي حضرت امام(ره) را به همراه دوست صميمي اش شهيد غلامرضا رضايي در بين مردم پخش مي کند. همسرم هرگز به دنبال آن نبود که خود را به ديگران معرفي کند و يا کاري را از روي خودنمايي و بزرگي انجام دهد. بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، به همراه شهيد غلامرضا رضايي تصميم گرفت به طور مستمر، جلسه هاي قرائت قرآن و ادعيه را برپا کند. با همت و زحمت زياد، تعدادي قرآن و کتاب هاي دعا تهيه کردند و مکاني را براي برگزاري مراسم در روستاي علي آباد مهيا ساختند.

روزهاي سه شنبه و پنج شنبه ضمن قرائت قرآن، در شب هاي جمعه دعاي کميل نيز برگزار مي شد و روز به روز به تعداد جمعيت شرکت کننده افزوده مي شد. آنقدر با شور و هيجان اين مراسم ها را برگزار مي کردند که همه ي حاضرين به وجد مي آمدند.

شهيد رضايي و شهيد رجبي تا روزي که در قيد حيات بودند اين مراسم ها به طور مستمر انجام مي شد و بعد از شهادت اين دو بزرگوار، مردم شهيدپرور و مذهبي روستاي علي آباد به پاس زحمات و تلاش هاي اين دو شهيد که باني برپايي و راه اندازي آن مراسم بودند هرگز آن يادگاري پر برکت را از ياد نبردند و کماکان هر سه شنبه و پنج شنبه محفل قرآني و دعاي کميل برگزار مي گردد تا نام و ياد اين مردان خدا و ياران خميني کبير هميشه جاويد باقي بماند.

(راوي همسر شهيد)

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع