گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی رضا رمضانی

علی

بسیجی

دانش آموز

1343/01/01

آران وبیدگل

1361/05/20

پاسگاه زید

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

علی­رضا رمضانی به تاریخ 1343/1/1 در خانواده­ای مذهبی و کشاورز در یکی از محلات بیدگل چشم به جهان گشود. وی از زمان کودکی در کارهای کشاورزی و دامداری به پدر خویش کمک می­کرد. تحصیلات ابتدایی را در مدرسه صباحی با معدل عالی گذراند او برای ادامه تحصیل خویش مجبور بود صبح­ها قبل از مدرسه و عصرها بعد از درس به کار قالبیافی بپردازد و با پول اندکی که از این کار به دست می­آورد وسایل لازم جهت تحصیل خود را فراهم سازد.

بعد از اتمام دوره ابتدایی به علت فقر مالی خانواده ترک تحصیل کرده و به شغل لحاف دوزی مشغول شد بعد از گذشت چند ماه هنگام کار با دستگاه پنبه زنی دو انگشت میانه و سبابه خود را از دست داد به همین دلیل دوباره به تحصیلات خویش ادامه داد اما با این حال بازهم در اوقات فراغت به کار قالبیافی مشغول می­شد و همچنان با مشکلات فراوان دوره راهنمایی را با موفقیت گذراند و از مدرسه شهید خدمتی مدرک سیکل را دریافت کرد.

زندگی او همچنان با سختی دنبال می­شد ولی او از ادامه تحصیل بازماند. تحصیلات متوسطه خود را در دبیرستان شهیدان عبدالهی آغاز کرد. همزمان با تظاهرات مردمی در زمان انقلاب حضور پررنگی در تظاهرات و مراسم مذهبی داشت با آغاز جنگ تحمیلی او هم مانند دیگر دلاور مردان کشورمان حس وظیفه به او حکم می­کرد که خدمتی انجام دهد او می­گفت که من از پدران و مادران شهدا خجالت می­کشم پس تحصیلات خود را در پایه سوم متوسطه در رشته اقتصاد رها کرد و به عنوان بسیجی وارد جبهه شد و چون دو انگشت خود را از دست داده بود نمی­توانست اسلحه در دست بگیرد، لذا به امداد در جبهه مشغول شد و بالاخره در سال 1361 در عملیات رمضان و در حوالی پاسگاه زید به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

به دلیل همزمان شدن شهادت وی با عقب نشینی نیروهای خودی رزمندگان نتوانستند پیکر پاک او را به عقب برگردانند و 19 سال پیکر او مفقود بود و پس از 19 سال پیکر پاکش به دیارش بازگردانده شد و در میان استقبال پرشور مردم آران و بیدگل در گلزار شهدای امامزاده هادی به خاک سپرده شد.

روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد


تعداد بازدید: 3879

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع