گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

مسعود سامانی

ناصرخان

بسیجی

محصّل

1348/06/01

1366/04/04

سردشت

گلزار شهدای هفت امام زاده بیدگل

مسعود ساماني در اوّل شهريور ماه 1348 در بيدگل متولّد شد. سال دوّم دبيرستان بود كه شور و شوق او براي حضور در جبهه­ هاي جنگ باعث شد تا درس را رها كند و در بسيج ثبت­ نام نمايد. بعد از آموزش نظامي، به جبهة جنگ، اعزام و در عمليّات نصر 4 (مرز سردشت) شركت نمود و در همين عمليّات در تاريخ 1366/04/4 به شهادت رسيد.

روحش شاد و راهش پررهرو باد


تعداد بازدید: 4002

بسم رب الشهداء و الصدیقین

« انه لیس لانفسکم ثمن الا الجنه فلا بتیعوها الا بهما »

بهای وجود شما جز بهشت رضوان نیست ، آگاه باشید آن را جز به بهشت

نفروشید .

- اینجانب بنده عاصی ، مسعود سامانی در کمال صحت و سلامتی بنا به وظیفه شرعی مبادرت به نوشتن وصیّت نامه می کنم . اکنون که این وصیّت نامه را

می نویسم چندین شب تا عملیات باقی نمانده است و من خوشحالم چون از این دنیا دل کنده ام و دل بستن به این دنیا منبع و سرچشمه همه خطاهاست .

هرکه از تن بگذرد جانش دهدهرکه جان درباخت جانانش دهد


- در این دنیا برای افراد مؤمن و اهل ایمان ، آسایش و آرامش آن فرد دیدار

حق تعالی می باشد من نمی دانم چگونه حالم را برای شما بگویم . بار دیگر شب عاشورا فرا می رسد جبهه همه اش عشق است . عشق به اللّه ، عشق به ائمه ، عشق به حسین و کربلایش .

- خداوندا ! تو را سپاس می گویم که مرا در بین این همه کشور در ایران اسلامی آفریدی و تو را شکر می کنم ، مرا هم عصر رادمرد تاریخ دنیا و اسلام امام عزیز قرار دادی و به من قدرت عطا فرمودی تا در راه تو جهاد کنم . چگونه شکر این همه نعمت را بکنم ؟

- وصیّتم به پدر و مادرم ؛ پدر و مادرم ! اکنون که کاغذ و قلم را در دست گرفته ، خود را لایق این کار نمی بینم و هنوز تا فرد مؤمن واقعی فاصله دارم . اگر من شهادت نصیبم شد و لیاقت پیدا کردم شما در آن دنیا روسفید خواهید بود .

پدر و مادرم ! مرا حلال کنید از این که نتوانستم رنج و زحمت هایی که برایم کشیده اید جبران کنم بعد از شهادتم گریه نکنید زیرا در دنیایی که خون حضرت علی اکبر (ع) ریخته ،گلوی حضرت علی اصغر (ع) پاره ، دست های حضرت عبّاس (ع) از تن جدا و حضرت قاسم (ع) سیزده ساله کشته شود جان من پهلوی آن ها ارزشی ندارد .

- وصیّتم به برادرانم ؛ برادرانم ! حلالم کنید بعد از شهادت من گریه نکنید زیرا دشمن با گریه کردن شما شاد می گردد . نماز جمعه را ترک نکنید حتّی الامکان در نماز جماعت و مراسم مذهبی شرکت کنید و جبهه ها را خالی مگذارید و نگذارید اسلحه من بر زمین بیفتد .

- وصیّتم به خواهرانم ؛ خواهرانم ! مرا حلال کنید بعد از شهادت من گریه نکنید زیرا دشمنان اسلام منتظرند تا نقطه ضعفی از شما بگیرند . حضرت زینب (س) را الگو و اُسوه خود قرار دهید و حجابتان را رعایت کنید زیرا زینت زن حفظ حجابش است . در جلسات مذهبی حتّی الامکان شرکت کنید .

- وصیّتم به افرادی که به نحوی از انقلاب ناراضی هستند و می گویند این انقلاب در خطّ اسلام نیست ، سخت در اشتباهید در هر زمان ظالم و مظلوم است که با هم مبارزه می کنند در این زمان هم همین طور است در زمان امام حسین (ع) هم

همین گونه بوده اگر به خاطر کمبود مادّیات از انقلاب ناراضی هستید بدانید که خدا را به مادّیات فروخته اید بدانید اگر از کارتان پشیمان نشوید در قیامت جوابگو خواهید بود .

- وصیّتم به دوستان و آشنایان و همسایگان ! از خطاهایی که از من دیده اید حلالم کنید تا کوله بار گناهانم سبک شود اگر شما از گناهانم بگذرید خداوند هم از گناهانم می گذرد زیرا او بخشنده و مهربان است . امام را دعا کنید و هیچ گاه او را تنها نگذارید او نعمتی است از طرف خدا برای مسلمین جهان از او پیروی کنید و تا می توانید کمک های مادّی و معنوی به جبهه ها بکنید زیرا به رزمندگان اسلام روحیه می بخشد . با همدیگر وحدت داشته باشید مبادا تفرقه بینتان باشد .

- جوانان عزیز و ارجمند ، دوستان عزیزم ! به سوی جبهه ها بروید و خود به استقبال شهادت بروید که در نزد پروردگار اجری عظیم دارید . اگر جنازه ام به دستتان رسید کنار قبر خواهرم دفن کنید و اگر هم نرسید آن جا برایم قبر درست کنید .

- خدایا ، خدایا ! تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار .

مسعود سامانی

امضا : 1366/3/27


 آثار مسعود سامانی

 آثار مسعود سامانی

 آثار مسعود سامانی

 آثار مسعود سامانی

 آثار مسعود سامانی

 آثار مسعود سامانی

 آثار مسعود سامانی

 آثار مسعود سامانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع