گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی اقا اربابی بیدگلی

نصرت اله

پاسدار

1367/03/24

شلمچه

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

علي اربابی بیدگلی اول ارديبهشت ماه سال 1336 در خانواده اي مذهبي و كشاورز در بيذگل متولد شد. او از كودكي همانند ديگر كودكان شهر با قاليبافي آشنا شد، وي دوره ابتدايي را با موفقيت به اتمام رساند و از آنجا كه مشكلات زندگي والدين خود را احساس مي كرد به فكر كمك به خانواده اش افتاد و براي كارگري در كارگاههاي آجرپزي مي رفت. علي زندگي خود را بدين روال ادامه داد تا اينكه به خدمت سربازي رفت.با اتمام خدمت سربازيش ،انقلاب اسلامي در كشور اسلاميمان جرقه زد و علي نيز با بينش كامل اسلامي در تمامي راهپيماييها شركت فعالانه داشت تا دَين خود را به اسلام و ميهن ادا نمايد.او پس از پيروزي انقلاب اسلامي در پاسگاه ژاندارمري آران و بيدگل به عنوان پاسداران انقلاب تا 59/4/3 داوطلبانه خدمت كرد و پس از آن به سازمان حفاظت محيط زيست به همين عنوان معرفي شد.مدتي در رشت و بعد در كاخ سعدآباد و از آنجا به سياه كوه كوير منتقل شد كه مدت دو سال در اين سازمان به عنوان سرپرست شكارباني سفيداب انجام وظيفه نمود.

علي در نيمه دوم سال 59 تشكيل خانواده دادو نتيجه ازدواجش سه فرزند مي باشد به نامهاي عباس،حسين و حسن ،اولين روزهاي ازدواج او بود كه آتش جنگ صدامي همه جا را فرا گرفت و علي مسئوليت بيشتري احساس مي كرد و آن دفاع از مرز و بوم اسلامي خود بود . در اين موقعيت بود كه براي فرا گرفتن فنون نظامي و آمادگي رزمي براي دفاع از اسلام به پادگانهاي آموزشي در اصفهان و شهركرد عزيمت كردو پس از آن رهسپار جبهه هاي نور عليه ظلمت شدو متجاوز از 72 ماه در 13 عمليات حضور فعالانه داشت.

علي ابتدا در لشگر 14 امام حسين ( u ) به عنوان معاون زرهي آن لشگر خدمت مي كرد كه با آن مسئوليت در عملياتهاي رمضان ،والفجر مقدماتي .محرم ( كه از ناحيه سر مجروح شد )، والفجر 4 شركت كرد وپس از آن افتخار داشت در تيپ 44 قمربني هاشم ايفاي وظيفه نمايند و مسئوليت يگان دريايي را به عهده بگيرند كه در اين يگان هم با داشتن آن مسئوليت در عملياتهاي خيبر ، والفجر 8 ، كربلاي 4 و 5 شركت نمود در عمليات كربلاي 4 برادر رشيدش علي محمد مسئول ستاد لشگر 8 نجف اشرف بشهادت مي رسد و پس از آن علي مصمم مي شود تا جاي برادرش را خالي نگذارد لذا تصميم گرفت در آن لشگر مشغول خدمت شود و به عنوان فرمانده گردان علي بن ابي طالب ( u ) لشگر 8 معرفي شد و در عملياتهاي والفجر 10، فاو و بيت المقدس شركت كرد.در عمليات والفجر 10 برادر ديگرش علي اصغر به شهادت رسيد.سرانجام علي با دلاوريها و رشادتهاي شجاعانه در عمليات بيت المقدس 7 به آرزوي ديرينه خود كه همانا شهادت بود رسيد و به آستان قرب پرواز نمود و در جوار برادران شهيد بزرگوارش علي محمد و علي اصغر سكني گزيد و بدين ترتيب دفتر زندگي سراپا نورش را ورقي زد.

روحش شاد،يادش گرامي و راهش مستدام باد.


تعداد بازدید: 5395

بسم الله الرحمن الرحیم

« ان اللّه اشتری من المؤمنین انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه یقاتلون فی سبیل اللّه فیثبتون و یقتلوا وعداً علیه حقا فی التورته و الانجیل و قرآن و من اوفی بعهده من اللّه فاستبشروا بیعکم الّذی بایعتم به و ذلک هو الفوز العظیم »

سوره توبه

خدا جان و مال اهل ایمان را به بهای بهشت خریداری کرده ، آن ها در راه خدا جهاد می کنند و دشمنان دین را به قتل رسانند و یا خود کشته شوند . این وعده قطعی است بر خدا و عهدی است که در ( سه دفتر آسمانی ) تورات و انجیل و قرآن یاد فرموده و از خدا با وفاتر به عهد کیست ؟

- ای اهل ایمان ! شما به خود در این معامله بشارت دهید که این معاهده با خدا به حقیقت سعادت و پیروزی بزرگی است . خدا را شُکر که در این عصر از زمان در این جمهوری اسلامی و با رهبری امام عزیز و این مسئولین دلسوز فداکار و در بین این مردم شهیدپرور شجاع و همیشه در صحنه و در بین رزمندگان عزیز و ایثارگر ، این شیران روز و زاهدان شب هستم .

- خدایا ! من حقیر که لیاقت این لباس بسیج را نداشتم تو به من عنایت کردی .

- خدایا ! من فقط در این دنیا دوستیم با این علی محمّدها و علی حسین ها و جواد عنایتی ها و ... بود .

- خدایا ! حال که این عزیزان ، بهترین انسان ها رفتند ما را هم عقب سر این عزیزان بفرست .

- خدایا ! کاروان خونین حسینی در حال حرکت است ، همة دوستان که با هم و پشت سر ما بودند رفتند . ما از این کاروان عقب ماندیم .

- خدایا ! من می خواهم در روز قیامت با لباس بسیجی و با همسنگرانم و صورت خونین خدمت امام حسین (ع) و مادرش حضرت زهرا (س) برسم .

دنیا برای انسان آفریده شده است . باید طوری در این دنیا باشیم که شهید باشیم و طوری بمیریم که زنده شویم . حضرت علی (ع) بعد از هر جنگی گریه می کردند و می فرمودند که چرا من شهید نشدم . دنیا مانند آهن ربا است باید مواظب باشیم که ما را با خودش نگیرد . اگر رفت ، دیگر نمی شود جدا کرد . حیف است که انسان تن به این دنیای بی ارزش بدهد . انسانی که می رسد به حدّی که خلیفه خدا در روی زمین باشد و بالاترین درجه انسان این است که بنده خدا و خلیفه خدا باشد .

- امّت شهیدپرور اسلام ! گوش به فرمان امام عزیز باشید و اطاعت کنید از ایشان که اطاعت کردن از امام ، اطاعت کردن از امام زمان (عج) و اطاعت از خداست . روز قیامت از هر امامی از امّتش سؤال می کنند . از امام حسین (ع) سؤال می کنند که همة اصحابش حضرت را تنها گذاردند و رفتند و از امام عزیز سؤال می کنند که امام جواب می دهد که چه کسانی گوش به حرفش دادند و چه کسانی گفتند که ما سیّد حسنی هستیم و باید صلح کنیم . ای احمق ها که تا به حال نفهمیده اید امام حسن (ع) اگر ده نفر از این بسیجی هایی که الآن در جبهه جانفشانی و ایثارگری می کنند داشت ، هیچ وقت با معاویه بیعت نمی کرد . الآن که الحمدلله میلیون ها بسیجی جان بر کف آماده ، چه در جبهه و چه در پشت جبهه آماده ، گوش به فرمان امام عزیز هستند صلح در اسلام معنا ندارد .

- امّت شهیدپرور اسلام ! هر کس که شهید می شود تحقیق کنید که چه خطّی بوده مگر به غیر از خطّ انبیا و اولیاء خدا و خطّ حسین (ع) خطّ دیگری داریم ؟

زمان علی (ع) ابوسفیان ها و معاویه ها ، و زمان امام حسین (ع) شمرها و زمان هر امامی یک عدّه از این معاویه ها بودند و زمان امام عزیز هم بنی صدرها و

رجوی ها و سیّد مهدی هاشمی ها هستند . ما یک خط بیش تر نداریم آن خطّ

حسین (ع) و امام عزیز هست . اگر خطّی هست باطل است و خودشان مانند رهبرشان سیّد مهدی رسوا می شوند و می روند .

باید هوشیار باشید و بیدار باشید که یک عدّه افراد ، موزیانه سمپاشی می کنند و هیچ کس را هم قبول ندارند فقط می خواهند ملّت را دو دسته کنند و مردم را به جان هم بیندازند که کسی دیگر به فکر جنگ نباشد . هدفشان این است که اسلام نباشد . هدفشان این است که خون شهدا پایمال شود و مُهر ننگ بر پیشانی تک تک ما شیعه ها بزنند .

- ملّت شهیدپرور اسلام ! تکلیف ما در مقابل این توطئه ها که همه از طرف دشمن است ، این است که ما وحدت داشته باشیم و با هم باشیم که از وحدت ما ، وحشت دارند اگر حرفی هم هست باید در این موقعیّت حسّاس ، باید زیر پا بگذاریم و نمازهای جماعت و جمعه را با کیفیّتی بالا به جای آوریم و بدانیم که دشمن از این وحدت می ترسد . اگر ما بتوانیم هر جمعه یک صف از نماز را بیش تر و فشرده تر بکنیم که ما به اندازه همان یک صف پیروزیمان بیش تر خواهد بود . در روزهایی که باید جمع شویم یا در تشییع جنازه یا راهپیمایی یا جلسات شهدا شرکت کنیم که این جمع شدن ما مشت محکمی هست توی دهان امریکا و شوروی و امّت خدا جوی ، این عزیزان رزمنده را بشناسید .

اسلام اسم بسیج باید با وضو گفته شود . بسیجی ها آیات قرآن هستند و به آیات قرآن احترام بگذارید اگر کسی غیبت یک رزمنده را بکُند غیبت حضرت رسول

الله (ص) را کرده است و به برادران عزیز پاسدار احترام بگذارید .

آن کسانی که روزی فرم سپاه را می پوشند این لباس مقدّس را کفن خود می دانند . به برادران روحانی احترام بگذارید آن ها وارثان انبیا و ائمه (ع) هستند . ما باید پشت سر این عزیزان حرکت کنیم و آن ها را الگوی خود بدانیم .

- برادران عزیز بسیجی و سپاهی ! شما معلّمان این مردم هستید . شما باید الگو باشید حرکت شما باید درس اخلاق برای مردم باشد . باید طوری صحبت کنید ، طوری راه بروید که مردم را به اسلام دعوت کنید . امام عزیز فرمودند : در مسائل سیاسی دخالت نکنید .

- برادران عزیز روحانی ! شما از اوّل این نهضت پیشتاز بوده اید بیش تر مردم را ارشاد کنید . بیش تر در بین برادران بسیج و سپاه باشید که با هم بودن ما پیروزی است . مردم شهیدپرور گل آرا خدا شاهد است که من خجالت می کشم حرفی بگویم چون امتحان خودتان را داده اید ولی تا آخر باید پیشتاز باشید . تکلیف ما را خود امام حسین (ع) معیّن کرده است که فرمودند : « ان کان دین محمّد (ص) لم یستقم الاّ بقتلی فیا سیوف خوزینی » دین جدّم محمّد (ص) پایدار نمی ماند مگر با کشته شدن من ، پس ای شمشیرها مرا در بر گیرید . ما ملّت ایران و اسلام یکپارچه این شعار را باید بدهیم و بگوییم ای تیرها و ای ترکش ها و ای گلوله های توپ و ای بمب ها و راکت ها این دین مقدّس اسلام پایدار نمی ماند مگر با کشته شدن ما، پس ما را در آغوش گیرید و نوازش کنید . وقتی که اسلام در خطر کفر است هیچ چیزی ارزش ندارد . درس خواندن خوب است ولی در کنار اسلام خانه ساختن و زندگی کردن با زن و فرزند خوب است ولی در کنار اسلام اگر در خانه بنشینیم و بچّه های ما تکّه تکّه شوند و دشمن شهرهای ما را بمباران هوایی کند پیرمردهای نود الی صد سالة ما را شهید کند این ننگ است برای ما که خواسته باشیم زندگی آسایشی و خوش گذرانی داشته باشیم . این زندگی نیست ذلّت است .

- ملّت قهرمان اسلام ! ما که شعار جنگ جنگ تا پیروزی می دهیم باید مواظب باشیم که دروغ نباشد . امام صادق (ع) می فرماید : « المحسن من صدق اقواله و افدالو » نیکوکار آن کس است که کردارش گفتار او را تصدیق کند . بی خودی مشکلات برای خودمان نتراشیم جنگ برای همة ما واجب است اگر می خواهیم این جنگ به فضل الهی پیروز شود باید آن طوری که زمان انقلاب همة مردم نقش داشتند الآن هم باید همه وارد شوند . جنگ را باید سرلوحة زندگی خودمان قرار دهیم اگر کسی باشد که ادّعای طرفداری از این اسلام عزیز را بکند و یک 24 ساعت هیچ کاری برای جنگ نکرده باشد ، این شخص یکی از عبادت های مهمّش را انجام نداده است .

- ملّت شجاع ! اگر می خواهید بفهمید که جبهه چی هست و چه کسانی در آن جا هستند باید یک بار برویم تا با چشم خود و با فهم خود و با درک خود بفهمیم که چگونه ره صد ساله را یک شبه بلکه یک ثانیه می پیمایند . جبهه محلّ تجلیل گاه نور است . محلّ صفا و صمیمیّت ، محلّ اخوّت و برادری و محلّ آدم شدن ، محلّ خودسازی و جبهه دانشگاهی است که معلّمش خودِ امام حسین (ع) است . مگر هر کسی می تواند از درب جهاد وارد شود حضرت علی (ع) می فرماید : « الجهاد عماد الدّین منهاج السعدا » جهاد در راه خدا ستون دین است و راه سعادتمندان . این مقام را خداوند باید به انسان بدهد . هر کسی این سعادت را پیدا نمی کند . مقام شهید را مطالعه کنید ، شهید جوار الله است و خود خداوند جانشان را می گیرد . روز قیامت انبیا به احترام شهدا از اسب پیاده می شوند و با این لباس خونین بسیجی وارد محشر می شوند .

- مادرم و خواهرم و همسرم ! شما باید زینب وار آبرو داری کنید و باید الگو در بین خواهران باشید . حجاب اسلامی را کاملاً رعایت کنید بچّه هایتان را اسلامی و رزمنده تربیت کنید که برای آینده خیلی مفید باشند و در سنّ کم دستورات اسلام را به آن ها بیاموزید .

- پدرم ! تو که بهترین فرزندت علی محمّد که استاد و معلّم و مربّی اخلاق در خانه بود را تقدیم این اسلام عزیز کردی باید آن برادران دیگرم را هم بفرستی به جبهه و بعد فرزندان مرا و خودت هم آماده باش ، عشق به الله پیدا کنید و دنیای توخالی را نگیرید .

علی (ع) می فرماید : « ان کنتم تحبّون َ الله فاخرجوا من قبوبکم حبَّ الدّنیا » اگر خدا را دوست داری عشق دنیا را از دل بیرون کنید هر چه ما بدبختی داریم از این دنیای بی ارزش است .

- برادرانم ! راه مرا ادامه دهید که راه حسین (ع) و راه عبّاس (ع) و راهی که امام امّت مصطفایش را فدای آن کرد ، راهی که 72 تن از بهترین عزیزان ما که در رأس آن ها بهشتی مظلوم بود و راهی که مطهّری ها و شهدای عزیزمان رفتند . اگرکسی شکّی در این راه داشته باشد کافر است .

- برادرانم ! نگذارید اسم من زیاد گفته شود و پوستر و تبلیغات شود و در کلّ جلسات من فقط چای داده شود . علی (ع) فرمودند : که خدایا ! من آن طور که

می خواستم تو باشی هستی پس من را هم آن طوری کن که تو می خواهی .

- خدایا ! من ظاهرم خیلی خوب ، یک بسیجی مخلص و یک فرد حزب الهی ولی باطنم خیلی بد و یک فرد بی ایمان و یک فرد دروغی بودم آن طوری کن که مردم می دیدند . باطنم را هم همان طور کن . یک بسیجی مخلص و یک فرد با ایمان .

- خدایا ! آن طوری که مردم در ظاهرم می بینند که خیلی خوبم ، باطنم را هم با ظاهرم یکسان کن .

- خدایا ! با عدلت با ما رفتار نکن ، با رحمت با ما رفتار کن .

- خدایا ! فرج آقا امام زمان (عج) را نزدیک فرما .

- خدایا ! یاران امام را محافظت فرما .

- خدایا ! رزمندگان اسلام را به پیروزی نهایی برسان و به کربلای حسین (ع) برسان .

علی اربابی

امضا : 65/11/27

روحش شاد و راهش پررهرو باد !


 خاطرات علی اقا اربابی بیدگلی

 خاطرات علی اقا اربابی بیدگلی

 خاطرات علی اقا اربابی بیدگلی

 خاطرات علی اقا اربابی بیدگلی

 خاطرات علی اقا اربابی بیدگلی

 خاطرات علی اقا اربابی بیدگلی

 خاطرات علی اقا اربابی بیدگلی

 خاطرات علی اقا اربابی بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع