گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی اصغر شکاری آرانی

محمد

بسیجی

محصّل

1344/08/01

شهر آران وبیدگل

1361/03/05

خرمشهر

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

علي اصغر سال 1344 در خانواده اي مذهبي و مستضعف به دنيا آمد و پس از گذراندن دوران طفوليت به درس و فراگيري علوم اوّليه پرداخت. دوران ابتدايي را در دبستان وثوق آران بـا موفقيت به پـايـان رسـانـد و مشغـول تحصيـل در دورة راهنمايي شد. هنوز اين دوران سپري نگشته بود كه انقلاب اسلامي ايران به اوج خود رسيد و اصغر مانند تمام دانش آموزان در تظاهراتي كه بر عليه رژيم ستم شاهي بر پا مي شد شركت مي جست. بعد از پيروزي انقلاب علي اصغر همانند ديگر ملّت قهرمان ايران به پاسداري از انقلاب، كه ثمرة خون ده ها هزار شهيد و معلول بود پرداخت. براي اين كه بهتر بتواند به اين انقلاب خـدمت كند در پايگاه بسيج محل ثبت نام كرد و شبها كه تمام چشم ها به خواب مي رفت اسلحه به دوش، از مال و جان مردم پاسداري مي كرد. همراه با آن، به كمك چند تن از دوستانش موفق به تشكيل جلسات مذهبي و ديني گرديد. در اين جلسات، روحاني مفقود الجسد اصغر مدبر درس شجاعت و شهادت به شاگردانش مي آموخت و چه خوب اين شاگرد درس آموخت. او آموخته هاي خود را به فعليت رساند و در امتحان آن كه شهادت بود قبـول شـد. علي اصـغر با تمام ايـن فعاليتـها هيچگـاه كمك به پدر و مادر را فـراموش نمي كرد و همواره يار و ياور خانواده بود. در اين ميان چند بار به بسيج مراجعه و تقـاضـاي اعزام به جبهه كرد ولي بسيج به علّت شرايط سني كه براي علي اصغر فراهم نبود از اين كار خود داري مي كرد؛ ولي به علّت اصرار و پا فشاري زيادي كه علي اصغر انجام داد بالاخره در تاريخ 1361/1/14 به پايگاه 21 حمزه تهران اعزام شد. پس از گذراندن دوران آموزش و يك مرخصي كوتاه مدت به كربلاي جنوب اعزام شد تا اين كه در تاريخ 61/3/5 در عمليات بيت المقدس در جبهه خونين شهر به شهادت نايل آمد.

يادش گرامي و راهش پر رهرو باد.


تعداد بازدید: 3780

بسم الله الرحمن الرحیم

ربنا افرغ علینا صبرا و ثبت اقدامنا و انصرنا علی القوم الکافرین.

السلام علیک یا اباعبدالله، السلام علی الحسین و علی بن الحسین

و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین

سپاس خدایی را که درهای رحمت را بر ما گشود و زمینۀ شناخت حق و حقیقت را فراهم ساخت حمد خدایی را که ما را از بردگی و بندگی طاغوت نجات داد و به ما بینش و هوشیاری عنایت کرد تا همواره به شاگردی از مکتب سیدالشهدا که دین پیامبر و فرستاده خداوند است پیروی کنیم و هم چنین از کتاب آسمانی قرآن که می فرماید: ان الذین آمنوا و الذین هاجروا فی سبیل الله اولئک یرجعون رحمه الله غفور رحیم.

همانا کسانی که ایمان آورده اند و هجرت کرده اند و در راه خدا جهاد کرده اند رحمت خدا را امید دارند و خداست آمرزنده مهربان.

سلام بر رهبرکبیر انقلاب که ما را از خواب غفلت بیدار کرد و به ما درس قیام و شهادت و رمز ایثار آموخت تا بر نفس خود غلبه کنیم و دست جنایتکاران شرق و غرب و ایادی شان را از مملکت عزیزمان قطع کنیم و درود بر شهیدان از صدر اسلام تا انقلاب اسلامی و مجروحین و معلولین اسلام که حماسه ها آفریدند و ما باید راه شان را که راه سرور شهیدان است ادامه دهیم و درود بر مادرانی که این چنین فرزندانی تقدیم اسلام می کنند. ای ملت گرامی و پدر و مادر عزیزم چون هر لحظه دیدار خود را با خداوند نزدیک تر می دیدم درصدد برآمدم تا وصيت نامه ای به ملت شهیدپرور و خانواده ام تقدیم کنم و چون وظیفه هر فرد مؤمن است شک نیست که اسلام نیاز به خون دارد. چه پیر باشد چه کودک و چه جوان باید خون بدهیم. هر زمانی مبارزانی در راه خدا قربانی شده اند در کربلای حسینی کودک سه ساله که دامنش سوخت تا پیرمرد نود و پنج ساله که بدنش از شمشیرها سوراخ سوراخ شد نقش داشته است و شهید شده اند در کربلای ایران کودک سه ساله در آتش سوزانده می شود و پیرمرد 85 ساله بدنش تکه تکه می شود آری کربلای ایران هم چون کربلای حسینی می باشد.

برادران و خواهران گرامی امیدوارم بعد از پیروزی در جنگ با کفار بعثی و رفتن کربلای حسینی و تلاش برای آزاد ساختن بیت المقدس اولین قبله گاه مسلمین و نابودی صهیونیسم غاصب فداکاری کنیم. ان شاءالله به یاد ما شهیدان راه خدا باشید.

ای پدر گرامیم که برای جانبازی در راه اسلام مرا تربیت نمودید و آن همه رنج و زحمت را از یاد نمی برم و می دانم که فرزند خوبی برای تان نبودم ان شاءالله که فرزندتان را حلال کنید. مادر مهربانم اگر خبر شهادت عزیزتان را شنیدید هیچ غمگین نباشید. چون فرزندت امانتی بود از طرف خدا و عاقبت باید این امانت برگردانده شود و پس بهتر است که فرزندت شهادت را برگزیند. ای برادران همرزمم امید دارم در پشت جبهه در سنگر مدرسه راه حسین را بروید و امید است برای این کشور مفید باشید. شما خواهرانم هم چون زینب باشید و مبادا بعد از شهادت من از خود بیمی نشان دهید و بر من گریه کنید تا دشمنان دین خدا و دنیاپرستان از خود خوشحال شوند و شهادت برادرتان باید مورد افتخار شما باشد. در پایان از ملت عزیز می خواهم که سنگرهای عبادی سیاسی نمازجمعه و دعای کمیل را ترک نکنید و از خدا می خواهم تا ظهور حضرت مهدی موعود طول عمر به امام خمینی و شما ملت عزیز را عنایت فرماید و شما ملت خود را برای ظهور مهدی آماده فرمایید.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

مورخه 31/ 02/ 62

علی اصغر شکاری


گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع