گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

مصطفی صفایی نوش آبادی

حسین

بسیجی

کارگر

1343/03/01

1361/10/28

شرق بصره

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

مصطفی صفایی در اوّل خردادماه 1343 در شهر نوش آباد متولّد شد. به علّت مشکلات مادی، پس از دوره­ ی راهنمایی ترک تحصیل کرد و برای کمک به خانواده به کارگری مشغول شد. از ويژگي هاي بارز اخلاقي اين شهيد كه نشأت گرفته از پدر بزرگوارش بود مي توان به ادب، تواضع، گشاده رويي، كم حرفي و پرتلاش بودن در كارها اشاره كرد.

با شروع دفاع مقدس، علی رغم سن کم، به شکل نیروی داوطلب بسیجی راهی میدان های جنگ شد. شهيد صفايي دراولین اعزام به خطوط مدم جبهه، درتیررس دشمن قرار گرفت و با ضربه­ ی گلوله مجروح شد. موقعي كه براي مداوا و بهبودي به منزل مراجعت كرد با این که در راه رفتن مشکل داشت، از بیان آن خودداري مي کرد. مصطفی فكر مي كرد اگر میزان مجروحيتش مشخص شود، ممکن است با حضور مجدد او در جبهه مخالفت کنند. او پس از چند روز، مجدداً به منطقه­ ی جنگی جنوب بازگشت و در منطقه ی شلمچه به شهادت رسید ولی به علّت عقب نشینی رزمندگان، جنازه ­ی او در منطقه باقی ماند. پس از 13 سال چشم انتظاری پدر و مادر، سرانجام پیکر مطهرش به وطن بازگشت و در گلزار شهدای امامزاده محمّد(ع) نوش آباد آرام گرفت.


تعداد بازدید: 3995

بسم رب الشهداء و الصدیقین

- سپاس بیکران مهربان خدای خالق را که شناخت و معرفت خویش را به ما آموخت سپس عشق به راه خدا را در دلم نشاند و شکر نعمت بزرگ رهبری را که خداوند جهت راهنماییم به صراط مستقیم و حقیقت عطا نمود .

- در اینجا وصیّتم به تمام بازماندگان بعد از من ! این است که ما از خداییم و به سوی او بازگشت می کنیم و سلام بر حضرت مهدی موعود (عج) رهایی بخش محرومان و سلام بر نماینده حضرت مهدی ، حضرت امام خمینی رهبر کبیرمان پدر دلسوز بیچارگان و سلام بر شهیدان ادامه دهندگان راه امام حسین (ع) و سلام بر پدر و مادر مهربانم که عمری برای من زحمت کشیدند و مرا نیکو تربیت کردند .

- پدر ! تو می دانی که خون شهید درخت تنومند اسلام را آبیاری می کند و من هم

می خواهم اگر خدای متعّال قبول کند خون خود را به پای این درخت که می روید جهانگیر شود بریزم . پدر ! می دانی که ما امانت خدا در نزد شما هستیم و اگر شهید شوم برادران دیگرم را روانه جنگ کن و با خدای خود معامله کن که این معامله پرسودترین معامله است و فراموش نکنید که بزرگ ترین جهاد یعنی جهاد با نفس را به آن ها یادآوری کنی و این راهی است که خودم انتخاب کردم که با خدا داد و ستد کنم .

- پیامم به شما ملّت شریف ایران ! این است که امّت دلاور و مسلمان بدانید که تنها راهی که می تواند برایتان افتخار جاویدان به جای گذارد اطاعت مطلق شما از ولایت فقیه است .

- ای برادران بسیجی و پاسدار و نیروهای مردمی ! سفارشم به شما این است که هر کدامتان باید گردانندگان یک شهر و کشور خارجی باشید و لازم است که شبانه روز کسب علم و معرفت کنید تا بتوانید پیام ما را به جهانیان برسانید و در حکومت اسلامی حضرت مهدی (عج) نقش داشته باشید .

- سفارشم به پدر و مادر مهربانم ! این است که بعد من هیچ گونه ناراحتی نداشته باشید .

- برادرم ! تو اسلحه خونینم را از زمین بردار و تا پیروزی نهایی با پیوستن به خودم راهم را ادامه بده .

والسّلام

امضا : 1361


 آثار مصطفی صفایی نوش آبادی

 آثار مصطفی صفایی نوش آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع