گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی طالبی نصرآبادی

مرتضی

بسیجی

1346/07/10

نصر آباد ( سفیدشهر )

1362/05/02

حاج عمران

سفید شهر (نصر آباد)

علی طالبی نصر­آبادی در دهم مهرماه 1346 در نصرآباد از توابع شهرستان آران و بیدگل در خانواده اي مذهبي و زحمتكش به دنیا آمد. او بعد از اتمام دوره­ ی ابتدایی به کشاورزی پرداخت ولی همراه با کار، همچنان به صورت شبانه تحصیل را تا دوّم راهنمایی را ادامه داد. مجدداً به دلیل پاره ای مشکلات، دوباره ترک تحصیل کرد.

شهيد طالبي با شروع انقلاب اسلامي همگام با امت حزب الله در راهپيمايي ها و تظاهرات ضدرژيم شركت مي كرد. پس از پيروزي انقلاب اسلامي جهت حفاظت از روستا به همراه ديگر برادران متعهد و دلسوز، شب ها به نگهباني و گشت مي پرداخت. با تأسيس پايگاه بسيج در روستا، به عضويت بسیج درآمد و در كلاس هاي آموزش شركت کرد تا نهایت تبدیل به نيروي فعال بسيج شد. همچنین در فعاليت هاي مذهبي و اجتماعي و عمراني از قبيل شركت در ساخت كتابخانه­ ی روستا و در همكاري با جهادسازندگي و انجمن اسلامي حضوری فعال داشت. شهيد طالبي در کنار این فعالیت ها، به هنگام فراغت در منزل به مطالعه­ ی كتاب و روزنامه و جزوه هاي دینی مي پرداخت.

او علاقه­ ی زيادي به دعاي كميل و ندبه و توسّل داشت و در مسجد و مراسم مذهبي فعالانه شركت می کرد. او دعا و قرآن را با صوت زيبا می خواند و مداح اهل بيت بود.

با شروع جنگ تحميلي، شهيد طالبي علاقه­ ی زيادي برای حضور در جبهه هاي حق عليه باطل نشان داد، اما مسئولان به علت كمي سن او مانع رفتنش به جبهه مي شدند. او با اصرار زياد تا پادگان 15خرداد اصفهان نيز اعزام شد ولي موفّق نشد به جبهه برود. گريه های او به هنگام بازگشت هنوز در خاطره ها مانده است. شهید نصرآبادی بالاخره در اواخر سال 61 موفّق به اوّلين حضور داوطلبانه برای کمک به مناطق محروم سيستان و بلوچستان شد. خصوصيات اخلاقي شهيد در اين مأموريت زبانزد دوستان و فرماندهانش شده بود.

بعد از اتمام اولين مأموريت به پايگاه بسيج مراجعه و با تلاش و كوشش فراوان به حفظ و اداره­ ی پايگاه مشغول شد. مسئولان پايگاه به خاطر فعالیت های خالصانه­ ی علی او را به فرمانده ي يكي از گرو ه هاي مقاومت پايگاه انتخاب كردند. ايشان مجدداً در تاريخ 18/ 2/ 62 تقاضاي اعزام به جبهه کرد و به جبهه هاي حق عليه باطل اعزام شد. او سرانجام در عمليات والفجر2 در تاریخ 1362/5/2 طي رشادت هاي زياد و با ذكر «يامهدي» به شهادت رسید.


تعداد بازدید: 4094

بسم اللّه الرحمن الرحیم

« انا للّه و انا الیه راجعون »

همه از سوی خدا آمده و به سوی او باز می گردیم .

- با درود و سلام بر رهبر کبیر انقلاب اسلامی و با سلام بر رزمندگان کفر ستیز و با سلام بر مجروحین و معلولین انقلاب و جنگ تحمیلی و با سلام بر شما امّت قهرمان که در پشت جبهه با کارهای خودتان به اسلام خدمت می کنید و با سلام بر شما ای پدر و مادر مهربان و گرامی که چنین جوانی را تربیت نمودید و به راه اسلام فرستاید .

- مادر جان ، ای مادر گرامی ! إن شاء اللّه که از من راضی باشی مادر جان ! من چند جمله ای با تو صحبت دارم ؛ ای مادر آفرین بر آن شیر پاکت که به من دادی و مرا بزرگ کردی مادرم افتخار کن که نوجوانت هم چون نوجوانان و جوانان دیگر در راه خدا به جهاد رفته است . مادر جان ! اگر من شهید شدم هم چون مادران شهیدان دیگر صبر داشته باش و افتخار کن که فرزندت در راه خدا و در راه علی اکبر حسین (ع) رفته است و از تو می خواهم که گوش به حرف شایعه سازان ندهی .

- خواهرم ! از فاطمه (س) و زینب و همه زنان قهرمان اسلام سرمشق بگیر و بدان که رسالت سنگینی بر دوش داری که باید انجام دهی .

- ای برادرانم ! اگر من شهید شدم مرا حلال کنید . امیدوارم که در سنگر کشاورزی بتوانید به اسلام و مسلمین خدمت کنید .

- برادرانم ! شما هم اگر اشتباهی از من دیدید ببخشید دقت کنید در سنگر مدارس با خوب درس خواندن و با شرکت در نمازهای جماعت راه همه شهیدان اسلام را ادامه بدهید که شهیدان در نزد خدا خیلی با ارزش هستند و شهیدان در روز قیامت 70 هزار نفر از فامیل و دوستان و همسایگان خود را شفاعت می کنند و به روایتی 40 هزار نفر را شفاعت می کنند .

- برادران عزیزم ! سفارش می کنم تا سنگر انقلاب و سنگر بسیج را خالی نگذارید و با روحیة خوب و با عزم راسخ ادامه دهندگان راه شهیدان خونین و سرخ

حسین (ع) و همه شهدای اسلام باشید .

« اللّهم بارک لنا فی الموت و بارک فی لقائک »

- خدایا ! مرگ مرا بر من مبارک گردان و ملاقات دیدارت را بر من مبارک بفرما .

- خدایا ، خدایا ! تا انقلاب مهدی حتّی کنار مهدی خمینی را نگهدار .

والسّلام علیکم و رحمه اللّه و برکاته


 آثار علی طالبی نصرآبادی

 آثار علی طالبی نصرآبادی

 آثار علی طالبی نصرآبادی

 آثار علی طالبی نصرآبادی

 آثار علی طالبی نصرآبادی

 آثار علی طالبی نصرآبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع