گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی اصغر طاهری نوش آبادی

یداله

بسیجی

طلبه روحانی

1347/06/15

1365/10/21

شلمچه

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

علی اصغر در سال 1347 در شهر نوش آباد بدنیا آمد از کلاس اول یا دوم ابتدایی ، هنوز مدرسه تعطیل نشده همراه بابا ی خدابیامرز و دادش شهیدش میرفتن خرمن کوبی. چند روز از مهر که گذشته بوداز کلاس درس مدرسه با صورت سوخته آفتاب که کل پاییزرا باید طفلک سپری میکرد,تا صورت ش التیام پیدا کنه، اون روزا کرم ضد آفتاب نبود. خیلی چیزا نبود عوض ش خیلی چیزا هم بود. دوران راهنمایی را هم همین طور سپری میکرد سه ماهه تعطیلی را.

ما مشغول بازی کودکانه بودیم ،ولی او در کودکی مرد میشد. سختی دوران کار در صحرا، گاهی حشره سن گندم اونا انقدر میگزیدن که همه بدنش کبود میشد. اصغر شاگرد درسخوانی هم بود علی رغم کار زیاد همیشه جز پنج نفر اول کلاس بود.

*کلاس دوم راهنمایی بود که جنگ آغاز شد و برای رفتن به جبهه باید چهار سال صبر میکرد تا بشه با شگرد های بچه های اون زمان، مسئولین اعزام را پیچوند و رفت جبهه. یه روز کردستان بودم یه نامه ازش بهم رسید که تو چطور رفتی منم بیام.. بی تاب آمدن بود. تا اینکه متوجه شدم زیر صندلیهای ماشین اعزام با کمک دیگر بچه های نوش آباد مخفی شده و رفته پادگان هفت تیر سنندج، اونجا چون سابقه ای از اعزام نداشته همراه مرحوم حاج علی امینی خدا رحمت ش کنه میره بهداری لشگر، یه چهل روزی میمونه و اعزام مجدد که با هم، دو نفری رفتیم جنوب. شهرک پر خاطره دارخوین.

*اصغر تو عملیات والفجر هشت از ناحیه پهلو از ترکش راکت هواپیمای عراق مجروح شد. بالاخره در سال 1365 در منطق شلمچه به شهادت رسید اصغر اهل مناجات و گریه های آبدار بود. مسجد چهارده معصوم علیهم السلام لشگر 14 شاهده که چه ناله هایی داشت ما همیشه کنار هم تو نماز میشستیم موقع دعا من کمی ازش فاصله میگرفتم که راحت باشه .همیشه حواسم به گریه هاش وچشمهای قرمزش بود. هیچ روزی را نداشت که با عاشورا و عهد. شرو ع نکرده باشه و با واقعه تموم کرده باشه این رسم همه شهدا بود.


تعداد بازدید: 3913

بسم الله الرحمن الرحیم

اشهد ان الا اله اله الله خدای نیست جز الله

و اشهد ان محمد رسول الله شهادت می دهم که محمد بنده و رسول اوست

و اشهد ان علی ولی الله شهادت می دهم که علی ولی اوست

به نام خدای یگانه و تنها خدایی که بنده را از نیست به هست به وجود آورد و با سلام بر آدم تا خاتم الانبیاء و تا مهدی موعود و با سلام بر امام امت و فقید عالیقدر و با سلام و درود بر ارواح طیبه شهدا و مفقودین و با سلام بر اسرا و جانبازان و خانواده های محترم شان.

امت بیدار پیام من همان خون من است و وصيت نامه من همان وصیت الله یعنی قرآن است. پس اگر خواستید به وصیت من عمل کنید به قرآن عمل کنید.

در پایان پدر و مادرم شما را به صبر و تقوی توصیه می کنم و مرا نیز حلال کنید.

در ضمن اگر جنازه ام به دست تان رسید شبانه و در تاریکی شب غسلم دهید و کفنم کنید و به خاکم بسپارید و در مراسم من مصیبت حضرت زهرا(س) بخوانید و اگر جنازه ام به دست تان نرسید مراسم برایم بگیرید و قبر درست کنید و باز به یاد قبر حضرت زهرا مصیبت بخوانید.

علی اصغر طاهری نوش آبادی

22/ 09/ 65


گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع