گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

قدرت اله قندی کاغذی

عبداله

سرباز ارتش

1341/06/01

1361/05/07

پاسگاه زید

گلزار شهدای امامزاده صالح(ع) کاغذی

قدرت ­الله در سال 1341 در روستای یزدلان در خانواده­ای مذهبی و زحمت­کش متولّد شد. فرزند چهارم خانواده و دارای 6 برادر و 1 خواهر بود.

از آن­جایی که در روستای یزدلان مدرسه وجود نداشت قدرت ­الله مجبور شد تا کلاس ششم ابتدایی را شبانه بخواند و برای ادامة تحصیل در کلاس هفتم یا باید به مکان دورتری می­رفت یا باید معلّم خصوصی می­گرفت تا بتواند ادامة تحصیل بدهد لذا ترک تحصیل کرد.

خیلی با حوصله و خوش ­اخلاق بود. اگر با تندی با او حرف می­زدند فقط می­خندید. در خانه کمک­ حال خانواده بود. دلش با خدا بود، در مجالس روضه شرکت می­کرد و به هنگام کشاورزی، زمزمه ­اش مدح اهل­بیت(ع) بود، کم­خواب بود و سحرخیز، به نماز اوّل وقت بسیار اهمّیّت می داد. منزل خانواده در جوار زیارتگاه روستای یزدلان بود، از این­ رو ارادت خاصّی به امامزادگان شاهزاده حسین(ع) و زین­الدّین(ع) فرزندان موسی ­بن جعفر(ع) و چهار تن از فرزندان جابر بن عبدالله انصاری و هم­چنین قدمگاه خضر نبی داشت.

خدمت مقدّس سربازی­ در پادگان شهید بابایی نیروی هوایی ارتش در اصفهان و مسئولیتش نگهبانی از هواپیماهای جنگی بود. خیلی دوست داشت به جبهه برود، قبل از این که اعزام شود؛ از رادیو برنامه­ های مربوط به جنگ را گوش می­داد، فکر و ذکرش آن­جا بود. یک روز از فرمانده­اش اجازه رفتن به جبهه را می­خواهد. فرمانده­اش می­گوید: «این کار، اول رضایت پدر و مادر را می­خواهد».

قدرت­ الله با دهان روزه مرخّصی می­گیرد و به علّت عدم وجود وسیلة نقلیّه 20 کیلومتر پیاده­ روی می­کند تا به منزل برسد و رضایت والدین را برای اعزام به جبهه جلب نماید.

مادرش موقع جبهه رفتنش گریه می کند و می گوید: نمی خواهم جبهه بروی. گریه کردن مادر مانع از این شد که صورت شهیدش را ببوسد. بعداً حسرت می­خورد که چرا رویش را نبوسیده است. ایشان به جبهه اعزام می­شود ولی هر وقت که مرخّصی می­آمد خوشحال بود امّا برای رفتنش بی­قراری داشت. دو ماه قبل از شهادت، مادرش خواب شهادتش را دیده بوده است. برادر بزرگ­تر او، حاج عبّاس هم قبل از این که خبر شهادتش را بدهند خواب دیده بود که قدرت­ الله شهید شده است.

هفتم مرداد 1361 در حالی که بیست سال داشت؛ در پاسگاه زید در منطقة عملیّاتی رمضان، محور کوشک به شهادت رسید. علّت شهادت، اصابت ترکش گلولة دشمن به صورت ایشان بود. پیکر مطهّر شهید در گلزار شهدا در جوار آستان امامزاده صالح(ع) روستای کاغذی به خاک سپرده شد.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد


تعداد بازدید: 4553

سپاس فراوان و حمد بیکران به پیشگاه با عظمت خداوند منان و آفریدگار حکیم و توانایی که جهان پهناور هستی را با علم و مشیت خود از عدم به وجود آورد تا جود و احسان خویش را به همه مخلوقاتش به ویژه انسان­هایش دهد.

خدمت پدر و مادر گرامی سلام عرض می­کنم. خدمت برادران عزیزم یک به یک سلام عرض می­کنم و توفیق همگان را از خداوند منان خواهانم. اینجانب از پدر و مادر گرامی و مهربانم کمال تشکر را دارم که زحمات فراوان کشیدند و مرا به این حد رسانیدند. از خداوند می­خواهم که به همه شما صبر و اجر عطا بفرماید.

پدر و مادر بزرگوارم، شما می دانید که من داوطلبانه به جبهه رفتم و هدف جبهه رفتن من این بود که بهتر بتوانم به این کشور و اسلام عزیز خدمت کنم. من امروز دیگر دل از دنیا کنده ام و دل به آخرت خود بسته­ام. از خداوند می­خواهم که مرا یاری کند تا بتوانم با کفار بجنگم. من تا جان در بدن دارم با دشمنان اسلام می جنگم و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهم کرد و تا پای شهادت خواهم ایستاد.

چند جمله ای که می خواستم حضور پدر و مادر و برادرانم عرض کنم این است که وقتی به لطف خدا، البته اگر لیاقت داشته باشم، شهید شدم، شما اصلاً نباید ناراحت بشوید و دست از کار و زندگی بکشید و برای من گریه و زاری کنید. من افتخار می­کنم که جانم را در راه اسلام عزیز فدا کنم. من راضی نیستم که شما پس از شهید شدن من یک قطره اشک بریزید و یا یک روز کارتان را تعطیل کنید. شما نباید پس از شهادت من لباس مشکی بپوشید و به عزای من بنشینید که خداوند خودش مرا به شما داده بود و خودش خواست در این موقعیت مرا از شما بگیرد و با شما معامله کند. شما فقط کاری که می کنید این است که دعا کنید که خداوند شهادت مرا قبول فرماید و از خداوند بخواهید که طول عمر به امام عزیز بدهد و او را از هر گزندی محفوظ بدارد.

مسئله آخر این که خواستم به عرض همگان برسانم که اگر جنازه من به دست شما رسید هر کجا که باشد و مصلحت همگان باشد می توانیم به خاک بسپارید. دیگر در این جا، همه شما را به خداوند متعال می­سپارم. دعا به جان امام یادتان نرود. ان شاءالله به امید پیروزی رزمندگان حق علیه باطل و با آرزوی طول عمر برای حضرت امام. والسلام 1360/4/31


 خاطرات قدرت اله قندی کاغذی

 خاطرات قدرت اله قندی کاغذی

 خاطرات قدرت اله قندی کاغذی

 خاطرات قدرت اله قندی کاغذی

 آثار قدرت اله قندی کاغذی

 آثار قدرت اله قندی کاغذی

 آثار قدرت اله قندی کاغذی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع