گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

غلام حسین کاشفی نوش آبادی

مانده علی

بسیجی

1333/09/10

1363/12/12

جزیره مجنون

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

غلامحسین در دهم آذر ماه 1333 در نوش آباد به دنیا آمد .

وی بعد از پایان دوره ابتدایی ، برای کمک به خانواده به عنوان کارگر در کارخانجات کاشان مشغول به خدمت شد .

وقتی میهن اسلامی مان توسط صدام ( عراق ) اشغال شد ، او هم داوطلبانه در سال 1363 عازم میادین جنگ در خوزستان شد و در عملیات بدر ( هورالعظیم – جزیره مجنون ) شرکت نمود و در همین عملیات در تاریخ 1363/12/22 به شهادت

رسید .

او اوّلین شهید خانواده بود ، مدّت یازده سال خبری از جنازة او نبود تا این که در سال 1374 جنازة او را پیدا نمودند و پس از یازده سال در کنار قبر برادر شهیدش حسن کاشفی ، در گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) شهر نوش آباد به خاک سپردند .

روحش شاد و راهش پررهرو باد !


تعداد بازدید: 3888

آخرین نامه شهید غلامحسین کاشفی

درود و سلام به مهدی صاحب الزمان (عج) و با درود و سلام بر رهبر انقلاب اسلامی و سلام بر شهیدان راه حق.

همسرم سلام؛ امیدوارم که حال تو وفرزندانم خوب باشد. اکنون که در حال نوشتن این نامه هستم حال غریبی مرا و منطقه را فرا گرفته است و تمام رزمندگان با خدای خود خلوت کرده اند و در حال عبادت هستند.

نمی دانم چرا دست هایم به لرزش درآمده؟ و دوست دارم الان فرزندانم در کنارم نشسته بودند و آنها را در آغوش می گرفتم. همسرم دوست دارم و از تو می خواهم تا فرزندانم را با تقوی پرورش دهی و همیشه از صبر و استقامت فرزندان امام حسین (ع) برای آنها بگویی خصوصاً محمد پسرم به قول معروف مرد آینده خانه تو و خواهرانش است. به او یاد بده صبر و استقامت را و به او بگو پدرت برای چه به جبهه رفت و برای چه چیز جنگید. به او بگو در خط و پیرو فرمان ولی امام زمانش به جنگ حق علیه باطل رفت تا فرمان خدا و رسولش را اطاعت کرده باشد و تو نیز راهش را بوسیله محبت به مادرت و خواهرانت ادامه بده تا دلش را شاد گردانی و در تمام طول زندگی تان گوش به فرمان رهبرمان باشید. او را با صبر و استقامتتان یاری کنید تا خون این جوانان و عزیزانی که در راه حق ریخته می شود به ثمر برسد.

همسرم ؛ تو پس از من در طول زندگی ات سختی های زیادی را باید تحمل کنی مخصوصاً در بزرگ کردن فرزندان مان و امیدوارم در مواقع سختی های زندگی ات حضرت زینب را الگوی خود قرار دهی و از او کمک بخواهی و از تو می خواهم برایم دعا کنی تا من نیز در این عملیات به دوستان شهیدم بپیوندم.

والسلام.


گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع