گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

سیدمحمد کریمی نوش آبادی

سیدحسین

بسیجی

محصّل

1347/06/07

1367/03/23

شلمچه

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

سيّد محمّد كريمي نوش آبادي در تاريخ 1347/6/7 در محلّه دربريگ (منطقه شهيد رجايي) نوش آباد از توابع شهرستان آران و بيدگل در خانواده اي مذهبي و مستضعف ديده به جهان گشود.

پدرش به شغل كشاورزي و مادرش به پيشه قاليبافي مشغول بودند. در سنّ شش سالگي در مدرسه محتشم نوش آباد مشغول به تحصيل شد و تا پايان دورة ابتدايي را در همين آموزشگاه به تحصيل ادامه داد. او مقطع راهنمايي را با تحصيل در آموزشگاه شهيد روحي نوش آباد به پايان رساند و براي ادامه تحصيل در مقطع متوسطه، در آموزشگاه شهيد راحمي نوش آباد ثبت نام نمود و سال اوّل دبيرستان را در همين آموزشگاه با موفّقيت پشت سر گذاشت. سيد محمّد يكي از اركان ثابت قرائت قرآن و نماز جماعت محل بود.

او با ادامه جنگ تحميلي و اوج حملات دردمنشانة رژيم بعثي عراق جهت خدمت به مردم محروم استان كردستان ، راهي اين استان و شهر سنندج گرديد تا در كنار ادامة تحصيل ، طعم شيرين خدمت به مردم محروم اين استان را نيز تجربه كند.

تا پاية سوّم دبيرستان در همين شهر به تحصيل مشغول بود كه تجاوز رژيم بعثي لحظه اي فكر او را آرام نمي گذاشت وتصميم به حضور در كنار دلاور مردان جبهه هاي نبرد حق عليه باطل و ستيز با دشمن بعثي گرفت.

وي در دو نوبت به فاصله كوتاهي از يكديگر در جبهه حضور پيدا كرد كه در مرحلة اوّل و در تك دشمن در منطقه فاو و اروند رود از ناحيه دو دست مجروح گرديد و پس از بهبودي نسبي در حالي كه هنوز آثار مجروحيت در دست هايش وجود داشت ، مجدّداً به سوي جبهه هاي نبرد شتافت و در عمليات بيت المقدّس 7 در تاريخ 1367/3/23 به درجه رفيع شهادت نايل گرديد.


تعداد بازدید: 3928

وصيّت نامه شهيد سیّد محمّد کریمی نوش آبادی ( شماره 1 )

بسم رب الشهداء و الصالحین

« من المؤمنین رجال صدقوا ... »

- با سلام و درود بی پایان بر امام عصر مهدی موعود (عج) و نائب بر حقّش امام خمینی و بر شهدای اسلام از صدر تاکنون و با سلام بر خانواده هایی که عزیزان خود در راه اسلام فدا کردند و با سلام بر امّت شهیدپرور ایران و قهرمان پروران شهر نوش آباد .

- اینجانب بنا به وظیفه شرعی چند کلامی به حضور می رسانم . امید است همگان را که وظیفه خود را درک و به آن عمل نماییم .

الف) یاور و حامی امام عزیز ( روحی له الفداء ) باشید که به جز عدّه معدودی چنین هستند و حامیان امام خواستاران اسلام ناب محمّدی (ص) می باشند .

ب) در دعاها شرکت کنید که « الدعا مخ الباده » تا از لغزش های شما کاسته شود خصوصاً رزمندگان که دعا غذای روح انسان است .

ج) در برابر مشکلات صبور باشید که « ان اللّه مع الصابرین » و از ترفندهای دشمن نهراسید و بدانید که تا خدا را داشته باشید همه چیز دارید و هنگامی که خدا را نداشته باشید هیچ چیز ندارید .

د) هفته ای یا حداقل ماهی یک بار به گلزار شهدا بروید و درس صبر و استقامت و شجاعت و شهادت را از اینان بیاموزید .

ح) حتماً مطالعه کنید که مطالعه پشتوانة عقل شماست و عزیزان دانش آموز که موقعیّت به جبهه آمدن را دارند جبهه ها را فراموش نکنند آنان که نمی توانند به جبهه بروند اگر درس نخوانند مدیون خون شهدا خواهند بود و در قیامت از این امر بازخواست خواهند شد .

و) به خانواده های شهدا عرض می کنم که ناراحت نباشید زیرا :

آن که در این بزم مقرب تر استجـــام بــلا بیـــش تــترش می دهنــــد


پس از خدا طلب صبر نمایید که شما مقربان درگاه الهی هستید .

- در پایان از کلیة کسانی که حقّی از آنان را ضایع کرده ام ( چه می دانند و چه نمی دانند ) طلب عفو و بخشش می کنم و همین طور از خانواده ام ( مادر ، پدر ، خواهران ، برادران ) و این را هم بگویم که آرزویم شهادت در راه خدا بود و از خدا توفیق شهادت در راهش را خواستار بودم و اگر خواستید گریه کنید بر

مصیبت های وارده بر ائمه اطهار (ع) خصوصاً امام حسین (ع) گریه کنید .

- خدایا ، خدایا ! تا انقلاب مهدی (عج) خمینی را نگهدار .

- خدایا ! کسانی که قصد ضربه زدن به اسلام را دارند اگر قابل هدایت نیستند خوار و ذلیل بفرما . والسّلام علیکم و رحمه اللّه و برکاته

سیّد محمّد کریمی نوش آبادی

امضا : 1367/3/19

وصيّت نامه شهيد سیّد محمّد کریمی نوش آبادی ( شماره 2 )

بسم اللّه الرحمن الرحیم

- اینجانب بنا به وظیفه شرعی چند کلامی به حضور می رسانم امید است همگان را که وظیفه خود را درک و به آن عمل نماییم .

الف) یاور و حامی امام عزیز باشید که به جز عدّه معدودی چنین هستند و حامیان امام خواستاران اسلام ناب محمّدی (ص) می باشند .

ب) در دعاها شرکت کنید « که الدعا مخ الاده » تا از لغزش های شما کاسته شود خصوصاً رزمندگان که دعا غذای روح انسان است .

ج) در برابر مشکلات صبور باشید که « ان اللّه مع الصابرین » و از ترفندهای دشمن نهراسید و بدانید که تا خدا را داشته باشید همه چیز و هنگامی که خدا را نداشته باشید هیچ چیز ندارید .


 آثار سیدمحمد کریمی نوش آبادی

 آثار سیدمحمد کریمی نوش آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع