گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حسین مشتعل آرانی

فتح اله

بسیجی

محصّل

1343/11/01

1361/03/24

شلمچه-پاسگاه زید

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

حسين اوّل بهمن ماه 1343 در خانواده اي مذهبي به دنيا آمد سپس براي ادامة تحصيل در سال 1349 پا به دبستان شهيد نوذريان گذاشت و پنج سال از ايام كودكي را به فراگيري علم گذراند سپس براي ادامة تحصيل به مدرسه راهنمايي شهيد خدمتي رفت. در دوره ي راهنمايي بود كه انقلاب اسلامي به اوج خود رسيد و حسين نيز در تظاهرات و مراسم انقلابي شركت نمود و دورة دبيرستان را در مدرسة شهيدان عبداللهي گذراند و همزمان به كار چله كشي قالي نيز مشغول بود و از اين طريق به خانواده خود كمك مي كرد. پس از تشكيل بسيج و آموزش دورة عملي در آن، يكي از فعالان خدمت به اسلام بود. چه شب ها كه پاسداري از دستاوردهاي انقلاب را بر هر چيـزي مقدم مي داشت. چنان با بلاغت و فصاحت سخن مي گفت كه آدمي شيفتة سخنان او مي شد. او عليه سرمايه داران ليبرال و تمام سردمداران خائن آنها به ويژه ذخيره هاي امپرياليسم شرق و غرب ( بني صدر ) و منافقين جوانان و امت قهرمان را روشن مي ساخت. در نماز عبادي و سياسي جمعه شركت مي كرد در جايگاه نماز جمعه به پاسداري از حريم اسلام مي پرداخت.

سوم دبيرستان بود كه براي اوّلين بار در اسفند ماه 1360 عازم جبهه شد و در جبهه هاي بستان و خرمشهر فعاليت نمود. او براي دوّمين بار در خرداد 1361 عازم جبهه شد و در عمليات رمضان، در جبهة شلمچه به لقا الله پيوست. حسين انسان را چنـان جـذب و شيفتـه اسـلام مي نمود كه قابل وصف نيست. او همواره با شركت در جلسات مذهبي و قرائت نوحه ارادت خود را به حضرت باري تعالي و انبيا و اوصيا نشان مي داد و با رفتار و كردارش اسلام را ترويج می داد و سرانجام با وجود ممتازبودن در هر كاري، به سوي الله پرواز كرد.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد.


تعداد بازدید: 3856

الَّذینَ آمَنُوا وَ هاجَرُوا وَ جاهَدُوا فی سَبیلِ اللّهِ بِأَمْوالِهِمْ

وَ أَنْفُسِهِمْ أَعْظَمُ دَرَجَةً عِنْدَ اللّهِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْفائِزُونَ

آنان که ایمان آوردند و از وطن هجرت گزیدند و در راه خدا با مال و جان شان جهاد کردند آن ها را نزد خدا مقامی بلندی است و آنان بالخصوص رستگاران و سعادتمندان دو عالمند.

(قرآن مجید)

ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد.

(امام خمینی)

شهادت دعوتی است به همه نسل ها و در همه عصرها که اگر می توانی بمیران (جهاد) و گرنه بمیر (شهادت)

به نام او که از اویم و به سوی او بازمی گردم و به نام او که به من درس اسلام شناسی آموخت. با سلام و درود به رهبرکبیر انقلاب اسلامی امام خمینی و با سلام و درود به تمام رزمندگان اسلام در جبهه های حق علیه باطل و سلام و درود به تمام شهیدان و سلام و درود به تمام معلولین انقلاب اسلامی و سلام و درود به ملت شریف ایران.

من وقتی که به جبهه اعزام شدم وصیت نامه ننوشته بودم ولی وارد جبهه که شدم چون وظیفه شرعی هرکس است که وقتی به جبهه اعزام می شود وصیت نامه می نویسد و برای این خاطر چند کلمه وصیت به پدر و مادرم و خواهر و برادرم و ملت شریف ایران دارم.

وصیتم به پدرم: پدر عزیز و مهربانم از تو خیلی متشکرم که این فرزند ناقابل خود را با شوق و هیجانی بس خوشحال کننده وارد جبهه های حق علیه باطل کردی تا با این مزدوران بعثی ستیز کند و بالاخره شهید شود. ای پدرم می دانم تو در طول زندگی چقدر برای من زحمت کشیدی ولی متأسفانه من نتوانستم این زحمت های تو را جبران کنم. پدرجان، من خیلی عاشق شهادت هستم، من نه مال می خواهم و نه همسر و نه این دنیا من فقط به فکر آخرت هستم. پدرم، اگر من شهید شدم در شهادت من گریه و زاری به خود راه ندهی بلکه افتخار کن و از تو می خواهم این زحمت هایی که برای من کشیده ای مرا حلال کنی من که از حسین(ع) عزیزتر نیستم، چطور حسین(ع) عاشق وار وارد جبهه های جنگ بر علیه کفار شد و بالاخره به درجه شهادت نائل آمد.

وصیتم به مادرم: ای مادرم، ای مادر عزیزم از تو می خواهم در شهادت من صبور و بردبار باشی و در شهادت من هیچ ناراحت نباشی، من از طرف خدا برای شما امانتی بیش نبودم و الان وقتش بود که این امانت را پس بدهید. ای مادرم، تو هم چون پدرم در طول زندگی خیلی برای من زحمت کشیدی و مرا به این سن رساندی و وارد جبهه های حق علیه باطل کردی و من به این زحمت های تو اهمیتی ندادم.

مادرم، نمی دانی در جبهه چه می گذرد. چطور گلوله بر سرمان می بارد. مادرم، اسلحه همسرم بود و حجله سنگر من. مادرم، تو شمع بودی و من پروانه. مادرم فقط از تو می خواهم که مرا حلال کنی تا در این دنیا و آن دنیا روسیاه نمانم و از تو می خواهم که در شهادت من هیچ گریه و زاری نکنی من که خیلی عزیزتر از علی اکبر و قاسم ابن الحسن نبودم و در شهادت من هیچ ناراحت نباشی بلکه افتخار کن که این فرزند ناقابل خود را در راه خدا، قرآن و اسلام فدا کردی.

وصیتم به خواهرانم: و شما ای خواهران عزیزم، شما هم چون زینب در شهادت من صبور و بردبار باشید و هیچ گونه ناراحت نباشید. بلکه شما هم افتخار کنید که این برادر ناقابل خودتان را در راه این انقلاب از دست دادید. ای خواهرانم شما هم در طول زندگی خیلی با من به مهربانی سخن می گفتید و هیچ وقت روی ناخوشایندی با من نداشتید. ولی من خیلی شما را ناراحت کردم از شما می خواهم که مرا حلال کنید. ای خواهران عزیزم در راه این انقلاب کوشا باشید و از شما تقاضا می کنم که در نماز سیاسی عبادی جمعه حتماً شرکت کنید که این وحدت شما در این نمازجمعه مشت محکمی به دهان این ابرقدرت های شرق و غرب است.

وصیت به برادرانم: برادران عزیزم اگر که در سنین کودکی هستید کم کم در ارگان های انقلابی شرکت کنید و تا می توانید راهم را ادامه دهید که این مسئولیت سنگین است که برادرتان به دوش شما گذاشته است برادرانم وقتی که بزرگ شدید هرکاری که می کنید فقط برای (الله) باشد نه برای ریاست. آن ها که برای خدا کاری را می کنند تا آخر در کارشان پیروز هستند ولی آن ها ه در کارشان ریاست به کار می برند آخر با شکست روبه رو می شوند. برادرانم تا می توانید دعاهایی از قبیل: دعای کمیل، دعای توسل، دعای ندبه، دعای فرج امام زمان مهدی موعود(عج) را بخوانید.

وصیتم به ملت شریف ایران: از ملت شریف ایران می خواهم که اگر یک ماه یا مدت کوتاهی هم هست وارد جبهه ها شوند. واقعاً انسان هرچند نادان باشد وقتی که وارد جبهه ها می شود واقعاً عوض می شود و کم کم اسلام را می شناسد. جبهه هم چون دانشگاهی است که افراد این دانشگاه شما ملت شریف ایران هستید و درس های این دانشگاه، اسلام شناسی، جهاد، شهادت است و هرکس یکی از این ها را انتخاب می کند. ولی من فقط یکی از این درس ها را که خیلی مهم است و اسلام شناسی و شهادت است از شما می خواهم اگر چنان چه یک مدت کوتاهی هم هست وارد این دانشگاه شوید و یکی از این دروس دانشگاه را ادامه دهید و اگر جنازه ام را آتش بزنند و بسوزانند و قطعه قطعه کنند باز تن به سازش نمی دهم و درخت اسلام به خون ما جوانان احتیاج دارد و اسلام اگر به خون ما جوانان احتیاج داشته باشد تا بدین وسیله به نقطه اوج برسد پس من کشته می شوم و خونم را در راه این انقلاب می دهم تا درخت اسلام آبیاری شود. محل دفن من هرکجا که پدر و مادر راضی باشند در آن جا دفن کنند و مبلغ پول را نزد پدرم دارم، پدرم هرکس پولی از من طلب دارد و من نرسیدم که به او بدهم و به جبهه اعزام شدم مقداری از این پول را به آن ها بده و بقیه را به صندوق 100 امام واریز کن و در پایان از شما امت قهرمان می خواهم که امام و روحانیت متعهد را تنها نگذارید و وحدت خود را حفظ کنید.

پروردگارا! این رهبر عزیز ما را تا انقلاب مهدی نگهدار.

پروردگارا! این شهیدان ما روح شان عالی است متعالی گردان.

پروردگارا! این رهبر عزیز ما را از گزند دشمنان اسلام مصون و محفوظ بدار.

پروردگارا! مجروحین این انقلاب را هرچه زودتر شفای عاجل عنایت فرما.

پروردگارا! رزمندگان اسلام را در جبهه های حق علیه باطل پیروز بگردان.

پروردگارا! رزمندگان اسلام را هرچه زودتر به اوطان شان برگردان.

پروردگارا! به ما آگاهی و شناخت عمیق عطا کن تا درس اسلام شناسی را بخوانیم و در راه این انقلاب گام برداریم.

والسلام

امضاء

حسین مشتعل آرانی

پایگاه مدنی اهواز

28/ 03/ 1361


 آثار حسین مشتعل آرانی

 آثار حسین مشتعل آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع