گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حسین انباری آرانی

آقاجان

بسیجی

1338/08/30

شهر آران وبیدگل

1361/05/07

پاسگاه زید

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

حسین انباری آرانی در تاریخ 1340 در محله وشاد آران در خانواده­ ای ساده و مذهبی دیده به جهان گشود. پدرش به شغل کشاورزی مشغول بـود و از این راه امـرار معـاش می­ نمود. آنها نام فرزند خود را به عشق ابا عبدالله الحسین(ع)، حسین گذاشتند.

حسین بعد از دورۀ طفولیت برای کسب علم و معرفت راهی مدرسه 17 شهریور واقع در میدان بزرگ آران شد. بعد از اتمام دوره ابتدایی برای وارد شدن به دورۀ راهنمایی آماده شد که این زمان مصادف بود با تظاهرات گسترده مردم علیه رژیم شاهنشاهی و ایشان یکی از تظاهر کنندگان فعال علیه رژیم بود و در پخش اعلامیه ­ها و نوارهای امام نقش بسزایی ایفا می­نمود. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و به فرمان امام راحل حضرت آیت ا... العظمی خمینی (قدس) آماده به خدمت سربازی شد در تاریخ هیجدهم آذر پنجاه و هشت به خدمت سربازی اعزام شد. در طول خدمت سربازی در شهرستان سیرجان به آموزش غواصی مشغول بود و اینگونه در جبهه ­ها حق علیه باطل حضوری چشمگیر داشت.

در تاریخ بیستم مهر یک هزار و سیصدو شصت و تقریباً 2 ماه مانده به پایان دورۀ مقدس سربازی به وساطت برادر و والدین خود اقدام به ازدواج نمود در تاریخ هیجدهم آذر شصت و پایان یافتن خدمت سربازی او بود. عشق و علاقه ایشان به جبهه و خط مقدم هیچگاه نتوانست وی را در شهرو خانه خود نگه دارد و بار دیگر به خط مقدم اعزام شد. اما این بار اجل امان و فرصت بازگشت دوباره به شهر خود و دیـدن خـانـواده را بـه او نـداد و در تاریخ 1361 در پاسگاه زید ( عملیات رمضان ) به شهادت رسیـد. از ازدواج کوتاه مدت ایشان تنها یک یادگار به نام زینب به جای مانده که هرگز نتوانسته حتی برای یک بار پدر خود را زیارت کند.

روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد


تعداد بازدید: 3859

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع