گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمد نساج یگانه

عبداله

بسیجی

کارگر

1344/01/20

1361/04/23

پاسگاه زید

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

بيستم فروردين 1344 بود كه محمد در خانواده اي مذهبي متولد گرديد.در سال 1350 وارد دبستـان شهيـد جندقـيـان شـد و راهنمايـي را در مـدرسـة شهيـد خـدمتـي ثبـت نـام كــرد.

محمد نساج یگانه بعلت مشكلات معيشتي و كمك به خانواده مجبور شد در كارخانة ريسندگي كاشان مشغول كار شود و نتواند درس خود را ادامه دهد. با شروع انقلاب اسلامي به رهبري حضرت امام خميني هر روز در راهپيمايي ها و تظاهرات ضد رژيم پهلوي شركت مي كرد.

همزمان با فرمان امام خميني مبني بر تشكيل ارتش بيست ميليوني، در بسيج ثبت نام كرد و آموزش هاي نظامي و عقيدتي را گذراند و با پايان اين آموزش ها عضو گروه مقاومت شهيد باهنر شد.

در نگهباني از ستاد نماز جمعه و فعاليت در كتاب فروشي بسيج بسيار كوشا بود. همة اين فعاليت ها روح بزرگ او را قانع نمي كرد و براي اين كه بتواند روح خود را پرواز دهد، با اصرار فراوان براي اوّلين بار در اسفند 1360 آهنگ جبهه نمود و در جبهه هاي حق عليه باطل شركت كرد و سپس نزد خانواده برگشت و به شغل كارگري پرداخت، ولي روح بزرگ او در زمان و مكان كوچك دنيا مجالي براي ماندن نمي ديد و بر آن شد كه مجدداً در خرداد ماه 1361 به جبهه هاي جنوب اعزام شود.

محمد با لاخره در مرحله اوّل عمليات رمضان با رمز مقدس يا مهدي(عج) ادركني در منطقه شلمچه در 1361/5/20شركت كرد و به آرزوي ديرينه اش شهادت در راه خدا نايل گشت.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد


تعداد بازدید: 3949

ان الله اشتری من المؤمنین انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه.

خداوند جان و مال مؤمن را می خرد و در مقابل به آن ها بهشت می دهد.

قرآن کریم

ملت ما اکنون به «شهادت» و فداکاری خو گرفته است واز هیچ دشمن و هیچ قدرت و توطئه ای هراس ندارد.

امام خمینی

شهید «شمع» تاریخ است.

استاد شهید مطهری

شهادت دعوتی به همه عصرها به همه نسل ها اگر می توانی بمیران (جهاد) و اگر نمی توانی بمیر (شهادت).

با سلام بر امام زمان(عج) و سلام بر نائب برحقش، رهبر انقلاب خمینی کبیر و سلام بر تمامی شهدا و سلام بر امت حزب الله همیشه در سنگر.

برادران، در این زمان که کفار و جهانخواران به مقابله اسلام آمده اند، ما نیز باید به وظیفه شرعی خود عمل کرده و به مقابله کفار برویم. اگر به مقابله با کفار نرویم، فردای قیامت چه جواب بدهیم؟ «کفر با این که می داند کفر است، می جنگد و کشته می شود، ولی ما که برای اسلام می جنگیم، پس ترس معنی ندارد. خدایا برای رضای تو و برای خشنودی تو آگاهانه قدم به صف جهاد می گذارم.

برادران من اسلام انقلابی ترین مکتب است. از فداکاری (برای) اسلام عزیز و دشمنی با شرق و غرب و هر انسان مستبد تاریخ نورزید. یار مظلومان و دشمن ظالمان باشید و از «روحانیت آگاه و مبارز» که تا به حال اسلام را به این مرحله رسانده اند، حمایت کنید.

ای امت شهیدپرور که خون های زیادی برای اسلام می دهید. آن هایی که بر علیه این نهادهای انقلابی حرف می زنند شناسایی کنید. این ها نظر دارند و می خواهند مردم را به جمهوری اسلامی بدبین کنند و در مقابل این ها وحدت خود را حفظ کنید. هیچ قدرتی نمی تواند بر شما پیروز شود زیرا در این صورت خدا با شماست. یدالله مع الجماعه.

با شرکت در «نمازجمعه» که بزرگ ترین سلاح ما می باشد مشتی محکم به دهان آمریکای جهانخواران بزنید. از انقلاب اسلامی و گسترش آن و از «ولایت فقیه» خوب پشتیبانی کنید. دوستان دست هایی که خلاف خداوند و اسلام است قطع کنید و همیشه خط ها را بشناسید و در صحنه حاضر باشید تا با یاری امام و رهبر انقلاب بار را به منزل مقصود برسانیم.

برادران، در جبه های حق علیه باطل شرکت کنید روز امتحان است امروز دو جبهه وجود دارد: «حسینی و یزیدی». پس از فرصت استفاده و به جبهه حسینی رو آورید.

پدر و مادر، ای عزیزانی که برای من زحمت ها و رنج های بسیاری را تحمل شدید. من با اجازه شما به جبهه خودسازی رفتم. مبادا در هنگام نبودن من در خانه اینجاد ناراحتی کنید، صبور باشید. مبادا به خاطر از دست دادن من، منتی بر کسی گذارید و از انقلاب انتظاری داشته باشید.

مادرم، امیدوارم مرا ببخشی و هر موقع به یاد من افتادی یا سر قبر من آمدی به یاد حسین زهرا و اهلبیت عزیزش گریه کنید.

برادران و خواهرانم، همواره از ولایت فقیه آن پیرجماران پشتیبانی کنید و صبور باشید و از خدا بخواهید شهیدی را که برای حفظ اسلام و ولایت فقیه داده اید قبول کند.

در پایان طول عمر امام امت و پیروزی رزمندگان اسلام را بر علیه قوای کفر از خداوند متعال خواهانم.

والسلام

25/ 03/ 1361

محمد نساج یگانه


گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع