گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ابراهیم نعل بندی

حسین

بسیجی

کشاورز

1348/01/01

شهر نوش آباد

1366/04/08

غرب سردشت

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

ابراهيم نعل بندی سال 1348 در شهر نوش آباد به دنيا آمد. هشت ساله بود كه مادر گرامي اش را از دست داد و با برادر و پدرش زندگي مي كرد و علاوه بر درس خواندن در كار كشاورزي به پدرش كمك مي كرد و در طول تحصيل جزء شاگردان ممتاز كلاس بود.

سال دوّم دبيرستان بود كه تصميم گرفت براي دفاع از كشورش عازم ميدان جنگ شود ولي بعلت كمي سنش كه موفق نشد تا اينكه در بهمن ماه 1365 پس از گذراندن آموزش نظامي به لشكر 8 نجف اعزام شد و پس از مدتي در تابستان 1366 به منطقه غرب( سردشت) اعزام شد.و در عمليات نصر 5 شركت كرد.

او كه در گردان پياده مسئوليت تير بارچي را داشت در حالي كه با دشمن درگيري نزديكي داشت بوسيلة گلوله اي كه به چشمش اصابت كرد به زمين افتاد و در همان لحظه گلولة خمپاره اي در كنار او به زمين خورد و بدن او را غرق در تركش نمود و سرانجام در تاريخ 8/4/1366 به شهادت رسيد.

جنازه او بدون اين كه شناسائي شود در منطقه روي زمين افتاده بود تا اين كه بعد از چند روز توسط نيروهاي اطلاعات شناسائي و به عقب منتقل شد و در گلزار شهدا نوش آباد در كنار مزار مادرش به خاك سپرده شد.


تعداد بازدید: 3802

بسم الله الرحمن الرحیم

خدایا با نام تو شروع می کنم زیرا که یاد و ذکر تو آرام بخش قلب هاست، اما نمی دانم از کجا شروع کنم زیرا هرجا که پا می گذارم آثارت همچون روز روشن تابان است. اما قساوت قلبم باعث شده است که عظمت آثارت را درک نکنم. خدایا، آن قدر گناه کرده ام که پرده گناه مرا از دیدن امام زمانم معاف کرده است من قطره ای در مقابل دریای بیکران هستم و از یک قطره چه کار آید؟ خدایا، تو را به اولیاء و اوصیائت به حلقوم بریده امام حسین(ع) و به شایستگان درگاهت قسمت می دهم که در این واپسین لحظات زندگی توبه ام را بپذیری که سنگینی بار گناه قلبم را می آزارد. خدایا، از تو خواهان آرامش در هنگام مرگ و بعد از مرگ هستم. مرا از عذاب آتش برهان. ای جان جانان و محبوب رزمندگان، ای اجابت کننده مناجات درماندگان، به فریاد و آه و سوز رزمندگان که تو را در این شب حمله می خوانند برس. قلب شان را به نور پیروزی منور بگردان. ای خدای کریم و جلیل تو را به اولین شهید محراب، فاتح خیبر، علی مرتضی(ع) قسمت می دهم که مرگم را شهادت قرار دهی. جایی که مرگ سراغ همه می آید چه بهتر که در راه تو و برای تو باشد که شهادت فوزی عظیم است ولی نمی دانم که ای خدا آیا من بنده گنهکار تشنه شهد شهادت هستم یا نه؟ تو خود بهتر دانی.

این بنده حقیر قبل از شروع وصیت نامه تذکراتی می دهم البته خیلی کوچک تر از آنم که برادران دینی را تذکر دهم ولی از آن جا که «فان الذکری تنفع المؤمنین» مواردی ذکر می شود، «یا ایها الذین امنوا هل ادلکم علی تجاره تنجیکم من عذاب الیم»«تومنون بالله و رسوله و تجاهدون فی سبیل الله باموالکم و انفسکم ذلکم خیر لکم ان کنتم تعلمون»

(سوره صف آیه 9 تا 11)

ای اهل ایمان آیا راهنمایی کنم شما را به تجارتی که شما را از عذاب دردناک الهی نجات دهد ایمان بیاورید به خدا و رسولش و جهاد کنید در راه خدا با مال ها و جان های تان که این کار برای تان بهتر است اگر آگاه باشید با درود و سلام بر حضرت مهدی(عج) و یاری دهندگان رزمندگان در جبهه های نور علیه ظلمت و با درود و سلام بر نائب بر حقش امام خمینی که با بصیرتی تام امت اسلامی را رهبری می کند و با سلام خدمت آیت الله منتظری، قائم مقام رهبری و تمام خدمتگزاران صدیق انقلاب و با سلام بر ارواح طیبه شهدای اسلام از صدر اسلام تاکنون و به امید شفای مجروحین و معلولین و آزادی اسرا و پیدا شدن مفقودین و با درود و سلام به تمامی ملت غیور ایران خصوصاً مردم شهیدپرور شهرک نوش آباد.

1. برادران دینی، قدر این امام را بدانید که ما را از ظلمت و تاریکی جهل و فساد به سوی نورانیت و فضایل اخلاقی سوق داد و قدر این زمانه را که ما در آن هستیم و در حضور چنین رهبری زندگی می کنیم بدانید که جامعه بدون رهبر مانند ماشین بدون فرمان است که در قعر دره جای دارد و همیشه پیرو ولایت فقیه باشید و بدانید فرمان امام چیزی جز امر خدای متعال نیست و او را دعا کنید.

2. ای دوستداران دنیا و ای کسانی که هدف خود را در دنیا قرار داده اید و امور دنیوی بر شما چیره گشته است به شما خطاب است که حب دنیا منشأ تمام گناهان است. آیا کمی اندیشه و فکر نمی کنید؟ آخر شما را چه شده است؟ شاید خدا به دل های شما مهر نهاده است و شما خود را لایق شناخت اسلام و رهبری نمی دانید، نه می فهمید، نه می شنوید و نه می بینید. دیدنی از روی حق و حقیقت، شنیدنی از روی واقعیت و فهمیدنی از روی تفاهم و شما از مسائل اسلامی فراری هستید. برادرانم با تقوا و پرهیزگاری این مسائل را حل کنید و دنیاپرستی را در دل به حقیقت پرستی تبدیل کنید که در گرو همین تقوی است که فضایل اخلاقی رشد می کند و این شکوفایی فضایل تا آن جاست که به آسمان ها عروج می کند، برادرانم شکم پرستی را کنار بگذارید و به اندک قانع باشید که دنیا محل گذر است.

3. برادران دینی با افراد لاابالی سخت مبارزه کنید و در مرحله اول اگر هدایت می شوند آنان را به راه راست هدایت و راهنمایی کنید و اگر هدایت نشوند هیچ راهی جز مبارزه با آن ها نیست. این قدر به لباس و ثروت و جسم زیبا ننازید که سیرت و باطن زیبا بهتر از صورت زیباست.

4. و اما سخنی با شما خواهران دینی از شما می خواهم که حجاب خودتان را حفظ کنید زیرا که تأثیر سیاهی چادر شما کم تر از روشنایی خون شهیدان نیست، الگوی شما زینب باشد و همواره مانند زینب عمل کنید شما باید با عمل و کردارتان سرمشق زنان جهان باشید. آن طوری که به شما فخر ورزند.

5. امت اسلامی در برابر مشکلات و شدائد مقاوم باشید که این مقاومت باعث پیروزی اسلام است به خانواده شهدا احترام بگذارید جبهه ها را خالی نگذارید و این را هم بدانید که اگر نیرو به جبهه بیاید یا نیاید اسلام پیروز است. فقط خداوند متعال شما و ما را در این دنیا با اموری آزمایش می کند باشد که از امتحان رد نشویم که بدبختی و شقاوت در آن هنگام از ما خواهد بود.

6. دوستان مواظب باشید فریب ظواهر را نخورید و در جبهه ها شرکت کنید و ایمان حقیقی داشته باشید.

و اما سخنی با شما پدر و برادر عزیز و بهتر از جانم، امیدوارم که در تمام امور زندگی موفق باشید از شما خواستارم که در شهادت من بیش از حد گریه نکنید چرا که دشمن از این کار شما شاد می گردد. اما گریه و زاری کنید بر مظلومیت امام حسین(ع) و اهل بیتش. پدرم این امانتی بود که باید تحویل می دادی و خوب این امانت را تحویل دادی در این لحظات زندگی از شما پدر و برادر و فامیل وابسته طلب بخشش می نمایم و اگر در طول زندگی بدی از من دیده اید به بزرگواری خودتان ببخشید و هم چنین از کلیه دوستان و آشنایان و همسایگان و امت حزب الله نوش آباد طلب بخشش می کنم.

ملاحظات:

1. محل دفن گلزار شهدای نوش آباد

2. در صورت شهادت بدنم را چند لحظه در کنار قبر مادرم قرار دهید تا مادر ببیند که جوانش راه حق و حقیقت را انتخاب کرد.

3. یک ماه روزه قضایی دارم به دلیل حضور در جبهه و اگر برای شما خانواده توانایی بود قضایی روزه هایم را بگیرید.

4. با اندک پولی که در بانک دارم هرچه خواستید بکنید.

والسلام

ابراهیم نعل بندی

04/ 04/ 64


گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع