گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

احمدعلی نعمتی آرانی

حبیب اله

سرباز ارتش

1346/01/02

1367/04/21

ابوغریب

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

احمد علي نعمتی آرانی دوّم فروردين 1346 در آران چشم به جهان گشود. آنچه از دوران خردسالي و كودكي اين عزيز مي توان گفت اين است كه، او فردي متين و آرام بوده در سختي هاي زندگي صبور بـود و همـراه خـانـواده زحمت مي كشيد و براي پدر و مادر خود احترام خاصي قائل بود و سعي مي كرد از فرمان آنان سرپيچي نكند.

در هفت سالگي به مدرسه بونصر شيباني (نوذريان كنوني) رفت و تا پنجم ابتدايي را در آن جا گذراند و طبق گواهي نامه از وزارت آموزش و پرورش در تاريخ 1357، تحصيلات مقدماتي را به اتمام رساند.

اوائل انقلاب، در دوران كودكي به سر مي برد، ولي با توجه به فرمان حضرت امام در راهپيمايي ها عليه رژيم شاهنشاهي شركت مي نمود.

وي بعد از اتمام تحصيلات ابتدايي، به كارهايي چون بنايي، نانوايي و قالي بافي پرداخت؛ قبل از اين كه به خدمت نظام وظيفه در آيد به جبهه هاي حق عليه باطل رفت و بعد از مدتّي با اصرار زياد به پدر و مادر خود، از آنها خواهش كرد اجازه دهند تا چند ماه زودتر به خدمت سربازي برود. در شهريور 1365 لباس مقدس سربازي را بر تن كرد و آموزش نظامي را در تربت حيدريه (استان خراسان) گذراند و بعد از سه ماه به مناطق جنگي غرب كشور، جبهة سومار، ميمك و مهران اعزام شد. در طول 27 ماه خدمت، سه بار از ناحية پا مجروح شد و با بهبودي نسبي دوباره راهي جبهه گرديد.

احمد علي داراي اخلاقي خوب و پسنديده بود به گونه اي كه همة فاميل از او راضي بودند و سعي مي كرد هر كاري از دستش بر مي آيد براي كمك به دوستان و آشنايان ان جام دهد و بچه ها را دوست داشت و بچه ها نيز او را دوست داشتند.

احمد علي در حالي كه 21 روز از خدمت سربازي اش باقي مانده بود، در روز پذيرش قطعنامه از سوي ايران در تاريخ 21/4/1367 در منطقه ابوغريب، 5 كيلومتري خاك عراق، با عملياتي كه از سوي عراق انجام شد،(تيپ 40 سراب) كلاً وارد درگيري شد و به شهادت رسید و پیکر مطهرش مفقود گشت.

روحش شاد و يادش گرامي و راهش مستدام باد


تعداد بازدید: 3886

فرازي از وصّيت نامه ي شهيد احمد علي نعمتي آراني

قسمتي از آخرين نامة شهيد:

الان كه دارم اين نامه را برايتان مي نويسم يكشنبه مورخه 12/4/1367 مي باشد. در سنگري در منطقه ابوغريب هستيم، باز هم يك جابه جايي داشتيم، خوب مي گذرد، ما در منطقه عملياتي هستيم، خط مقدم جبهة جنگ به ما نزديك است. تقريباً 5 كيلومتري داخل عراق مي شود، ولي جاي خوبي است. منطقه اي امن و ساكت است، سلام مرا به همة اهل خانواده برسان، اميدوارم حال همه خوب باشد. سلام مرا به همه دوستان و فامیل برسانید خدا نگهدار.

احمد علی نعمتی12/4/67


 آثار احمدعلی نعمتی آرانی

 آثار احمدعلی نعمتی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع