گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمد نیکی نوش آبادی

علی اکبر

بسیجی

چله دوانی

1338/12/29

شهر نوش آباد

1361/05/07

پاسگاه زید

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

محمد نيكي در روز اوّل بهار 1339 شمسي در خانواده اي مستضعف و لي سرشار از ايمان و خلوص ديده به جهان گشود. او در شش سالگي وارد دبستان شد از استعداد شاياني برخوردار بود. چون فقر مادي بر زندگي آنان حكم فرما بود اوقات فراغت وبيكاري را در كمك به پدرش مي گذراند. اخلاق پاك اسلامي محمد در اوان زندگي زبانزد همه بود و رفتارش او را در بين دوستان استثناكرده بود: بخشندگي و مهرباني ازهمان كودكي، عاشق علم بودن، ايمان، شهامت، شجاعت ازخصايص و ويژگي هاي او بود و درس زندگي را از حسين بن علي(عليه السلام) و ديگر ائمه (عليهم السلام) آموخته بود.

محمد بعد از گذراندن دوران ابتدايي وارد مدرسة راهنمايي شد. او از مطالعات انقلابي و اسلامي از جمله مكتب اسلام نشريه اي كه زير نظر مردان حق و حقيقت از حوزة علميه قم منتشر مي شد برخوردار بود. اما فقر مادي او را بر آن داشت كه نيمي از روز را درس بخواند و نيمي ديگر را دنبال كار ( چله دواني ) برود. با شعله عشق به الله، ايمان محمد نيز افروخته تر مي گشت تا جايي كه وي را بر آن وا مي داشت كه روزها را كار بكند و شب ها درس بخواند او در توزيع اعلاميه هاي امام امت و شركت در راهپيمايي ها و تظاهرات تلاش و كوشش فراوان داشت. تا انقلاب اسلامي ايران با تقديم هزاران جوان به پيشگاه حضرت صاحب الزمان(عج) در 22 بهمن 1357 به پيروزي رسيد.

امام خميني در 28 خرداد 1358 دستور جهاد سازندگي را مي دهد و همه در اين ارگان انقلابي به كار و كوشش مي پردازند.

محمد اين يار و ياور مستضعفان به كمك اين جهادگران پر تلاش مي شتابد و حدود 2 ماه با تمام سختي هاي خانوادگي كوشش و روحيه ايثارگري خود را نشان مي دهد. محمد همين طور زندگي ساده و بي آلايش امّا پر بركت خود را مي گذراند تا جنگ تحميلي عراق عليه ايران آغاز مي شود. چون استكبار جهاني طاقت سكوت در برابر اين انقلاب را نداشت؛ چرا كه پايه هاي وجود استكبار را به لرزه در آوردنداشت.

محمد با اشتياق فراوان وارد جبهه هاي نبرد شد و حدود يك ماه در شهر مقاوم آبادان با كفار بعثي به جنگ پرداخت و به ديار خود بازگشت تا دوباره به تحصيل خود ادامه دهد. سال دوم نظري به سنّت رسول خدا(ص) جامه عمل پوشاند و ازدواج كرد. با افروخته تر شدن شعله آتش انقلاب و جنگ تحميلي، عشق او به اسلام و شهادت در راه خدا بيشتر مي شود و باز به نداي «هل من ناصر ينصرني» حسين زمان لبيك گفته و براي سومين بار عازم جبهه هاي جنگ مي شود.و پس از اتمام مأموريت خود در سپاه پاسداران ثبت نام نموده و براي چندمين بار عازم جبهه شد كه در عملیات رمضان پس از حماسه آفريني هاي شگرف و كسب پيروزي هاي بزرگ، شربت شيرين شهادت را نوشید و به خيل شهيدان پیوست.

روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد


تعداد بازدید: 4469

و من یقاتل فی سبیل الله فیقتل او یغلب فسوف نوتیه اجرا عظیما.

(سوره نساء آیه 74)

هرکس در راه خدا کشته شد یا فاتح گردید زود باشد که او را اجری عظیم دهیم

اگر من کشته شدم خون من پیام است

با درود فراوان و سلام به سالار شهیدان ادامه دهنده رسالت حضرت ختمی مرتبت محمد(ص) و امام زمان(عج) و نائب برحقش امام خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، رهبر قاطع، سازش ناپذیر با عزمی راسخ و استوار چون کوه در راهش که حق است بر آن پایداری می نموده و همانند بت شکنان، موسی، نوح، ابراهیم محمد(ص) با کافران و ملحدان تاریخ و طاغوتیان به ستیز پرداخت و هراسی به خود راه نداد و با این قاطعیت خود درس و جرئتی به آنان بخشید و روح خدایی اش در مردم دمیدن گرفت و او با هیچ نابغه ای قابل مقایسه نبود به قول آیت الله شهید صدوقی که می فرمود اگر بخواهیم ایشان را مقایسه کنیم با کسانی که در ردیف عقلا و دانشمندان دنیا به شمار بیایند این مقایسه بین دریا و قطره است آگاه باشید این وصیت قلبی من است که هرکس یا هر رژیمی و یا هر ابرقدرتی در مقابل امام پیامبرگونه بایستد به زودی از بین خواهد رفت. چون که در مقابل اسلام ایستاده اند و با این عمل رذیلانه بر قعر جهنم جای خواهند گرفت عدة قلیلی از گروهک های داخلی چون پیکاری ها و دیگر گروهک های فریب خورده و عامل دست چپاولگران، استثمارگران، استعمارگران زمان ما آمریکا، شوروی و دیگر ابرقدرت های شرق و غرب که به قول امام عزیزمان که فرمودند که هیچ غلطی نمی توانند بکنند و هر یکی از یکی دیگری بدتر در مقابل این انقلاب خدایی قد علم کرده اند و به دستور اربابان خویش می خواهند سنگی در جلو راه انقلاب شوند و مانع صدور آن و از آن جا که این انقلاب به یاری و پشتیبانی خداوند و بعد امام زمان به پیشبرد خود ادامه خواهد داده و خواهد داد و این ها در سیل خروشان ملت غرق خواهند شد و به زباله دان تاریخ سپرده خواهند شد و بیهوده خود را زحمت می دهند و این کارشان باعث نابودی خویش و عامل کندن گور خود می شود باید دست از تفرقه افکنی بردارند. ملت عزم خود را جزم کرده اند. دین و سیاست شان توأم است و متفرق نمی شوند و خدا با جماعت است «یدالله مع الجماعه»

انقلاب با خون این جماعت و توده مستضعف به وجود آمده و درخت اسلام نیز با خون چنین ملتی مظلوم که رهبرشان حسین(ع) است آبیاری شده، سبز خواهد ماند. تا این که حضرت مهدی(عج) خود آمده و پرورش و باغبانی این گلستان را به عهده بگیرد...

آری پدر و مادر مهربان به وسوسه های فرزندان شیطان بزرگ (گروهک های داخلی) گوش ندهید و نگذارید در جمع شما حاضر شوند مگر آن که توبه کنند. ما خود با آغوش باز شهادت را پذیرا هستیم و به فرموده امام یک قدم به عقب نخواهیم گذشت تا پیروزی نهایی و اگر ملت هر روز بیش از پیش منسجم تر شود هیچ قدرتی با آن ها توان مقاومت را ندارد. چون که اسلحه آن ها ایمان است. این اسلحه از صدر اسلام به ارث رسیده است و ما در این جا از آن استفاده می کنیم و چنان چه پیغمبر اکرم(ص) می فرماید این نبرد حق و باطل هم چنان ادامه خواهد داشت (الجهاد ماضی الی یوم القیامه) تا منظومه شمسی به چرخش خود ادامه دهد و تا هنگامی که زمین از حرکت باز نماند نبرد حق علیه باطل ادامه دارد و آن برای امتحان ملت های مسلم است، پس در این نبرد امام را تنها نگذارید و او را یاری دهید وقتی او را یاری کنید اسلام را یاری کرده اید، هل من ناصر ینصرنی امام حسین(ع) را لبیک گفته اید، مسلمانان ایران بدانند که باید از ولایت فقیه با جان و دل دفاع کنند زیر آن ها حافظ اسلام در هر زمانی بوده اند و بعد از انبیاء و امامان هستند و نیز در این زمان نجات دهندگان ایران هستند اسلام بدون ولایت فقیه معنی ندارد به منزله بیمارستان بدون طبیب.

شما ای پدران و مادران وصیتم به شما و اقوام این استکه امام را تنها نگذارید حتی تا پای جان، این انقلاب در موقعیت حساسی به پیروزی رسیده است و اسلام را زنده کرده است.

برادران من در فعالیت های خود مبارزه را در رأس کارهای خود قرار دهید و بیشتر با اسلام و دستوراتش آگاه و آشنا شوید و آن ها را به مرحله اجرا درآورید و ادامه دهنده راهم باشید و او را از یاری خویش فراموش نکنید. خواهرانم مقاوم و صبور باشید و از دست حضرت زینب درس بگیرید. حضرت فاطمه(س) الگوی شماست و شما الگوی جامعه خویش، با یکدیگر مهربان باشید از آن ها بیاموزید طریق مبارزه را. پدرم و مادرم برادران و خواهرانم اگر من شهید شدم قبل از دفن من جنازه ام را بر سر دست گرفته. امام حسین(ع) و امام زمان(ع) و دیگر ائمه را واسطه به درگاه خداوند قرار دهید و از آنان بخواهید به بزرگی خویش گناهانم را ببخشند و خون ریخته شده مرا در راهش مورد قبول او واقع شود. خودتان نیز در مواقع ارتباط تان با خدا اول طول عمر امام را بخواهید و پیروزی اسلام را، سپس من گناهکار را دعا کنید تا بلکه به واسطه دعاهای شما از گناهانم درگذرد من راضی نیستم کسی از کشته شدنم سوءاستفاده کند. من دوست دارم که هدفم که ان شاءالله خدایی بوده مراسم یادبودم نیز چنین باشد و خیلی ساده برگزار شود «از قبیل ختم و هفت و ...» هیچ کس لباس سیاه نپوشد مرگ اگر مرد است گو نزد من آی

تا در آغوشش بگیرم تنگ تنگ

من ز او جانی ستانم جاودان

او زمن دلقی ستاند رنگ رنگ

با تمام آن هایی که برخورد داشته ام اگر برخوردم شایسته نبوده مرا عفو نمایند تا خدا نیز عفوم کند. در آخر ضمن دعا برای طول عمر امام و شفای مجروحین و معلولین و آزادی اسیران و چند دعا وصیت نامه را به پایان رسانده و شما را به خدای بزرگ می سپارم. خدایا لیاقت پیروزی از نیکان را به ما عطا فرما. خدا تو را به خون شهدا در ظهور حضرت مهدی تعجیل فرموده و انقلاب اسلامی ما را با ظهور آن حضرت متصل بفرما، رهبر ما را تا ظهور آن حضرت محافظت بفرما. سلام و درود بی پایان بر تمام شهیدان و کفرستیزان از هابیل تا امام حسین(ع) و امام حسین(ع) تا این زمان و مرگ و نفرین بر استعمارگران و ظالمان و آنان که علیه اسلام و آزادی بشریت قیام نموده اند و خون انسان های آزاده را به ناحق ریختند. سلام بر حسین زمان روح الله الموسوی الخمینی، خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

تاریخ 27/ 12/ 61 محمد نیکی


گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع