گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

رحمت اله جمالی نوش آبادی

عباس

جهادگر

کارمند

1337/01/01

شهر نوش آباد

1361/05/07

پاسگاه زید

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

رحمت الله اول فروردين 1337 در زماني كه ظلم و ستم تمام نقاط كشور عزيزمان را فرا گرفته بود در خانواده اي مستضعف امّا متدين در شهرك نوش آباد پا به عرصه حيات نهاد. سال هاي كودكي خود را در دامان مادري مهربان و پدري زحمتكش سپري كرد و در شش سالگي راهي مدرسه شد، دوران ابتدايي را در دبستان محتشم نوش آباد به پايان برد و سپس راهي تهران شد و در تهران نيز دو سال راهنمايي را سپري نمود اما با كمي درآمد خانواده مواجه شد و از ادامه تحصيل منصرف گشت و براي كمك به خانواده در چهارده سالگي به كار و تلاش پرداخت و در طول چهار سال به شغل جوشكاري مشغول بود كه خدمت سربازي در دوران طاغوت فرا رسيد و به علت داشتن اخلاق خوب و اسلامي و عشق و علاقه وافر به قرآن و شعائر مذهبي، دوستان بسياري را به سوي خود جلب نمود. مدتي از دوران خدمتش مصادف بود با شور و قيام و انقلاب مردم مبارز و مسلمان ايران و از زماني كه قلب تپنده امت و حامي مستضعفان جهان حضرت امام خميني دستور داد از سربازخانه ها و پايگاه ها فرار كنيد وي نيز از انقلابيوني بود كه همراه با اسلحه به فرمان رهبرش لبيك گفت و پا به فرار گذاشت و مبارزات خود را عليه رژيم طاغوت و دست نشاندة آمريكا ادامه داد. تا انقلاب اسلامي ايران در 22 بهمن 1357 به پيروزي نهايي رسيد و باز به فرمودة امام خود راهي خدمت مقدس سربازي شد و آن را به اتمام رساند.

رحمت الله يكي از افرادي بود كه دلسوزانه براي امت مستضعف خدمت مي كرد و چون مي خواست خدمت خود را بيشتر كند، در جهاد سازندگي كاشان مشغول شد. علاوه بر كار و تلاش در جهاد سازندگي، مسئوليت كتابخانة شهيد سروري را نيز عهده دار بود و شب ها وقت خواب خود را در كتابخانه جهت تنظيم و ترتيب كتاب ها و كارهاي كتابخانه مي گذراند.

با شروع جنك تحميلي عراق عليه ايران با درخواست خود از طرف جهاد سازندگي به جبهه آبادان اعزام شد و مدت 3 ماه در آن جا به خدمت پرداخت و مدت چهار ماه نيز در كردستان با گروهك هاي ضد انقلاب داخلي جنگيد و سپس تصميم گرفت در عمليات رمضان شركت كند. رحمت الله در اين عمليات با برادرش عازم شده بودند كه از حال و هواي معنوي كه هنگام دعا داشت مشخص بود كه چنين سعادتي نصيبش مي شود و به خيل شهدا مي پيوندد. آري، در اين حمله بود كه يكي از دو برادر به درجة رفيع شهادت نايل آمد و به خيل شهيدان پيوست رحمت الله با شهادتش به نداي امام حسين(عليه السلام) لبيك گفت.

روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد


تعداد بازدید: 3772

وصیت نامه شهید رحمت اله جمالی

یا ایها الذین آمنوا هل ادلکم علی تجاره تنجیکم من عذاب الیم و رسوله و تجاهدون فی سبیل الله باموالکم و انفسکم ذلکم خیر لکم این کنتم تعلمون.

(قرآن کریم)

ای کسانی که ایمان آوردید آیا راهنمایی تان کنم شما را به تجارتی که شما را از عذاب دردناک نجات دهد ایمان بیاورید به خدا و پیامبران او جهاد کنید در راه خدا با اموال تان و با جان تان که این کار برای شما بهتر است اگر آگاه باشید.

پیام مرا بشنوید پیام خون رنگم را بشنوید ابتدا درود به امامان و پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد(ص) و درود بر رهبر انقلاب اسلامی و امام امت. پیام من به رهبر انقلاب این است که ما در جبهه های اسلام علیه کفر با مزدوران آمریکا و شوروی و قدرت های ستمگر دیگر که با ما به جنگ برخاسته اند و به جنوب و غرب و دیگر مناطق کشور اسلامی ما را به ویرانی کشیده اند و با سلاح الله اکبر و لا اله الا الله می جنگیم و تخصص هم نداریم و تنها به عشق پیروزی اسلام و شهادت در راه خدا به این جنگ نابرابر و خلاف تخصص وارد شده ایم و هیچ باکی هم از دشمن نداریم و از شما می خواهیم که برای ما استغفار کنی

پیامی نیز به رزمندگان: که مبادا بین شما ایجاد اختلاف کنند مبادا بگویند پاسدار چیست که اگر پاسدار نبود کشور هم نبود مبادا بگویند ارتش چیست که اگر ارتش نبود و پا به پای پاسدار نبود و پا به پای ملت از امام امت و از ولایت فقیه و اسلام پیروی می کند مبادا بگویند بسیجی چیست و تخصص ندارد که اگر بسیجی ها و عشایر نبودند و همکاری نمی کردند و با شما مخالفت می کردند شما در همان روز اول شکست می خوردید و مبادا بگویند ولایت فقیه چیست و آخوندها و روحانیت و چه و چه و ...

که همین آخوندها بنیانگذاران این نهضت بودند و همه را از چنگال طاغوت و ابرقدرت های ستمگر شرق و غرب نجات دادند و ما را تا به آن حد از استقلال و قدرت و آزادی رسانده اند که مستقیماً در برابر هر ستمگری

می ایستیم و از هیچ قدرتی نمی ترسیم و ولایت فقیه بود که مردم را جمع کرد و این گروه تار و مار شده و وحشت زده را و گم گشته از فرهنگ خویش و قدرت و ایمان از دست داده و اسیر چنگال خون آشامان و دژخیمان کفر جهانی شده را به فرهنگ خود بازگرداند و تحت لوای اسلام تشکل شان داد و آنان را از استضعاف بدر آورد و از زیر یوغ ابرقدرت ها و ابر ستمگران نجات داد و کشور را نیز و مستضعفین دنیا را ان شاءالله نجات خواهد داد.

مبادا فریب توطئه دشمنان را بخورید که نمی خورید آن ها می خواهند اسلام نباشد آن ها می خواهند روحانیت نباشد آن ها می خواهند رهبر نباشد و بالاخره آن ها می خواهند ولایت فقیه نباشد.

پیام به مادرم: ای مادر عزیزم بدان مقابل هر قطره شیری که به من دادی مقابلش خون خواهم داد و با آن قطره خون اسلام عزیز را یاری خواهم کرد. مادرم از تو تشکر می کنم که توانستی مرا چنین فرزندی تربیت کنی که به آروزهایش برسد. مادرم یادت باشد غصه نداشته باشی من هنگام شهید شدن با آب کوثر سیراب می شوم لذا مادرم از خدا بخواه به این راه موفق بشوی و از برادرانم بخواه و آن ها را به این راه ارشاد کن و صبر پیشه کن خدا با توست خداحافظ یادت باشد بر مزار من گریه مکن که؟؟ عذاب روحی من خواهد شد.

پیام به پدرم: پدر عزیزم مرا ببخش و آن زحمات جبران ناپذیر تو را از یاد نمی برم و آن دست های پینه بسته ات را فراموش نخواهم کرد ای پدر مهربانم که چقدر مهربان بودی و چقدر به خدا نزدیک بودی خیلی دلم می خواست تو را ببینم اما چون می دانی شهیدان زنده اند به ملاقات شما و تمام خانواده ام خواهم آمد. هیچ غصه نداشته باشید و من شما را یاری خواهم نمود تو را هرگز فراموش نمی کنم که روزی می خواستیم به جبهه برویم می گفتم خداحافظ گفتی برو به امید خدا.

پیام به برادرانم: برادران عزیزم به شما پیامم این است که راه مرا ادامه داده و تا آن جا که توان دارید به انقلاب جمهوری اسلامی کمک کنید و جنگ را سرلوحه خویش قرار داده و پیرو خط امام و ولایت فقیه باشید که با این کار خداوند تعالی شما را یاری خواهد کرد و پیامبر اسلام و امام زمان از شما راضی خواهند بود. در نماز جمعه حتماً شرکت کرده و دوستان خود را دعوت کنید و در نمازهای خود که همیشه خوانده می شود به رزمندگان اسلام دعا کنید.

پیام به همسرم: ای همسرم مرا ببخش و مریم فرزندم را آن طوری که صلاح خداوند است بزرگ کرده و تربیت کن همسرم مبادا از خبر شهید شدن من ناراحت شوی ان شاءالله که هم چون کوه استوار باشی و صبر را پیشه کنی و همیشه به فکر زندگی کردن آن طوری که خدا راضی باشد آن طوری که زینب و حضرت زهرا(ع) راضی باشد و در روز قیامت شفاعت شما را بکند در طول زندگی تا آن جا که من مصلحت خدا می دانستم مسائل زندگی را حل می کنم و ان شاءالله که تلاش و کوشش خود را نسبت به خداوند بزرگ خود زیاد کن و کمک تو خواهد کرد و مبادا فکر کنی که تنها شدی و فرزند تو تنها شد خداوند بزرگ ترین و جنگ را فراموش نکنی و خدا را فراموش نکنی. مرا ببخش همسرم امیدوارم که تو هم چنان زینب و زهرا(ع) راه آن ها را ادامه داده و در نمازجمعه ها شرکت کرده و گوش به حرف امام امت و سایر علمای ؟؟ اعلم داده و گوش به حرف شایعه و در هر نماز خود به رزمندگان اسلام دعا کرده و پیروی از ولایت فقیه کنید.

پیام به دوستان و آشنایان و فامیل هایم: ای عزیزان ای بازماندگان ای شماهایی که انقلاب را یاری کرده اید، ای مستضعفین ای شماهایی که انقلاب را دوست دارید و برای هر شهیدی که خونش بر زمین می ریزد و ندا می دهد اشک می ریزید ای شماهایی که روحانیت را دوست دارید و از امام امت و امام زمان پیروی می کنید، بدانید که اگر من شهید شدم از بین نرفتم بلکه من به ملاقات شما و خانواده ام خواهم آمد. بدانید که ما از ضدانقلاب ضربه های زیادی خورده ایم خوب حواس تان را جمع کنید و گوش به حرف شایعه پراکن ها ندهید که ان شاءالله نمی دهید و باز هم به جنگ کمک کنید و در نمازجمعه هر هفته شرکت کنید و به گفته های روحانیون و امام جمعه کاشان گوش دهید و کلام امام امت را شایسته بدانید و گفته هایش را نکته به نکته رعایت کنید که کلامش کلام پیامبران گرامی است کلامش کلام حضرت مهدی است و بالاخره کلامش کلام الله است ان شاءالله که رعایت می کنید. در پایان از تمامی آشنایان و دوستان و فامیل و پدر و مادر و همسرم می خواهم که به جای عزاداری و گریه شاد باشید و به شما می گویم از مجالس مجلل خودداری کرده در غیر این صورت راضی نخواهم بود حتی اگر گلی خواسته باشید بر مزارم گذارید پولش را به جبهه جنگ بدهید.خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار


گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع