گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمد جهان مهین

حسین

بسیجی

محصّل

1342/04/10

1361/03/02

خرمشهر

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

محمّد در دهم تیر ماه 1344 در خانواده ای مذهبی در نوش آباد متولّد شد .

پدر او کارگر ساده و زحمتکشی بود که با رنج و زحمت فراوان او را پرورش داد . محمّد فردی باهوش و علاقه مند به اسلام بود و از زمانی که مسائل را از هم تمیز

می داد ، به ظلم و ستم طبقة جبّار که همان رژیم پهلوی بود ؛ پی برد .

وی تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسة شهید ناصر فکری سپری کرد و دوران راهنمایی را در مدرسه شهید احسان روحی گذراند .

در گرماگرم انقلاب با همکاری دیگر دوستانش ، اعلامیه های حضرت امام را در مساجد و معابر و مجامع عمومی پخش می کرد و در جلسات دینی و راهپیمایی ها شرکت می کرد تا وقتی که انقلاب به پیروزی رسید .

او علاقة زیادی به ورزش فوتبال داشت ولی به علّت علاقه بیش تر به فعّالیّت های مذهبی و انقلابی آن را رها کرد .

با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران چندین مرتبه عزم حضور در جبهه های نبرد را کرد امّا موفّق نمی شد و به همین علّت در بسیج فعّالیّت چشمگیری داشت .

علاوه بر شرکت در بسیج ، در تأسیس کتابخانه شهید سروری ( سرمدی ) نقش بسزایی داشت و به همین علّت وصیّت کرد ، پس از شهادتم تمام کتاب هایم را به کتابخانه اهدا نمایید .

حضور در بسیج ، کتابخانه و فعّالیّت او در این زمینه ها باعث شد که از نظر روحی و جسمی آمادگی اعزام به جبهه را پیدا کند و دو مرتبه به جبهه اعزام شد که در مرحله اوّل سه ماه در جبهه بستان و در مرحله دوّم ، در فتح خرمشهر حضور پیدا کرد که در همین عملیات در تاریخ 1361/3/2 به آرزوی دیرین خود که همان شهادت در راه خدا بود ، رسید .

روحش شاد و راهش پررهرو باد !


تعداد بازدید: 3785

وصيّت نامه شهيد محمّد جهان مهین ( شماره 1 )

بسم اللّه الرحمن الرحیم

- مادرم ! هم چون شیر زنان صدر اسلام مقاوم باش تا مشت محکمی بر دهان منافقین کوبیده شود و مگویند که با از دست دادن فرزندش ناراحت شده و دست از انقلاب کشیده است .

وصيّت نامه شهيد محمّد جهان مهین ( شماره 2 )

بسم اللّه الرحمن الرحیم

« الّذین هاجروا و جاهدوا فی سبیل اللّه موالهم و انفسهم اعظم درجه عنداللّه »

قرآن کریم

کسانی که هجرت کرده و مجاهده کردند در راه خدا با مال ها جان هایشان بزرگترین مقام ها را نزد خدا دارند .

- شهادت می دهم که جز خدا دیگر معبود و خالقی نیست و بی شریک و

بی همتاست و شهادت می دهم که محمّد (ص) فرستادة خداست و بعد از آن ائمه و اوصیایش و حالا که این وصیّت نامه را می نویسم ، من شاید لحظاتی از عمرم باقی نمانده و باید وصیّت کنم زیرا بر مسلمان واجب است وصیّت نماید و من این وصیّت نامه را در شب حمله می نویسم و هوا تاریک است .

- من وصیّت می کنم ؛ پیرو ولایت فقیه باشید و با هم متّحد بوده و از اسلام حمایت کنید که این هر سه مورد است که پیروزی می آورد .

- من وصیّت می کنم ؛ که مراسم ختم من خیلی ساده باشد .

- مادرم ! هم چون شیر ژیان صدر اسلام مقاوم باش تا مشت محکمی بر دهان منافقین کوبیده شود و نگویند که با از دست دادن فرزندش ناراحت شده و دست از انقلاب کشیده است .

... متن نامشخص ... از کتابخانه است به کتابخانه بدهید و بقیّه را هم به کتابخانه اهدا کنید و در مراسم ختم و تشییع جنازه ام برادران بسیج را زحمت ندهید و جنازه ام را روی دست بدهید تا به خاک سپرده شود و از همة دوستان و آشنایان طلب عفو عمومی می کنم و امیدوارم که مرا خواهند بخشید .

- ای خدا ! من گله کارم ، من ضعیفم ، من ذلیلم و به تو توسّل می جویم و جز تو کسی را ندارم ، به من رحم کن که تو راحمی و این تن ضعیفم طاقت آتش دوزخ را ندارد .

- الهی ! العفو .

- خدایا ! چه بسیار گناهانی انجام داده ام مرا ببخش که در بخشش به روی ما باز است و ما آماده برای عملیات هستیم ، عملیاتی که امام زمان (عج) فرمانده ای آن را به عهده گرفته و گفته اند این آخرین حمله است و من در این آخرین حمله ... کلمات نامشخص ... و یاران شهیدان خجالت می کشم که تا به حال سعادت نصیبم نشده است .

- ای خدا ! من نادم شدم ، حالا اگر مرا عفو کردی مرا جزو شهدا قرار بده و

می ترسم در رحمتی که به رویم باز شده ... کلمه نامشخص ... بسته شود و باز به دنیا پای بند شوم و گناه کنم .

- ای خدا ! ما را یک لحظه هم به خودمان وامگذار و درهای رحمتت را به روی ما باز بگذار .

- ای خدا ! ما نیستیم که می جنگیم بلکه این تو هستی که تیرهای ما به ارادة تو شلیک می گردد و آن را هدایت می کنی به قلب دشمن و بیم و ترس را در دل دشمن های کافر می اندازی که باعث شکستشان می شود و این رزم برای آزمایش است .

- خدایا ! تو را شکر می کنم و می کنیم که این نعمت را نصیب ما کردی تا دریای ثواب ها با انجام اَعمالی که تو ... متن ناقص ...


 آثار محمد جهان مهین

 آثار محمد جهان مهین

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع