گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

احسان ابراهیمی نوش آبادی

اسماعیل

بسیجی

محصّل

1343/01/02

شهر نوش آباد

1361/04/23

پاسگاه زید

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

احسان در سال 1343 و در اوج خفقان رژیم منحوس و مخوف پهلوی ، پا به عرصة گیتی نهاد .

آن روز ، نوش آباد شاهد ولادت طفلی بود که سیمایش حکایت یاران بدر ، اُحد و خندق را داشت و در جبینش ، نور حسینی و غیرت عبّاس می درخشید .

این کودک پس از طی دوران خردسالی در دامان مادری عفیف و مهربان ، در سنّ شش سالگی وارد دبستان شهید ناصر فکری شد و همواره در کار کشاورزی ، یار و مددکار پدر عزیزش بود .

او بعد از اتمام مقطع ابتدایی به مدرسة تقوی کاشان قدم نهاد و مجدّداً برای اتمام سال سوّم راهنمایی ، مدرسة شهید احسان روحی نوش آباد را برگزید .

وی که از روحی لطیف و سرشار برخوردار بود ، در همة صحنه های اجتماعی و انقلابی حاضر شده و برای ادامة تحصیل در مقطع متوسطه نیز به کاشان هجرت کرد .

احسان با انتخاب رشتة تجربی ، سال اوّل را در دبیرستان محمودیه ، همراه با ایفای نقش الهی خود در انقلاب اسلامی آغاز کرد و با اعتقادات ناب برگرفته از تعالیم اسلامی، در تمامی صحنه ها حاضر شد .

با سرنگونی رژیم پادشاهی ، سال دوّم دبیرستان را تا پایان دوران متوسطه ، در دبیرستان امام خمینی (ره) ادامه داد . در سال 1360 ، به عضویّت بسیج در آمد و با ملحق شدن به انجمن اسلامی نوش آباد ، وظایف اجتماعی خود را شدت بخشید .

احسان در اوج حماسه های رزمندگان ، هر روز شاهد شهادت دوستان و یاران بود و با حالتی خاص می گفت : « نمی توان تحمّل کرد که هر روز شاهد تشییع جنازة شهیدان باشیم و این جا بی تفاوت بوده، خود را به جبهه نرسانیم » .

وی که بی صبرانه در انتظار لحظة دیدار مولا و مقتدای خود بود ، دیگر صبر نکرد و در حالی که دوّمین امتحان از ثلث دوّم سال چهارم دبیرستان را پشت سر می گذاشت ، در تاریخ 1361/2/3 ، برای آموزش رزمی به اصفهان عزیمت کرد و بلافاصله پس از اتمام دوره، به جبهة دارخوین اعزام شد .

در مدّت شصت روزی که در جبهه بود چهره اش ، چنان نورانی و ملکوتی شده بودکه همه به او عشق می ورزیدند تا این که پس از حضور در عملیات گستردة « رمضان » با رمز « یا صاحب الزّمان ادرکنی » ، سرانجام در تاریخ 1361/4/23 ، به آرزوی دیرینة خود که شهادت و لقای حق بود ، رسید و عارفانه به مقام قرب الهی و جوار ابدی ملحق شد .

روحش شاد و راهش پررهرو باد !


تعداد بازدید: 4132

بسم اللّه الرحمن الرحیم

« مَن طَلَبَنی وَجَدَنی وَ مَن وَجَدِنی عَرَضَی وَ مَن عَرَضَیَ اَحَبنَّی وَ مَن اَحَبنَّی عَشَقَنی وَ

مَن عَشَقَنی عَشقتُهُ وَ مَن عَشَقتُهُ قَتَلتُهُ وَ مَن قَتَلتُهُ فَعَلیَّ دیَتُهُ وَ مَن عَلَیَّ دیَتُهُ فَانَادیَتُهُ »

هرکس که طلب کند مرا می یابدم و کسی که مرا بیابد مرا می شناسد و کسی که مرا می شناسد مرا دوست می دارد و کسی که مرا دوست بدارد عاشقم می شود و کسی که عاشقم بشود عاشقش می شوم و کسی که عاشقش شدم شهیدش می کنم و کسی که شهیدش کنم پس خون بهایش با من است و کسی که خون بهایش با من است من خودم خون بهایش هستم .

- ملّتی که شهادت برای او سعادت است ، پیروز است . ( امام خمینی (ره) )

- با سلام و درود بر حضرت خاتم الانبیا (ص) و خاندان او سخنم را آغاز

می کنم .

- شهادت می دهم که خداوند آفریدگار جهان هستی می باشد و او یگانه و

بی همتاست و حضرت محمّد (ص) آخرین پیامبر خدا و علی بن ابی طالب (ع) وصی و جانشین آن حضرت می باشد .

- سلام بر حجت بن الحسن یاور فرماندة رزمندگان اسلام در جبهه های حق علیه باطل و امیدوارم که بتوانم یک سرباز برای اسلام و حضرت صاحب الزّمان باشم .

- اکنون که برای اعزام به جبهه آماده شده ام و إن شاء اللّه که هرچه زودتر به جبهة جنگ برویم و این یکی از افتخارت من است زیرا به آرزوی دیرینة خود که دفاع از اسلام و فداکاری در راه حق است نائل شدم و امیدوارم که خداوند متعّال به لطف و کرمش قبول نموده و مرا در صف جهادکنندگان راهش قرار دهد .

- حضور مادر مهربان و دلسوزم سلام عرض می نمایم .

- ای مادر ! که در نیمه های شب از خواب شیرین برمی خواستی و دست نوازش بر سرم می کشیدی . شکر خدای بزرگ را که چنین مادری به من داد که مرا این چنین تربیت کردی که بتوانم در صف مبارازان و مدافعان قرآن قرار گیرم و از تو می خواهم که حضرت فاطمه (ع) را الگو و نمونه قرار دهی و به قوانین اسلام عمل نمایی و نماز را که وسیلة ارتباط با خدای مهربان است با حضور قلب بخوانی و به خواهرانم یاد بدهی و برادرم را طوری پرورش دهی که در راه رضای حق و پیشبرد انقلاب قدم بردارد و از تو می خواهم که صبر پیشه کنی زیرا خداوند با صابران است و إن شاء اللّه که مرا خواهی بخشید .

- حضور پدر غمخوار و زحمتکشم ! سلامی گرم و با مهر که از اعماق قلبم سرچشمه می گیرد نثار می کنم ، ای پدری که همیشه زحمت می کشیدی و وسایل آسایش ما را فراهم نموده و مرا به تعلیم علم فرستادی و شما در پیشگاه خداوند متعّال اجری عظیم داری چون که پیامبر ما می فرماید : « الکاد لعیادله کالمجاهد فی سبیل اللّه » کسی که برای امرار معاش خانواده اش تلاش کند مانند مجاهد در راه خداست و از خداوند متعّال خواستارم که همان طوری که در تربیت من کوشش کردی بتوانم زحمات تو را جبران نموده و در راه خشنودی خداوند قدم بگذارم .

- برای شما در قبال این که اگر لیاقت شهادت در راه خدا را پیدا کردم صبر و استقامت را مسئلت می نمایم و آرزو دارم که با صبرت مشت محکمی بر دهان

ضدّ انقلابیون بزنی و با چهرة شادت موجب شادی من شوی و افتخار کنی که جوانی را به درگاه ایزد متعّال تقدیم نموده ای .

- ای خواهرانم ! من شما را سفارش می کنم به حفظ حجاب اسلامی ، زیرا سیاهی چادر تو بیش تر از سرخی خون من دشمن را می لرزاند و باید شما پیروان حضرت زینب (س) باشید و پیام رسان خون من باشید .

- ای پدر و مادرم ! وقتی که اسلام عزیز در خطر است باید خون داد و آن را آبیاری نمود و در این برهه از زمان که دشمنان خدا درصدد ضربه زدن به دین اسلام می باشند مانند روز عاشورا که امام حسین (ع) سرور آزادگان پسر رشید و دلبند خود را به قربانگاه عشق می فرستد ... کلمات نامشخص ... حضرت پیامبر (ص) شهید بود و جان من عزیزتر از جان علی اکبر (ع) امام حسین (ع) نیست و من همان جمله ای را می گویم که مولایم سیّدالشهداء (ع) گفت « ان کان دین محمّد لم یستقم بقتلی فیا سیوف خذینی » اگر دین محمّد (ص) سرفراز و سربلند

نمی گردد ( استقرار نمی یابد ) مگر با کشتن من پس ای شمشیرها مرا در برگیرید .

- ای برادران ! ... کلمات نامشخص ... از دستورات و قوانین اسلام پیروی کنید ... کلمه نامشخص ... در سایة اسلام است که انسان به سعادت می رسد و شما هیچ موقع خداوند را از یاد نبرید و همیشه خداوند حاضر و شاهد بر اَعمال ماست . بیایید کاری کنیم که امام زمان (عج) را خشنود کرده باشیم ، از دستورات و

موعظه های امامی دلسوز و مهربان پیروی کنیم چون که او نائب صاحب الزّمان (عج) و صاحب الزّمان (عج) هم جانشین پیامبر (ص) و پیامبر (ص) هم فرستادة خداوند است در صورتی که از اوامر ایشان پیروی نمایید اطاعت خداست و اگر مخالف دستورات ایشان عمل نمایید نافرمانی خدا را کرده اید و برای طول عمر امام امّت دعا کنید .

- خون شهید به هدر نمی رود بلکه خروش برآورده و بر دشمنان اسلام می تازد و تمامی آن ها را هلاک می گرداند ، این خون شهید است که باعث می شود هر روز جوانانی پاک باخته و با ایمان به سوی جبهه های حق می شتابند و راه شهدا را ادامه می دهند و خون شهید است که بین نیروهای انسانی وحدت بخشیده و آن را به سوی کمال رهبری می کند و این کمال رضای خداوند است .

- ضمناً برادران گران قدر ! تا آن جایی که برایتان مقدور است در جلسات مذهبی شرکت کنید و نماز جماعت و رفتن به مساجد و دعاهای کمیل و ندبه را ترک نکنید .

بیــا ای مهربــان مـــــادرکنــــار سنـگــــر مــن (2)

مـرا بـا هـر غـم و دردیچه زیبـا تربیت کردیحلالم کـن ، حلالم کـنبیــا ای مهربــان مـــــادرکنــــار سنـگــــر مــن (2)

چو من سرباز اسلامــم (2)رســد بـر تـو پیغامـــم (2)خداحافــــظ بـــــــــرادر (2)منم سربـــاز روح اللّـه (2)که پیوستم به جنداللّه

بیــا ای مهربــان مـــــادرکنــــار سنـگــــر مــن (2)

بیــا ای مــــادر خوبـــــم (2)بیــا ای یــار محبوبـــم (2)خداحافــــظ ای خواهـر (2)بیــا ای مهربــان مـــــادرکنــــار سنـگــــر مــن (2)
فرزند شما احسان ابراهیمی نوش آبادی

وصيّت نامه شهيد احسان ابراهیمی نوش آبادی ( شماره 2 )

بسم اللّه الرحمن الرحیم

« مَن طَلَبَنی وَجَدَنی وَ مَن وَجَدِنی عَرَضَی وَ مَن عَرَضَیَ اَحَبنَّی وَ مَن اَحَبنَّی عَشَقَنی وَ

مَن عَشَقَنی عَشقتُهُ وَ مَن عَشَقتُهُ قَتَلتُهُ وَ مَن قَتَلتُهُ فَعَلیَّ دیَتُهُ وَ مَن عَلَیَّ دیَتُهُ فَانَادیَتُهُ »

هرکس که طلب کند مرا می یابدم و کسی که مرا بیابد مرا می شناسد و کسی که مرا می شناسد مرا دوست می دارد و کسی که مرا دوست بدارد عاشقم می شود و کسی که عاشقم بشود عاشقش می شوم و کسی که عاشقش شدم شهیدش می کنم و کسی که شهیدش کنم پس خون بهایش با من است و کسی که خون بهایش با من است من خودم خون بهایش هستم .

- حمد و سپاس خداوندی که شایستة حمد است . شهادت می دهم که او آفریدگار جهان است و یگانه و بی همتاست و حضرت محمّد (ص) رسول خداست و حضرت علی بن ابی طالب (ع) وصی و جانشین اوست . حالا که برای دفاع از دین اسلام این مکتب انسان ساز و ملکوتی به جبهة جنگ عازم شده ام به آرزویم

رسیده ام و امیدوارم که خداوند متعّال این بندة حقیرش را در صف جهادکنندگان راهش قرار دهد .

- ای ملّت های مستضعف دنیا تنها راه سعادت شما و رهایی شما از ظلم ظالمان این است که به قوانین اسلام که در قرآن مبین آمده است عمل نمایید .

در قرآن آمده است :

« ان اللّه لایغیر و مابقومٍ حتّی یغییر و ما بانفسهم »

به درستی که خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر آن که خود سرنوشتشان را تغییر دهند .

- زمانی که فریاد برآورید قیام کنید و به حبل اللّه چنگ بزنید و با هم متّحد شوید خواهید توانست مرتبه های عالی انسانی را که اسلام خواهان آن است نائل شوید .

- ای ملّت دلاور و مسلمان ایران ! شما هستید که با کمک هایتان در پشت جبهه باعث دلگرمی و قوی شدن روحیة رزمندگان می شوید و آنان به رهبری پیامبرگونه امام است نائب امام زمان (عج) و ندای اللّه اکبر ، لا اله الا اللّه و محمّد رسول اللّه بر دشمنان اسلام حمله می برند و حماسه می آفریدند . هرگز به قدرت خود مغرور نشوید بلکه پیروزی های خود را لطف خداوند سبحان بدانید و به او توکّل کنید که خداوند توکّل کنندگان را دوست دارد . سعادت و رستگاری ما در عمل کردن به احکام اسلام است زیرا این مکتب پُر افتخار است که به ما عزّت ، شرف ، اعتبار بخشیده است .

- ای مادر مهربان ! که با هر غم و دوری مرا چنین تربیت کردی که مدافع اسلام و قرآن باشم و شکر خدا که چنین مادری به من داد و ای مادرم ! از تو می خواهم که حضرت فاطمه (س) را الگو و نمونه قرار دهی و در کارهایت از او پیروی کنی ، نماز را که وسیلة ارتباط با خداوند است با حضور قلب و با توجّه بیش تری بخوان و این نماز است که انسان را از فحشا و منکرات باز می دارد و نماز معراج مؤمن است .

- برادر و خواهرانم ! را طوری تربیت کن که در راه رضای خدا و به خاطر اسلام کوشش کنند .

- ای پدر غمخوار ! زحمات زیادی برایم کشیدی و مرا علاقه مند به اسلام و

ائمه اطهار (ع) تربیت کردی ، امیدوارم که خداوند اجرش را به تو بدهد . ای پدر ! اگر در این راه مقدّسی که گام برداشته ام شهادت نصیبم شد صبر پیشه کن که

« ان اللّه مع الصابرین » خداوند با صابران است .

- ای خواهرانم ! من شما را به حفظ حجاب اسلامی سفارش می کنم زیرا سیاهی چادر تو بیش تر از سرخی خون من لرزه بر تن دشمنان می اندازد . در زندگی تان حضرت زینب (س) را الگو قرار دهید و شما بعد از من پیام رسان خون من

هستید .

- ای پدر و مادرم ! اگر جنازة غرقه به خونم را برایتان آوردند خدا را شکر کنید که فرزندتان را در راه او داده اید . دست به سوی آسمان بلندکرده و رهبرم را دعا کنید من عزیزتر از علی اکبر امام حسین (ع) نیستم که در روز عاشورا ... متن نامشخص ... و حفظ قرآن در کربلا به شهادت رسید . هر وقت که خواستید برای من گریه کنید به یاد مظلومیّت سرور و مولایم امام حسین (ع) بگریید که در راه رضای حق و دفاع از اسلام از همه چیز خود گذشت .

- ای برادران ! من شما را به صبر و بردباری در مقابل سختی ها و تقوا و پرهیز از گناهان سفارش می کنم . از ولایت فقیه پیروی کنید و همیشه با امام باشید و او را تنها نگذارید . خون شهیدان فریاد برآورده و می خروشد و کفّار را هلاک می کند . خون شهید است که در جامعه خود تحرّک و جوشش می آفریند ، به نیروهای انسانی وحدت می بخشد و آنان را برای قیام انقلاب علیه ظالمان آماده می کند .

- از تمام دوستان و همسایگان ! می خواهم که اگر در موردی از من خلافی

دیده اند مرا ببخشند .

- این دعا را فاموش نکنید :

- خدایا ، خدایا ! تا انقلاب مهدی (عج) تو را به جان مهدی (عج) خمینی را نگهدار .

احسان ابراهیمی نوش آبادی - اعزامی از نوش آباد

اللّهم الرب الحسین بحق الحسین اشفع صدرالحسین به ظهور الحجت (عج


 آثار احسان ابراهیمی نوش آبادی

 آثار احسان ابراهیمی نوش آبادی

 آثار احسان ابراهیمی نوش آبادی

 آثار احسان ابراهیمی نوش آبادی

 آثار احسان ابراهیمی نوش آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع