گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

احسان ربانی زاده

آقارضا

بسیجی

کشاورز

1337/12/30

1361/05/07

پاسگاه زید

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

احسان رباني زاده سال 1338 در خانواده اي مذهبي و متوسط به دنيا آمد. احسان به جلسات مذهبي و قرائت قرآن علاقه مند بود و ديگران را نيز تشويق به شركت در اين جلسات مي كرد.

مقطع ابتدايي را با موفقيت سپري كرد و براي ادامه تحصيل به كاشان رفت. در اوقات فراغت به پدرش در كار كشاورزي كمك مي كرد. از كار كردن لذت مي برد و به ديدار اقوام و آشنايان مي رفت و در گرفتاري ها به آنها كمك مي كرد. دوران راهنمايي بود كه مبارزه عليه رژيم سفاك پهلوي را آغاز كرد. در پخش نوار و اطلاعيه امام تلاش مي كرد به طوري كه عمال شاه خائن او را شناسايي كرده و تحت تعقيب قرار دادند و شبانه به خانة وي حمله كردند و در صدد دستگيري او بر آمدند ولي موفق نشدند.

در راهپيمــايـي هـايـي كـه در تـهران در زمـان حكـومـت نـظامـي بـر پـا مـي شـد، شـركــت مـي كـرد.

عاشوراي 1357 هنگامي كه از تظاهرات بر مي گشت با گروهي از كماندوها روبه رو شد كه چند تير به طرفش شليك كردند امّا به ياري خدا جان سالم بدر برد.

احسان پس از پيروزي انقلاب عازم خدمت مقدس سربازي شد. دوران آموزشي را در شهر عجيب شير سپري كرد و داوطلبانه روانه كردستان براي مقابله با گروهك هاي منحرف شد و در طول بيست ماه خدمت باقيمانده در فتح اكثر روستاها و شهرهاي كردستان شركت داشت.

در يـكي از ايـن درگيـري هـا بـه گـروگـان گـرفتـه شـد كه پس از چند روز توسط نيروهاي اسلام آزاد شد. احسان پس از اتمام خدمت مقدس سربازي به ديار خود بازگشت و فعاليت هاي گذشته خود را دوباره شروع كرده مدتي در شوراي هماهنگي كاشان مشغول كار شد، سپس در جهاد سازندگي به خدمت پرداخت.

از آن جايي كه به كارهاي رزمي و حضور در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل علاقمند بود، بسيج مستضعفين را براي خدمت انتخاب كرد و به استخدام بسيج در آمد. سپس از يك خانواده مذهبي دختري را به همسري برگزيد و زندگي جديدي را آغاز نمود.

در حين خدمت در بسيج، در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي نيز ثبت نام كرد. در طول خدمت در بسيج بارها تقاضاي رفتن به جبهه را از مسئولين ذي ربط نمود اما با مخالفت آنها مواجع شد. سرانجام در 61/4/21 با شوق زياد و با آرزوي فتح كربلا عازم جبهه هاي جنگ شد. او كه در جنوب مشغول نبرد با دشمن بود جز به شهادت به چيز ديگري فكر نمي كرد، سرانجام در 61/5/7 در عمليات موفقيت آميز رمضان در جبهه كوشك به آرزوي خود رسيد.

راهش پر رهرو و يادش گرامي باد


تعداد بازدید: 3639

بسمه تعالی

و لا تقولوا لمن یقتل فی سبیل الله

امواتا بل احیاء ولکن لا تشعرون

به کسانی که در راه خدا کشته می شوند مرده نگویید بلکه آنان زنده اند ولی شما درک نمی کنید.

آخرین لحظاتی است که ظاهراً در شهرک دارخویین هستم زمان می گذرد زمانی که خدا به نام والعصر به آن قسم می خورد زمانی که پرده برداشته شده پرده های نفاق، فساد، ستم، جنایت ... در یک جبهه وسیع جهانی نبرد بین حق و باطل بین حکومت الله با مستکبرین و اینک من سلاح بر دست می گیرم تا کسانی که بخواهند در جهت باطل قرار گیرند یا با شمشیر برنده ام محور اصلی اش را ریشه کن کنم یا جبهه حق را با خونم آبیاری کنم. آری فرزندان امت حزب الله اینک زمان امتحان برای همه است سعی کنید در راه حق و حقیقت که همان اسلام فقاهتی است قرارگیرید و وای بر شما اگر لحظه ای از امام عزیز جدا شوید یا حتی این فکر به نظرتان آید تا از او قطع رابطه کنید که بنی صدر روی کار می آید و سال های سال باید حوزه های علمیه ما تلاش کنند تا بهشتی ها و مطهری ها و ... را بسازند و خون بهای این کار غیراصولی ما باشد، کاری که فقط به خاطراین که شناخت صحیحی روی روحانیت نداشته ایم مارا به این گونه راه ها می اندازد.

برادران و خواهران مواظب باشید با شناخت عمیق دست به مسائل بزنید بر مصائبی که از هر جانب بر شما وارد می آید صبر کنید که اجر عظیم در این است.حضورخود را درصحنه حفظ کنید توطئه ها را با شرکت در نمازجمعه و جماعت ودعاهای گوناگون که رابطه شما با خداست خنثی سازید.

امت مقاوم و مبارز من ناراحتم برای افراد باطل از این که به جهنم می روند لیکن خدای آن ها خواسته و باید مجازات شوند و شما مبادا حرکت و جهت خلافی بروید و در روز قیامت روسیاه در نزد خدا و امام زمان باشید حمایت از ولایت فقیه مهم ترین و اولین و آخرین سفارش من است که تمام دردها را سفارش شده در قرآن و نوشتن این نسخه را رسول خدا امضا نموده.

زمان می گذرد سیل خروشان انقلاب راه خود را می پیماید مردان خدا یا در محراب نمازجمعه یا درجبهه های حق علیه باطل خون می دهند و به ملکوت اعلی می پیوندند در این برهه حساس از زمان بهتر دیدم در جبهه باشم تا در میان مردم. لذا به حول و قوه خدا در جهت تداوم خط و مشی امام امت و رهبر عزیز انقلاب که همان راه اسلام اصیل است قدم برمی دارم و یا در جهت راه خدا. اگرشهادت نصیبم شد پیامی به امت دارم و آن که از راه اصیل اسلام پیروی نمایید و در مسیر حق و حقیقت گام بردارید و وای بر شما اگر از رهبر جدا شوید که آن روز روشنی شما به سیاهی و نابودی کشیده خواهد شد و اگر احیاناً شهید هم شدم از تمام دوستان و آشنایان می خواهم بر مصیبت من صبر کنند که دشمن را عقب می راند و خوشحالی شما امام را شاد و دوستان خدا را خوشحال، و در نمازجماعت و جمعه و مراسم و ستایش و مراسم مذهبی حتی الامکان شرکت نمایید پشتیبانی خود را از امام دریغ ننمایید و او را دعا کنید در پایان ضمن تشکر از اولیاء محترم و برادران و خواهرانم که در تمام پستی و بلندی ها و مراحل زندگی اینجانب را یاری می کردند از آن ها می خواهم خط خونین شهادت را ادامه دهند باز در پایان خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار را از صمیم قلب فریاد بزنیم و از افراد بی تفاوت می خواهم که هیچ غر و نق نزنند که تا کی جوانان خون بدهند. بدون رو دربایستی با آنها ربطی ندارد و بندگان خالص خدا صلاح خویش بهتر دانند.

والسلام

تاریخ 24/ 04/ 61


 آثار احسان ربانی زاده

 آثار احسان ربانی زاده

 آثار احسان ربانی زاده

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع