گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ماشااله رحمتی آرانی

محمد

بسیجی

کشاورز

1335/01/01

1361/03/02

خرمشهر

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

سال 1335ش در خانواده‏اى مذهبى و كشاورز فرزندى متولّد شد كه نام او را ماشاءاللّه‏ گذاشتند. او از 9 سالگى با يتيمى بزرگ شد و براى همين بود كه از نوجوانى به كارگرى و كشاورزى مشغول شد و توانست نان ‏آور مادرش باشد، با اينكه او سواد نداشت ولى در جلسات قرائت قرآن و ديگر مراسم مذهبى شركت مى‏كرد و شركت در همين جلسات قرائت قرآن بود كه نياز به سواد را احساس كرد و در كلاسهاى پيكار با بی ى‏سوادى شركت و تا كلاس چهارم ابتدايى را به پايان رساند. در 22 سالگى ازدواج كرد. هنگامى فرزند دختر او به دنيا آمد كه جنگ تحميلى عراق عليه ايران به تازگى شروع شده بود. ابتدا براى گذراندن دوره‏ ى آموزشى به بسيج مراجعه كرد و پس از طى دوره‏ ى آموزشى به گيلان غرب اعزام شد و مدّت سه ماه در آن منطقه بود.

ماشاءاللّه‏ براى فتح خرمشهر آماده مى‏شد تا در عمليّات بيت‏ المقدّس شركت كند. در اين عمليّات شربت شهادت را نوشيد و به ديدار مولايش على عليه ‏السلام شتافت.

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.


تعداد بازدید: 3781

بسم رب الشهدا و الصديقين

«الذين آمنوا و هاجروا و جاهدوا في سبيل الله به اموالهم و انفسهم اعظم درجه عندالله و اولئك هم الفائزون».

«آنان كه ايمان آورده اند و با جان و مال شان در راه خدا جهاد نموده اند در نزد خدا مقامي بزرگ دارند».

به نام خدا، به نام خداي ابراهيم، به نام خداي موسي و به نام خداي محمد(ص) و به نام خداي حسين و تمام ائمه معصومين و به نام خداي روح خدا خميني بت شكن كه رهبرم است.

من با عشق و علاقه اي كه به دينم و رهبرم و اسلام داشتم و براي جهاني شدن دين اسلام ظهور مهدي(عج) صاحب زمان روانة جبهة مقدس جنگ شدم. من به ياري خدا تا آخرين قطرة خوني كه دارم در راه خدا خواهم داد. من اگر هزاران جان مي داشتم در راه خدا مي دادم اگر تنم را صد پاره كنند و پارة تنم را در آتش افكنند و خاكستر آن را در دريا بريزند از امواج دريا صدايم را برخواهم آورد كه اسلام پيروز است و منافق نابود است. شهادت يكي از آرزوهايم است و بهترين مقصد و مهم ترين راه من است اميدوارم خداوند به من توفيقي بدهد كه ان شاءالله در راه حق گام نهم و در خواب جهل فرو نروم. در راه حق گام نهادن عار نيست و از كشته شدن در راه خدا باكي نيست و از شما ملت مسلمان مي خواهم كه سنگر مسجد را خالي نگذاريد كه به قول امام خميني مسجد سنگر است سنگرها را حفظ كنيد و نماز جمعه را ترك نكنيد كه شركت شما در نمازجمعه هر يك از شما خاي است بر چشم دشمن، گلوله اي بر مغز دشمنان اسلام. سلام من از راه دور به همسر گراميم ان شاءالله كه از راه دور بپذيريد و سلام من بر فرزندم خورد و سالم و سلام من به مادرم بهتر از جانم. مادر مرا حلال كن اگر بدي از من ديدي ببخشيد همسر عزيزم فرزندم طيبه خانم را هم چون زينب (س) بزرگ كن تا بعد از شهادت من او بتواند رسالت خود و ترويج اسلام (و احكام آن) و قرآن كوشا باشد.

سلام من به برادران و خواهرانم: من از خواهران و مادرم خواهش مي كنم كه بعد از شهادتم گريه نكنيد تا دشمن بداند كه ما از كشته شدن باكي نداريم و خواهش ديگري كه از مادرم و خواهرانم و تمام خواهران ديگر دارم اين است كه حجاب اسلامي را رعايت كنند و در ضمن خدمتگزاري براي اسلام باشيد تا خدا يار و ياور شما باشد

نگريي مادر بر من

بر من نريزي خواهرم در سوگ من اشكي

ز جان ديده بر دامن

والسلام

امضا

ماشاءالله رحمتي آراني

شما خانواده هاي شهدا چشم و چراغ اين ملتيد «امام خميني»

خدايا، خدايا انقلاب مهدي خميني را نگهدار


 آثار ماشااله رحمتی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع