گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمد رضایی

آقاعلی

سرباز ژاندارمری

1340/08/07

1361/01/01

جنوب خرمشهر

علی ابادفخره ابوزیداباد

محمدرضایی در سال 1340 در علی آباد فخره بخش کویرات شهرستان آران وبیدگل متولد شد وی فرزند اول خانواده بود که دورات طفولیت را با رنج و زحمات سخت آن دوران پشت سر گذاشت. تحصیلات خود را تا پنجم دبستان ادامه داد. وی علاقه ی زیادی به قرائت قرآن و اهل بیت (ع) داشت و به همراه پدر بزرگش در مجالس قرائت قرآن و مدیحه سرایی شرکت می کرد. ایشان در سن دوازده سالگی کل قرآن را تلاوت می کرد. او شخصی پاک و مهربان بود و علاقه ی زیادی به ضعیفان و مستمندان داشت و در حد توان به آنها کمک می کرد. در دوران انقلاب تبلیغات و فعالیت های زیادی داشت تا اینکه در هجده سالگی دفترچه ی آماده به خدمت را گرفت و برای دوران آموزشی به شهرستان زابل اعزام شد و بعد از آموزشی، به عنوان سرباز زاندارمری به جزیره ی مینو اعزام شد. در اوایل اردیبهشت 1360 به علت اصابت ترکش خمپاره از ناحیه ی پا مجروح و در بیمارستان بستری شد. او به مدت 40 روز استراحت پزشکی داشت ولی رفتن به جبهه را ترجیح داد. به نقل از دیگر همسنگرانش او هر روز آرزوی شهادت می کرد. تا اینکه در محرم سال 1360در جنوب خرمشهر به درجه ی رفیع شهادت نائل آمد.یادش جاودان باد


تعداد بازدید: 3504

متن وصیتنامه شهید محمد رضایی

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و درود به پیشگاه مقدس مهدی موعود (عج) تعالی فرجه شریف، سلام و درود به رهبر کبیر انقلاب، امام خمینی و سلام بر همه ملت مسلمان.

از کوه پرسیدم، گفت از من استوارتر است. از دریا پرسیدم، گفت: از من خروشان­تر است. از ماه پرسیدم گفت: از من فروزان­تر است. از امام پرسیدم: گفت: خدمتگزاری بیش نیستم، همه ما از خداییم و باید به سوی او برویم، ای که چه بهتر با جان­فشانی کردن در راه اسلام و قرآن سربلند در پیشگاه خداوند حاضر شویم.

ای خداوند متعال می­خواهم که این جان ناقابل را در راه اسلام و قرآن بپذیری و اگر این جسم خاکی شایسته که در راه اسلام فدا نمایم، بارها زنده تا فقط در راه تو ای خداوند فدا نمایم. اما ای پدر و مادر مهربانم می­دانم که برای من زحمات زیادی متحمل شده­اید، جسم و جان من برتر از علی­اکبر امام حسین(ع) نمی­باشد و مادرم از ام­لیلای حزین بهتر نبود. از شما می­خواهم که با رفتن من از این دنیا هیچ­گونه غم و اندوهی به خود راه ندهید و صبر داشته باشید که خدا با صابرین است و مرا ببخشید و حلالم کنید. ای خواهر و برادرانم می­خواهم از شما که کلیه شئونات اسلامی را رعایت نمائید و پشتیبان اسلام و امام باشید و راه مرا ادامه دهید و ناراحت نباشید و مجالسم را چراغانی و روشن نمایید و از همه شما می­خواهم که در خواندن نماز غفلت ننمایید. ای ملت هوشیار، بنده حقیرتر از آن هستم که پیامی داشته باشم ولیکن پشتیبان اسلام و قرآن و امام باشید، راه شهدای اسلام را ادامه دهید و از کلیه دوستان و آشنایان می­خواهم که مرا حلال کنید. باز هم از پدر و مادر مهربانم می­خواهم که مرا حلال و ببخشند و از درگاه پروردگار طلب مغفرت و آمرزش برایم نمایید. ای خداوند متعال می­خواهم که مرا مورد لطف و رحمت خودت قرار بدهی و اگر مرتکب گناهی شده ا م به بزرگی خودت مورد عفو قرار دهید.

من مسلمانم مسلمان­ زاده و آزاده­ ام با خمینی رهبر دین دست بیعت داده­ ام

خون من رنگین­تر از خون علی اکبر نبود مادرم از ام­ لیلای حزین بهتر نبود

اسم من مجد رضا و رضایی شهرت بود شیعه اثنی عشر خون­ها گرانقیمت نبود؟

افتخار است این شهادت در ره دین خدا چون که کردم ثبت نام در دفتر سرخ حسین


 آثار محمد رضایی

 آثار محمد رضایی

 آثار محمد رضایی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع