گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

سیدجواد زواره ای بیدگلی

سیدعباس

بسیجی

کارگر

1342/09/06

شهر آران وبیدگل

1361/01/02

شوش

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

سيّد جواد زواره بیدگلی 6 بهمن 1342 در محلّه‏ ى باغ علوى بيدگل، خانه‏اى محقر، امّا با عشق به ائمه اطهار و پيامبر گرامى اسلام به دنيا آمد. براى تحصيل در مقطع ابتدايى به مدرسه‏ ى كاشان‏چى رفت ولى به دليل مشكلات اقتصادى نتوانست ادامه ‏ى تحصيل بدهد. احترام به والدين و ارتباط با روحانيت و عشق به امام خمينى در رفتار و منش او هويدا بود.

هنوز بيش از چند بهار از عمرش نگذشته بود كه پدرش را از دست داد و بار خانه بر دوش او افتاد. در سال 1357 در قيام دليرانه مردم ايران شركت كرد و در تظاهراتهاى خيابانى شركت مى‏كرد. با شروع جنگ تحميلى عراق عليه ايران داوطلبانه و به مدّت شش ماه به ايران‏شهر رفت. بعد از پايان مأموريت براى كارگرى و امرار معاش خانواده به كارخانه رفت ولى شوق جنگ او را به سوى جبهه كشاند تا اين كه در عمليّات فتح المبين در تاريخ 61/1/2 به فيض شهادت نايل آمد.

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.


تعداد بازدید: 3717

بسم الله الرحمن الرحیم

صداي صلاح از حلقوم نيرنگ

تن مجروح مان را مي زند چنگ

خضاب از خون كنيم اي خصم بي دين

ندارد اين حنا در نزد ما رنگ

«و لا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون»

آن هايي كه در راه خدا كشته مي شوند مرده نپنداريد بلكه زنده اند و در نزد پروردگارشان روزي مي خورند.

حالا كه دست ستمگران و كافران به سوي ملت مسلمان بلند شده و بر ماست كه با آن ها بجنگيم و من هم بنا به وظيفه شرعي خود مي روم تا آن جا كه بتوانم ذره اي به اسلام و ملت مسلمان كمك كنم در حالي كه در خانواده ما پنج بچه بي سرپرست زندگي مي كنند با اين وجود صلاح مي دانم كه به كمك اين سربازان اسلام بشتابم تا با كافران از خداي بي خبر كه به ملت مظلوم ما تجاوز كردند بجنگيم تا اگر خدا بخواهد و لياقت آن را داشته باشم و در راه اين اسلام عزيز جان ناقابل خود را بدهم و يا بكشم كه اجر آن هم دست كمي از جان دادن (در راه خدا) نخواهد بود بنابراين چند كلمه اي با خانواده خود دارم كه به عنوان وصيت نامه مي نويسم.

اولين سخنم با مادرم: مادر عزيزم اميدوارم كه از من رضايت داشته باشي چون من آن طور كه بايد نتوانستم آن زحمت هايي كه برايم كشيدي جبران كنم ولي اميد است كه خداوند بزرگ از اين راهي را كه ادامه مي دهم ثوابي هم نصيب شما كند تا كمي زحمات شما جبران شود و از شما مي خواهم كه بعد از اين براي من عزا نگيريد و لباس سياه نپوشيد و به جاي عزاداري براي من سر قبر پدر جوانم برويد و آن جا طلب آمرزش مرا از خداوند مسئلت نماييد.

و چون مادر عزيزم مرگ هركسي حتمي است بهتر آن است كه در ميدان جنگ و در برابر كافران جان خود را براي اسلام فدا كنم تا آن ها بدانند كه براي ملت مسلمان جان دادن باكي نيست و در ضمن اگر در اتاقي كه پدر مرحومم خاك است اگر جا بود و امكان هم داشت مرا در آن جا به خاك بسپاريد. از پدربزرگم و مادربزرگم و برادر بزرگ ترم مي خواهم كه ناراحت نباشند چون كه من به راهي مي روم كه سرور شهيدان حسين بن علي(ع) رفت و شما بايد خوشحال باشيد و براي من تشريفات زياد برقرار نكنيد و انگار كنيد كه من به لباس دامادي رفته ام و از شماها و برادر بزرگم مي خواهم كه از برادران و خواهر و مادرم نگهداري كنيد ديگر عرضي ندارم فقط فقط براي من طلب آمرزش كنيد.

و اما به ملت قهرمان ايران: ملت غيور و شريف ايران از شما مي خواهم به نداي (هل من ناصر) امام خميني لبيك گفته و براي طول عمر امام عزيز دعا كنيد و بيرق پيروزي رزمندگان اسلام و پيروزي اسلام را از خدا بخواهيد خدانگهدار.

والسلام و عليكم و رحمه و بركاته

سيدجواد زواره اي

«هان اي شهيدان در جوار حق تعالي آسوده خاطر باشيد كه ملت شما پيروزي شما را از دست نخواهد داد». امام خميني

«وصيت نامه شهدا را بخوانيد». امام خميني

«ملتي كه شهادت دارد اسارت ندارد». امام خميني


گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع