گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

مصطفی صادق آرانی

علی

بسیجی

محصّل

1349/07/04

1367/03/23

شلمچه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

مصطفي سال 1349 در خانواده اي مستضعف متولد شد و تولدش در حالي بود كه ابر سياه ظلمت شاهنشاهي تمام ايران را فرا گرفته و هيچكس حق سخن گفتن در راه حق و حقيقت را نداشـت مصطفـي بچه اي هوشيار و شجاع بود ولي خيلي سـاكت و اندامي نسبتاً بلند داشـت. در 6 سالگي وارد مدرسه ابتدايي بونصر آران شد و كلاس دوم ابتدايي بود كه انقلاب اسلامي به پيروزي رسيد و در آن زمان اغلب روزها مزدوران رژيم با چوب و چماق به مدرسه ها حمله مي كردند. صداي مرگ بر شاه بچه ها بلند بود و مصطفي از جملة آنها بود. هنوز صداي مرگ بر شاه كودكانه اش كه از مدرسه بر مي گشت در گوشهايمان طنين انداز است. سال 1360 در مدرسه راهنمايي شهيد مطهري(ره) مشغول تحصيل شد همزمان با تحصيل عصرها براي كمك به خانواده اش در امر قالي بافي فعال بود و هميشه به همكلاسي هايش در درس كمك مي كرد.دورة راهنمايي اش به پايان رسيد و سپس وارد دبيرستان شهيدان عبدالهي آران شد. مصطفي در تمام راهپيمائي ها شركت مي كرد و به واجبات اهميت مي داد خصوصاً شركت در نماز جماعت و قرائت قرآن . در زمان جنگ تحميلي عراق عليه ايران به نداي رهبر كبير انقلاب امام خميني لبيك گفت و در زمستان سال 66 بـراي اعـزام به جبهه ثبت نام كرده مدت 3 ماه در اصفهان آموزش عمومي را گذراند و مصمم شد كه عازم شود ولي به علت ناتمام ماندن درسش خانواده مخالفت مي كردند. امّا او به اين ممانعت ها اهميت نمي داد و خانواده اش را نصيحت مي كرد تا اين كه موفق شد رضايت والدين را جلب كند و در تاريخ 22 فروردين 67 روانه جبهه شد. در هنگام عزيمت، والدينش از او پرسيدند: چه هدفي براي رفتن به جبهه داري. گفت: مي خواهم راه كربلا را براي شما باز كنم و در آخرت شفيع شما شوم و شما را روانه بهشت كنم : او مي گفت راضي نيستم مرا هنگام اعزام همراهي كنيد. خانواده اش هم او را همراهي نكردند.

مصطفي به لشكر 8 نجف اشرف اعزام شد و در عمليات بيت المقدس در شلمچه شركت نمود و در تاريخ 67/3/23 به درجه رفيع شهادت نايل شد و پيكر پاكش در منطقه عملياتي باقي ماند.

روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد


تعداد بازدید: 3788

بسم الله الرحمن الرحیم

اذن للذین یقاتلون بانهم ظلموا

ان الله علی نصرهم لقدیر

(قرآن کریم)

به کسانی که مورد حمله و تجاوز قرار می گیرند اجازه پیکار داده می شود، زیرا به آن ها ستم شده و خدا در یاری آن ها تواناست. و کسی که در راه خدا جهاد کند پس اگر کشته شود و یا پیروز شود ما او را ثوابی بس بزرگ عنایت می کنیم. اما چه شده است شما را که از جهاد در راه خدا سرباز می زنید.

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و به نام خدایی که انسان را از نیستی به هستی آورد و به او دانش و علم و نعمت های خود را داد.

اما من بنده گناهکار و عاصی و سخت محتاج به رحمت الهی هستم. معبودا، شکورا، کریما، تمام عمرم در گناه به سر برده ام و به حال خود خبر نداشتم و کمر از بار گناهانم خم گشته است. و از یک سو نگاهی بر گناهانم می کنم و سخت مأیوس می شوم، چرا که رسولت می گوید: محاسنم از آیه های عذاب سپید گشت و حضرت علی از ترس خدا و عذابش بی هوش می شود. و سیدالساجدین در این موضوع گریه های زیاد می کند و می گوید: ابکی لظلمه قبری، ابکی لضیق لحدی، ابکی لسؤال منکر و نکیر، ابکی ابکی ابکی

پس ای خدای بزرگ من از درگاهت ناامید نمی شوم و امیدوارم که با فضل خود با من رفتار کنی نه عدل خود. و از تو می خواهم که توفیق توبه و انابه را به من بفرمایی. من بنده عاصیم، سیه دلم، رضای تو کجاست؟

وصیت به مردم شهیدپرور: بر رزمندگان اسلام و مجاهدان فی سبیل الله لازم است تا هدف حرکت خود را به جبهه ها بدانند و به نفس خود مراجعه نمایند. که تنها محرک آنان حمایت از دین خدا و دفاع از حریم اسلام و اطاعت از فرماندهی باشد و مبادا که برای تفریح و هوا و هوس یا خدای نکرده برای ریا و تظاهر و خودنمایی راهی جبهه ها گردند. کسانی که برای کسب قدرت و طی مدارج و یا نشان دادن این که ما از مبارزان و مجاهدان هستیم و مثلاً بگویند ما از آغاز جنگ تا به حال در مرزها بودیم تا بدین وسیله افتخاری در نزد مردم به دست آورند. به طور قطع پیروی از کفار و مشرکین کردند و هم چنین آنان که جهت اختلاف و تفرقه می روند و آگاهانه یا ناآگاهانه کارهایی را انجام می دهندو یا سخنانی می گویند که باعث سردی و رکود و در نهایت شکست مسلمانان و یا صدمه دیدن و از دست دادن اموال و یا طولانی تر شدن بی جهت جنگ می گردند از جمله کسانی اند که مردم را از راه خدا جلوگیری می نمایند.

شما به خدا! ای فدائیان اسلام و ای فرزندان امام خمینی و ای غیرتمندانی که بی دریغ از جان و مال و ناموس مسلمانان و کشورهای اسلامی حمایت می کنید نگذارید که اعمال تان که هم چون خورشید می درخشد و همانند برف سفید است و مثل کوه ها سنگین است، دچار هوی و هوس و غرور و ریا و خوشگذرانی های سطحی و زودگذر و حیف و میل اموال و ... شود و موجب تیرگی و سبکی آن اعمال گردد.

خداوند می فرماید مانند کسانی که از سرزمین خود از روی غرور و هواپرستی و خودنمایی خارج شدند نباشید. همانا که هدف شان جلوگیری مردم از راه خدا بوده و خداوند به کارهایی که این گونه افراد انجام می دهند محیط است و از اعمال شان باخبر.

ای عزیزان و دوستان انقلاب دست از تفرقه و شخصیت گرایی بردارید و نگذارید که دشمنان دین و قرآن که می خواهند انقلاب اسلامی را نابود کنند به خاطرشما موفق شوند. اکنون جنگ به برهه حساسی رسیده است و اکنون این خون آشام لذت خود را در از بین بردن شما و دین و قرآن می داند پس بر شماست که از میهن و کشور و ناموس خود دفاع کنید و اگر در این کار سستی کنید دشمن آن قدر قوی خواهد شد که همه شما را نابود خواهد کرد ای عزیزان گوش به حرف مسئولین مملکت بدهید و هرچه را که آن ها می گویند انجام بدهید.

وصیتم به دوستانم: اکنون چشم امیدم و همرزمانم به شماست و مسئولیت شما نسبت به انقلاب بیشتر شده است پس بر شماست که در آینده همان طور که شایسته است در خدمت انقلاب باشید و حافظ خون شهیدان و نگهبان دین اسلام و ره پیمانان راه حقیقت و راه حسین باشید تا به سعادت دنیوی و اخروی برسید.

وصیتم به پدرم: پدرجان، همواره و در همه جا و در هر لباسی که هستی خدمت به انقلاب را که ثمره خون هزاران شهید و معلول و اسیر است فراموش مکن و تمام سخنان و کارهایت برای انقلاب و اسلام باشد. و برای این که به سعادت بزرگی نایل آیی شیوه پیامبر را در پیش گیر و مانند او زندگی کن ان شاءالله زحماتی که برای بنده حقیر کشیده ای اجر بزرگ در پیش خدا خواهد داشت و ثوابی بزرگ.

وصیتم به مادرم: مادرجان من راه حسین(ع) مرگ من مرگ حسین است. با عشق حسین(ع) به جبهه آمدم با عشق او شهید خواهم شد. هم چنانکه با عشق او تولد یافتم و با عشق او زندگی کردم بنابراین در مرگ من که مرگی افتخارآمیز و پرعظمت است، هم چون کوه استوار باش و درس زندگی را از زینب(ع) بیاموز و اگر خواستی برایم گریه کنی فقط به یاد من نباش بلکه برای حسین و یارانش و تمام شهیدان انقلاب گریه کن.

به امید پیروزی حق علیه باطل.

والسلام

خدایا، خدایا تا انقلاب مهدی(عج) خمینی را نگهدار.

رزمندگان اسلام پیروزشان بگردان

راه ما راه حسین(ع)، مرگ ما مرگ حسین(ع) است.

مصطفی صادق


 خاطرات مصطفی صادق آرانی

 خاطرات مصطفی صادق آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع