گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی اکبر صالحی آرانی

حسن

پاسدار

پاسدار رسمی

1338/08/30

آران و بیدگل

1361/04/23

پاسگاه زید

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

درسال 1338 در خانواده­ای مذهبی و زحمتکش متولد شد. خانواده­ای که فقط درآمدش از دسترنج قالبیافی بدست می­آمد. علی در سن 6 سالگی وارد مدرسه شد. او از هوش خوبی برخوردار بود. هنگامی که از درس فارغ می­شد درکارهای خانه به والدینش کمک می­کرد. جور و ستم ستمکاران برای او سئوال ایجاد می­کرد که چرا باید عده­ای مورد ستم عده­ای دیگر قرار گیرند و این سئوال بعنوان دو جریان مخالف هم در فکرش شکل گرفت و برای روشن شدن بیشتر آن به مجالس مذهبی و مساجد می­رفت تا برایش بیشتر مبرهن شود. پایان تحصیل او در دبیرستان با انقلاب اسلامی به رهبری امام امت مواجه شد و در این زمان بود که با دوستانش اعلامیه­ های امام را پخش می­کرد او در اوج راهپیمایی­ها تظاهرات، همدوش دیگر مردم حضور پیدا می­کرد و پشتیبانی خویش را از رهبری اعلام می­داشت.

او علاقه خاصی به روحانیت مبارز در خط امام داشت و در این راه گروه­ها و دستجاتی که با عناوین مختلف در صدد تضعیف این روحانیت بود، مبارزه می­کرد. شهید پس از اخذ دیپلم از دبیرستان امام خمینی (ره) کاشان، در دانشگاه شیراز پذیرفته و در رشته رواشناسی مشغول تحصیل شد. او در دانشگاه هم فعالیت سیاسی را رها نکرد و با گروه­های منافق در دانشگاه در ستیز بود تا اینکه به علت انقلاب فرهنگی دانشگاه­ها تعطیل شد و با تعطیل شدن دانشگاه­ها علی به عضویت سپاه در آمد و پس از مدتی خدمت در سپاه کاشان، بعنوان مسئول پرسنلی بسیج سپاه آران و بیدگل معرفی شد. علی در دی ماه سال 59 ازدواج کرد، چند روزی نگذشته بود که تصمیم اعزام به جبهه گرفت و به جبهه آبادان ماهشهر اعزام شد و پس از دو ماه به شهر بازگشت. او پس از مدتی در امتحان تربیت معلم شرکت کرده و قبول شد، ولی روح سرشار از عشق به اسلام باعث شد تا او سر از پا نشناسد و مجدداً به جبهه­ های گیلان غرب اعزام شود و برای مرتبه سوم هم به منطقه شوش اعزام و در اولین مرحله علمیات فتح المبین شرکت و مجروح شده و در بیمارستان مشهد بستری گردید. پس از بهبودی بعنوان محافظ امام جمعه کاشان انتخاب شد و پس از مدتی به علت علاقه به جنگ و جهاد، وارد جبهه خرمشهر شد تا معشوق خویش را بیابد. سرانجام علی در سحرگاه 61/4/23، مصادف با بیست و دوم رمضان، در جبهه شلمچه در عملیات رمضان بوسیله رگبار مسلسل دشمن بعثی از ناحیه شکم و قلب مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به ندای حق لبیک و به سوی معشوق خویش شتافت.

روحش شاد، یادش گرامی و راهش مستدام باد.


تعداد بازدید: 5080

بسم ربّ الشهداء والصدیقین

« و ما لکم لاتقاتلون فی سبیل اللّه و المستضعفین من الرجال و

النساء و الولدان و الّذین یقولون ربّنا اخرجنا من هذا القریه الظالم اهلها »

قرآن کریم

چه شده است شما را که در راه خدا و مستضعفین از مردان و زنان و کودکان ، مبارزه نمی کنید ، در راه آنان که می گویند : « خدایا ما را از این قریه که اهلش ظالم هستند بیرون ببر و نجات بده » .

- با سلام به مهدی موعود ولی عصر (عج) و نائب بر حقّش امام خمینی امید مستضعفان جهان که با فریاد خداییش جهان ظلم و جهالت را به نور و ایمان تبدیل نمود و با رهبری پیامبرگونه اش پیام اسلام را به جهانیان ابلاغ نمود و سلام بر امّت همیشه در صحنه انقلاب که تن به سازش ندادند و مرگ سرخ را انتخاب نمودند تا شعار " نه شرقی ، نه غربی " حکومت اسلامی را تحقّق بخشند و سلام بر حماسه آفرینان 15 خرداد ، میدان 17 شهریور ، 22 بهمن و فاتحان جبهه های خوزستان ، از آبادان تا بُستان و از بُستان تا فتح المبین و بیت المقدّس و شهدای فتح خونین شهر و بصره که با نثار خون خویش مکتب زنده اسلام را زنده تر کردند و برای اسلام و مسلمین عزّت و عظمت بخشیدند . من قابلیت آن را ندارم که وصیّت نامه بنویسم یا پیامی بدهم ولیکن وظیفه شرعی خود می دانم که چند کلامی با امّت حزب الله و برادران و دوستانم سخن بگویم :

- برادران عزیز ! اینک مکتب انسان ساز اسلام به پایمردی امّت و امام و خون مقدّس شهیدان در جهان به عنوان قدرت متّکی به خدا شناخته شده و کاخ های ظلم و جور را بلرزه درآورده است . استکبار جهانی به سرکردگی شیطان بزرگ امریکا و طفل نامشروع خویش یعنی اسرائیل غاصب با قدرت اسلام مستقیماً وارد جنگ شده است و این جنایتکاران مدعی حقوق بشر روزی نیست که ملل مستضعف جهان بالخصوص فلسطین عزیز و شیعیان جنوب لبنان را به خاک و خون نکشند . اینک یزیدیان در صف حزب الشیطان و حسینیان در گروه حزب الله تشکیل یافته اند .

- ای برادر ! تو خود انتخابگر هستی و باید یکی از این دو راه و هدف را انتخاب نمایی . شهیدان انقلاب راه حسین (ع) را انتخاب نمودند و با خون سرخ خویش انقلاب سرخ کربلا را ادامه دادند و اگر تو پیام بر خون شهیدان هستی باید راه و هدف آن ها را انتخاب نمایی .

- ای ملّت شهیدپرور ! هیچ گاه از جنگ خسته نشوید . هر زمان آماده باشید و برای دفاع از اسلام عزیز خود را به سلاح نظامی و سلاح مکتبی مهیّا نمایید که این انقلاب تا قیام مهدی (عج) ادامه دارد إن شاء الله که این جنگ با پیروزی قوای اسلام بر کفر خاتمه یابد و راه کربلا و قدس عزیز بازگردد .

- همسرم ! بدان که من عاشقانه و داوطلبانه به جبهه رفتم تا وظیفه خود را انجام بدهم . تو هم چون زینب (س) باش که یکّه و تنها رسالت خون حسین (ع) را بر دوش می گیرد و تمام مشقّات را با عشق به خدا عمل می نماید . تو باید رفتار و کردار او را نمونه قرار بدهی و از او درس بگیری و یا هم چون فاطمه (ع) باش که به خاطر دفاع از حقّ شوهرش به شهادت می رسد . هم چون کوه باش و از کوه محکم تر . مبادا مشکلات و مصائب زندگی تو را از پای درآورد که خداوند با صابرین است . بعد از شهادتم تو خود تصمیم بگیر خواه در خانه خودت و خواه در خانه مادرت اگر خداوند فرزندی به تو عنایت فرمود نامش را نیکو بگذار و در تربیت او کوشا باش . اگر در دوران کوتاه زندگیمان خطایی از من سرزده مرا به بزرگی خود ببخش و مرا حلال کن . قرض های مرا بپرداز و کسانی که از من طلبکارند به آن ها بازگردان .

- ای پدر و مادرم ! که در تربیت من رنج کشیدید و برای عشق به اسلام اجازه رفتن به جبهه به من دادید بدانید که اجر شما در نزد خداوند زیاد است و شما باید بیش از این به خود افتخار کنید شکر نمایید و دعا کنید که خداوند این قربانی ناقابل را از شما بپذیرد و اگر خطایی از من سرزده مرا حلال کنید .

- ای دوستان عزیزم ! شما باید ادامه دهندگان راه شهیدان ، پیروان ولایت و روحانیّت عزیز باشید و فریب منحرفین را نخورید و در آغوش اسلام زندگی

نمایید .

- برادرم احمد ! بعد از پایان خدمت اسلام اگر خواست راه مرا در سپاه ادامه دهد .

در آخر چندین دعا می نمایم :

- خدایا ! اگر دشمنان اسلام و مزدوران صدام به جرم دفاع از اسلام جنازه ام را بسوزانند یا پیکرم را قطعه قطعه کنند و یا این که به دست این جنایتکاران اسیر بشوم تن به سازش نخواهم داد .

- خدایا ! تو خود شاهدی که " شهادت " برای من از عسل شیرین تر است پس این شربت گوارا را نصیبم بگردان .

- خدایا ! مرگم را " شهادت " و شهادتم را وسیله رسیدن به بارگاهت قرار ده .

- خدایا ! امام را تا انقلاب جهانی مهدی (عج) حفظ نما .

- بارالها ! این جنگ تحمیلی را به نفع اسلام خاتمه ده .

- در ضمن جنازه مرا در جوار تربت پاک برادر شهید نجات اله افروز دفن نمایید .

والسّلام

علی صالحی

امضا : 1361/03/25


 آثار علی اکبر صالحی آرانی

 آثار علی اکبر صالحی آرانی

 آثار علی اکبر صالحی آرانی

 آثار علی اکبر صالحی آرانی

 آثار علی اکبر صالحی آرانی

 آثار علی اکبر صالحی آرانی

 آثار علی اکبر صالحی آرانی

 آثار علی اکبر صالحی آرانی

 آثار علی اکبر صالحی آرانی

 آثار علی اکبر صالحی آرانی

 آثار علی اکبر صالحی آرانی

 آثار علی اکبر صالحی آرانی

 آثار علی اکبر صالحی آرانی

 آثار علی اکبر صالحی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع