گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

عباس عرب ابوزید آبادی

بیگ علی

بسیجی

1342/01/01

1361/04/25

پاسگاه زید

گلزار شهدای امام زاده عبدالله ابوزیدآباد

هنوز آغازین روزهای فروردین ماه 1342 بود که در یکی از شب­های آرام بهاری در حالی که سکوت و ظلمت قیرگون شب همه جا را گرفته بود و همة مردم به خواب آرامی رفته بودند؛ ناگهان صدای گریة نوزادی، این سکوت را شکست. در آن موقع هیچ کس نمی­دانست چه اتّفاقی در حال وقوع است و هیچ کس نمی­دانست که این نوزاد، 17 سال دیگر یار و یاور امام خواهد بود و به یاری اسلام بر خواهد خواست.

عبّاس در سال 1342 در شهر ابوزيدآباد از توابع شهرستان آران و بيدگل ديده به جهان گشود. بعد از طي دوران كودكي در سن 6 سالگي به مدرسه رفت و بعد از اتمام دورة ابتدایي، ترك تحصيل نمود و در كنار پدرش به كشاورزي پرداخت و بعد از مدّتي کار كشاورزي به شغل فخّاري مشغول شد. با اين­كه موقعيّت اقتصادي خانوادة وی خوب بود باز هم نمي­توانست بيكار باشد و در كمك كردن به ديگران و همسايگان نيز فعّاليّت می­نمود.

سال 1357 بود که کم کم انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام امّت شروع شد و در سراسر کشور مردم به پا خواستند و با تظاهرات و اعتصابات خود هر کس به نوبة خودش سعی در هم شکستن رژیم ستم­شاهی داشت. مردم روستا نیز به نوبة خود با پیروی از روحانیّون در خطِّ امام، تظاهراتی بر پا نمودند و اعلامیّه­ های امام را پخش می­کردند. وی یکی از کسانی بود که همیشه در صف مقدّم تظاهرات کنندگان بود و در پخش اعلامیّه­ های امام به طور مخفیانه کوشا بود؛ وی نه تنها خود در تظاهرات علیه رژیم شرکت می­کرد بلکه کسانی را که به دلیلی ترس به خود راه می­دادند را ارشاد می­کرد تا به این صفوف بپیوندند و سهم خود را به این انقلاب ادا کنند. در مواقع پخش اعلامیّه­ ها، ایشان سعی فراوان داشت حتّی نمی­گذاشت خانواده­اش از این امر باخبر شوند چرا که فکر می­کرد ممکن است مانع این عمل انقلابی او بشوند.

ایشان قبل از انقلاب در تمام مراسم­ های مذهبی شرکت می­کرد و بعد از انقلاب نیز در تشییع جنازة شهدا و مجالس آن­ها و راهپیمایی­ های مختلف از سوی دولت جمهوری اسلامی برگزار می­شد؛ شرکت می­کرد. وی چون موقعيّت ايران اسلامي را در جنگ تحميلي ديد تصميم گرفت تا به جبهه ­هاي نبرد اعزام گردد و از طريق بسيج سپاه در تاريخ 1361/02/11 به جبهة نبرد حق عليه باطل اعزام و در تاريخ 1361/04/25 در منطقة شلمچه در عمليّات رمضان به درجة رفيع شهادت نائل گرديد.

روحش شاد و راهش پررهرو باد


تعداد بازدید: 3855

امام ای کاش هزاران جان می داشتم فدایت می کردم

امام جانم به فدایت

سلام بر شهیدان انقلاب اسلامی ایران که با خون پاکشان درخت اسلام را آبیاری نموده­اند. اسلام 1400 سال اخیر را زنده کرده­اند و درود بر رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران امام خمینی که سایه ی او نعمت الهی است بر سر ما مردم و مستضعفین جهان است. اينجانب عباس­عرب که در محل معروف هستم به میرزاعرب وصیت می کنم:اولا سلام بر پدر و مادر مهربانم سلام بر برادرانم و سلام بر كلية فامیل. مادر مهربانم من به عنوان یک انسان احساس می کنم که کشور جمهوری اسلامی ایران حدود بیست ماه است که مورد حمله بعثیان عراقی قرار گرفته است و من این جا وظیفه ی شرعی دارم در برابر این بعثیان ایستادگی کنم. مادرم، من در برابر سر نداشتن پسرعموی گرامیم و آن همسنگر باوفایش و در برابر تمام شهیدان انقلاب احساس مسئولیت دارم. مادرم و برادرانم من از شما می خواهم در تشییع جنازه ی من گریه نکنید زیرا باعث خوشحالی منافقین است. مادرم ممکن است وقتی شود که جنازه ی من به دست شما نرسد و از شما می خواهم که هیچ ناراحتی به خودتان نرسانی و اگر می­خواهی بروی سر قبر من، جنازه ی من با تمام شهیدان یکی است. من از پدر و مادر گرامیم تشکر می­کنم که با رضایت کامل مرا به این راه پر عظمت وادار کرده اند.پدر و مادر گرامیم شما خیلی زحمت کشیده اید برای من، که کاری نکرده ام برای شما و من الان دارم خجالت شما را می شکم که چه ناراحتی ها به شما رسانده ام، ولی از خداوند متعال می خواهم که مرا ببخشد و من یک قطعه زمین دارم واقع در ابوزید آباد و مقداری حساب دارم و آن صورت حساب را با مردم درست کنید و تمام این مقدار حساب و قطعه ی زمین تعلق دارد به پدرم و هر چه که خرج خودم می شود از حساب خودم باشد و بقیه تعلق دارد به پدرم .برادرانم من به عنوان یک انسان توصیه می کنم که راه شهیدان را ادامه دهید. پدر و مادر و برادرام باز تکیه می­کنم که شهادت من را افتخار بداند.من به عنوان یک انسان توصیه می کنم به مردم محروم،خط رهبر را ادامه دهیدکه همان خط اصیل اسلام است. در پایان سلامت و طول عمر امام خمینی و پیروزی اسلام و مستضعفین جهان را از خداوند بزرگ خواستارم.


 آثار عباس عرب ابوزید آبادی

 آثار عباس عرب ابوزید آبادی

 آثار عباس عرب ابوزید آبادی

 آثار عباس عرب ابوزید آبادی

 آثار عباس عرب ابوزید آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع