گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

سیف اله علی رمضانی آرانی

سلطان علی

بسیجی

کارگر

1342/01/01

1361/04/23

پاسگاه زید

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

در سال 1342 در خانواده­ای مذهبی و زحمت کش متولد شد. تحصیلات ابتدائی را در مدرسه شهید مطهری (فعلی) گذراند و به علت مشکلات نتوانست به تحصیلات ادامه دهد و مدت چند سال در کارگاه قالی باقی کار می­کرد. او که از نظر اخلاق و رفتار نمونه بود و برای جلب نمودن بیشتر رضایت پدر و مادرش در سال 1356 برای ادامه کار به کارخانه بافندگی شماره 2 کاشان رفت. یکسال کارکرد که انقلاب و تظاهرات بر علیه رژیم منفور پهلوی شروع شد و او که از افراد معتقد به این انقلاب و امام بود، همچون سایر مردم در تظاهرات شرکت می­کرد و بعد از انقلاب هم یکی از افراد مؤمن کارخانه بود. وقتی امام دستور داده بود تولید را زیاد کنند او نیز تا آنجا که می­توانست در کارخانه اضافه کار می­کرد تا تولید زیاد شود و این مملکت به خود کفائی برسد. در سال 1359 که جنگ بین ایران و عراق آغاز شد او علاقه زیادی داشت تا به جبهه اعزام شود. مرحله اول آموزش خود را در بسیج آران و بیدگل گذراند و عضو بسیج شد. برای اولین بار مدت 3 ماه به جبهه گیلان غرب رفت و برای مرحله دوم به مدت دو ماه به جبهه اهواز رفت. روحیه آنقدر بالا بود که هر وقت مرخصی می­آمد، برای رفتن شوق زیادی داشت او برای بار سوم به جبهه­های خرمشهر رفت و در اطراف پاسگاه زید عراق مستقر شد و در عملیات رمضان شرکت داشت. در ساعت اول حمله که مزدوران در مقابل حمله رزمندگان ایستادگی می­کردند، قلب او را که برای اسلام می­تپید با گلوله مورد هدف قرار دادند که به درجه رفیع شهادت نائل آمد.


تعداد بازدید: 3999

بسم ربّ الشهداء

« وَ لاَ تَقُولُوا لِمَن یُقتَل فِی سَبِیلِ اللّهِ أموَاتٌ بَل أحیَاءٌ وَلکِن لا تَشعُرُونَ »

بقره – آیه 154

و کسانی را که در راه خدا کشته می شوند ، مرده نخوانید که زنده اند ، ولی شما نمی دانید .

- سپاس بی کران خداوندی را که مرا آفرید تا در راهش گام بردارم و در راه او جان دهم . با درود بی کران به رهبر کبیر انقلاب که ما را هدایت کرد تا راه الله را بشناسیم و از لجنزار طاغوت به گلستان انقلاب درآییم .

- خداوندا ! تو را شکر می کنم که در زمانی زندگی می کنم که راه برای کمک به اسلام باز است و جوانی خود را فی سبیل الله فدا می کنم . من در حالی به

جبهه های نبرد رفتم که احساس کردم این انقلاب نیاز به خون دارد و ثابت شده است که انقلاب اسلامی ما با خون به پیش می رود ، آن چنان که امام می فرمایند : « پیروزی را خون می آورد نه شمشیر »

- ای امام عزیز ! من عاشق تو هستم و راه تو را راه انبیا و اولیا خدا می دانم .

امام عزیز ! شهیدان با خونشان نوید پیروزی می دهند و به تو و به امّت شهیدپرور نیز می گویم که از شهید دادن ها متأثّر نشوید که پیروزی اسلام بر کفر جهانی حتمی است .

- جبهه های نبرد مرز عادات و پر از معنویّات است . من اسلام واقعی را در

جبهه ها شناختم و به بزرگی امام عزیزمان پی بردم و با خدای خویش پیمان بستم که جانم را نثار این انقلاب اسلامی می کنم .

- افتخار بر پدر و مادر عزیزم که این چنین فرزندی پرورش دادند تا قطره ای از خون ناقابل خویش را در راه اسلام فدا کند .

- جاوید باد اسلام این دینی که در راه نجات ماست .

- مادر عزیزم ! مبادا در شهادت من متأثّر شوی که دشمنان ما شاد شوند . اگر خواستی گریه کنی بر فرزندان امام حسین (ع) گریه کن . مسأله ، مسأله اسلام

است ، مرگ طبیعی نیست . مرا به خاطر آن که نتوانستم جبران زحمات بی شمارت را بکنم ببخش و حلالم کن .

- پدر مهربانم ! مبادا از شهادت من ناراحتی داشته باشی که من امانتی بودم از خدا برای شما و بازگشتم به سوی اوست . اگر رنج و مشقّتی به خاطر من تحمّل کردی که نتوانستم جبران کنم حلالم کن .

- برادران عزیزم ! سعی کنید راه مرا که راه امام است ادامه دهید و همیشه به فکر انقلاب بوده و به سخنان گهربار امام عزیز گوش دهید .

- مردم شهیدپرور ! از روحانیّت مبارز هم چنان پشتیبانی کنید . نماز عبادی - سیاسی جمعه را هم چنان بپا دارید تا وحدت شما بیش تر شود . برادران عزیز ! بسیج و جهاد و سپاه را پشتیبانی کنید و با آنان همکاری لازم را مبذول دارید . در تشییع شهیدان مظلوم شهرمان شرکت کنید تا در حماسه آنان شرکت داشته باشید .

- ببخشید که مزاحمتان شدم ، هر کدام از من بدی دیدید ببخشید و از دوستان و آشنایان خود می خواهم که مرا عفو کنند .

« ربّنا افرغ علینا صبراً و ثبت اقدامنا وانصرنا علی القوم الکافرین »

والسّلام علی عبادالله الصالحین

سیف الله (علی ) رمضانی

امضا : 1361/4/31

روحش شاد و راهش پررهرو باد !


 آثار سیف اله علی رمضانی آرانی

 آثار سیف اله علی رمضانی آرانی

 آثار سیف اله علی رمضانی آرانی

 آثار سیف اله علی رمضانی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع