گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

قاسم افضلی

محمد

بسیجی

1345/03/01

1366/04/03

سردشت

گلزار شهدای روستای یزدل

قاسم افضلی در سال 1345 در خانواده ای مذهبی و متدین در یزدل از توابع شهرستان آران و بیدگل متولد شد. دوران طفولیت را در دامن پدر و مادری رشد کرد که عشق به ائمه اطهار(ع) و اعتقاد به دین و مذهب در وجودشان شعله ور بود.

شش ساله بود که وارد مدرسه شد. او ضمن درس خواندن، کار هم می کرد. او صبح ها مشغول کار بود و عصرها درس می خواند.

وی در کارهای خیر و اجتماعی شرکت می کرد و با شروع نهضت اسلامی ایران در راهپیمایی ها حضوری فعال داشت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی با افراد منافق درگیر می شد و در مقابل آن ها ایستادگی می کرد.

هنگامی که جنگ عراق علیه ایران شروع شد، خودش را برای حضور در میدان جنگ آماده کرد و پس از گذراندن دورة آموزشی، وارد جبهه شد. هروقت که عزم سفر به جبهه می کرد، اول رضایت کامل والدین را می گرفت، بعد راهی می شد.

قاسم چندین مرتبه از طریق بسیج به جبهه اعزام شد و در عملیات های کربلای4، فتح فاو و عملیات ماؤوت عراق حضور داشت و در نهایت در عملیات نصر 4 به شهادت رسید.


تعداد بازدید: 4201

بسم الله الرحمن الرحیم

سخن خود را با سلام به رهبر کبیر انقلاب و سلام و درود به خانواده های معظم شهیدان و سلام و درود به ارواح طیبه پاک شهیدان از صدر اسلام تاکنون آغاز می کنم

ای پدر و مادر عزیز و مهربانم ؛

اکنون که رفتن به جبهه واجب شرعی شده و یک تکلیف است ، من خود را مسئول میدانم به جبهه بروم. اگر نتوانستم در این دنیا زحمات شما را جبران نمایم امیدوارم زحمات طاقت فرسای خود را حلالم نمایید ان شاءالله جبران خواهد شد در دنیای آخرت.

من آن قدر به جبهه خواهم رفت تا خالص شوم . اگر انشاءالله بر دشمن پیروز شدم که پیروز هستم و اگر هم شهید شدم پیروز، که شهادت بهترین و بالاترین خواسته من است.

از برادران می خواهم ضمن درس خواندن ، به جبهه ها نیز بروند. نماز را بر پای دارند و به آن عمل کنند. از خواهر و خواهران دینی می خواهم همانند فاطمه زهرا حجاب را رعایت کنند . از ملت عزیز می خواهم جبهه را سرلوحه کارها قرار دهند و از هر نظر که می توانند چه مالی و جانی و چه زبانی از آن حمایت کنند و اگر امروز در وضعیت جبهه ها قصور کنید آنچنان ضربه مهلکی خواهیم خورد که نسل های آینده به ما خواهند خندید و باعث ضعف و نابودی اسلام خواهد شد. سخنان امام را به جان و دل بخرید و هرچه ایشان امر فرمودند انجام دهید که همان مصلحت اسلام است.

در خاتمه از مردم می خواهم رعایت حال یتیمان و فرزندان شهیدان را بنمایند و به منافقین اجازه ندهند که در جامعه خود را نشان دهند و استادانی چون بهشتی ها، مطهری ها و ..... را از ما بگیرند.

از پدر و مادر و تمامی دوستان و همکلاسی هایم طلب حلالیت می نمایم. امید است همگی رستگار و دنیای آخرت را داشته باشیم.

والسلام . 66/3/20 قاسم افضلی


گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع