گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

عباس علی فلاح نوش آبادی

محمدتقی

بسیجی

طلبه روحانی

1344/02/08

1361/04/26

پاسگاه زید

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

عبّاسعلی در هشتم اردیبهشت ماه 1344 در نوش آباد دیده به جهان گشود .

پس از طی دوران ابتدایی و راهنمایی ، قصد ادامه تحصیل در حوزه علمیّه را داشت و با وجود این که مقدّمات این کار را انجام دادند ، امّا با شروع جنگ تحمیلی درس را رها کرده و به جبهه اعزام شدند .

در طی دوره تحصیلش ، به علّت علاقه فراوان ایشان به علم و مطالعه ، در

زمینه های مختلف عقیدتی – سیاسی و در زمینه های فرهنگی و ... مطالعات زیادی داشتند .

در طول دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی با وجود سنّ کمی که داشتند ، یکی از افراد ثابت و همیشگی در تظاهرات علیه رژیم شاه بودند .

آن شهید به همراه دوستانش گروهی را تشکیل داده بودند تا اعلامیه ها و نوارهای حضرت امام را در طی این دوران به مردم برسانند و مردم را همواره از پیام ها و رهنمودهای آن بزرگوار آگاه سازند و به این علّت بارها توسط عاملان رژیم مورد تعقیب قرار گرفته بود .

با پیروزی انقلاب اسلامی و با شروع جنگ تحمیلی و هم چنین با شنیدن پیام حضرت امام برای حضور در جبهه های جنگ و دفاع از خاک و میهن ، به این پیام امام لبیک گفت .

وی به مدّت دو سال در جبهه های حق علیه باطل جنگید و در طی این مدّت ، فقط چند بار به خانواده خود سرزد و هر بار که می آمد ، حرف از رفتن می زد .

این شهید بزرگوار در شلمچه و هم زمان با 19 ماه مبارک رمضان و شب ضربت خوردن مولای متّقیان حضرت علی (ع) بعد از اصابت گلوله به پیشانی اش به بیمارستان منتقل شده و سه شبانه روز در آن جا بود و پس از آن به فیض رفیع شهادت نائل آمد .

از ویژگی های اخلاقی آن شهید روحانی ؛ خوش رویی و مهربانی با کودکان بود . محبّت به والدین و احترام به آن ها را همواره مقدّم بر همه چیز می دانستند .

یکی از ویژگی های اخلاقی آن شهید همانند شهدای دیگر ، اهمیّت و اعتقاد به دین و مذهب بود و در هیچ شرایطی نمازشان را ترک نمی کردند و به مطالعه نیز بسیار علاقه مند بودند و کتاب های زیادی داشتند که حدود 250 جلد آن را به کتابخانه اهدا نمود که بعدها به خاطر علاقه اش به شهید دکتر بهشتی ، نام کتابخانه را شهید بهشتی گذاشتند .

از دیگر ویژگی های بارز ایشان ، تنفّر از ظلم و ستم و طرفداری از مساوات و عدالت بود و تحت هیچ شرایطی زیر بار ظلم نمی رفت و با وجود سنّ کم ، هرجا حقّی بود از آن دفاع می کرد . در مجموع تمام خصوصیات و رفتارشان چیزی فراتر از سنّ کم ایشان بود .

روحش شاد و راهش پررهرو باد !


تعداد بازدید: 3746

بسم رب الشهداء

« ان تنصراللّه ینصرکم و یثبت اقدامکم »

قرآن کریم

اگر یاری کنید خدا را ، یاری خواهد کرد شما را و قدم هایتان را ثابت خواهد

داشت .

- با سلام و درود به رهبر انقلاب امام خمینی بر حسب وظیفه ای که بر گردنم نهاده شده با شما ملّت همیشه مظلوم و همیشه در سنگر سخن می گویم .

- اماما ! تو را از راه دور کربلای خونین خوزستان می نگرم که سر به سجده گذارده ای و از خدایت و امام زمانت کمک می گیری . اماما ! با این لب های ناقابل خود از کربلای خوزستان تا مدینه جماران بر این صورت مبارک و مطهّرت بوسه می زنم .

- با شما ای امّت شهیدپرور و قهرمان ! شما هم باید امام را بنگرید که چگونه خالصانه با خدایش راز و نیاز می کند . شما بنگرید امامی را که در نیمه های شب از خواب گرانش می برد و با معبودش سخن می گوید باید از امامتان درس بگیرید حتّی از گشودن لب های چون غنچه نوگل برای سخن گفتن ؟ و همه مسائل دیگر و همیشه پیرو او باشید و تنها او برای شما الگو باشد . همیشه و همیشه این را مدّنظر خود قرار دهید . « اطیعواللّه و اطیعوالرسول و اولی الامر منکم » زیرا که ولایت فقیه است که شما را چنان ساخته است که بعد از انقلاب در راه اسلام چنان ایثارگر شده اید که با همین ایثارتان دشمن را ضربه ای وارد می سازید تا نای برخاستن را نداشته باشد و ولایت فقیه بود که ما را به این سرزمین های گرم خوزستان و سرد غرب در زمستان کشانیده است و همواره به امریکا و شوروی و ایادی مزدورش اعلام می داریم که ما نه از گرمای خوزستان می ترسیم و نه از سرمای شدید غرب .

- تا آخرین قطره خون خود ایستاده ایم .

- ای مادر ! تو را از من این جمله بدان اگر خداوند شهادت را نصیبمان کرد نباید

نا امید گردی که از قطرات خون من بر زمین خونین کربلای خوزستان ریخته شده بدان که از این قطره ها لاله هایی می روید که از رویش این لاله ها درخت تنومند اسلام که مدّت زیادی است خشک و تشنه لب مانده است و از این خون آبیاری

می شود و جان تازه ای به خود می گیرد . تو باید از نظر افتخار کنی که توانسته ای بعد از چندین سال زندگانی فرزندی تحویل جامعه اسلامی دهی که با خون خود درخت اسلام را آبیاری کند و باید افتخار کنی که نقش زن در جامعه اسلامی را خوب ایفا کرده ای و خوشحال باشی که زحمات پی در پی تو در مورد من بیهوده نبوده ، سرت را بالا بگیر ای مادر ولی در عین حال مواظب خود باش که با ریختن خون من ( ادامه متن ناخوانا بود )


 آثار عباس علی فلاح نوش آبادی

 آثار عباس علی فلاح نوش آبادی

 آثار عباس علی فلاح نوش آبادی

 آثار عباس علی فلاح نوش آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع