گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

عباس قندیانی آرانی

محمد

بسیجی

قالیباف

1331/07/30

1361/05/07

پاسگاه زید

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

عبّاس سال 1335ش در خانواده‏اى مذهبى و صميمى در آران متولّد شد. عبّاس، كه از كودكى صميميّت و صداقت را آموخته بود، از همان كودكى در قالى‏باقى و كشاورزى به يارى خانواده‏اش شتافت.

در جريان مبارزات مردم ايران به رهبرى امام قدس‏سره عليه رژيم آمريكايى شاه، بارها با حضور در راه‏پيمايى‏ها و تظاهرات، وفادارى خود را به روحانيّت و امام خود اثبات كرد.

سال 1359ش با شروع جنگ تحميلى عراق عليه ايران با فراگيرى آموزش‏هاى نظامى همراه برادرش عازم جبهه‏ هاى غرب گشت. هنگامى كه عازم جبهه بود مسئول اعزام نيروى بسيج به او اشاره كرد و بيان داشت عباس چون برادرت احمد عازم است شما صبر كن در اعزام بعدى برو، جواب داد او براى خودش مى‏رود و من هم براى خودم بالاخره شور شهادت، همراه با نفرت از مستكبران و متجاوزان لحظه‏اى او را از نبرد با كفّار شرق و غرب بازنداشت و پس از شركت در خطوط دفاعى غرب، عمليّات فتح‏ المبين و رمضان در تاريخ 61/5/7، مصادف با ايام شهادت مولاى متقيّان امام‏على عليه ‏السلام ، همراه با برادرش به مقتدايشان امام على عليه‏ السلام پيوستند. و پيكر هر دو با هم تشييع و تدفين شد.

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.


تعداد بازدید: 3932

بسم الله الرحمن الرحیم

اذا جاء نصرالله و الفتح و رأيت الناس يدخلون في دين الله افواجا فسبح بحمد ربك و استغفره انه كان توابا

و ما نيز به مصداق سوره شريفه فتح به اذن خداوند به دين اسلام گرديديم. خداي تو شاهد باش كه با تمام بارگناهان، تمامي تلاش خويش را به كار بردم تا در جهت رضاي تو حركت كنم و اكنون كه به جبهه پا مي گذارم فقط به اين اميد است كه با ريختن خون ناچيز خويش گناهانم آمرزيده شود. همسر، اي مومنه ان شاءالله كه فرزندمان سرباز امام زمان(عج) قرار بگيرد. پدر و مادر و خواهران عزيزم، برادران باغيرتم از خداوند متعال براي شما صبر مسئلت مي نمايم و اميدوارم كه الطاف الهي هرچه بيشتر نصيب شما گردد. خواهران و برادرانم، اميدوارم كه مسجد را خالي نگذاريد و براي من دعا كنيد كه خدا مرا بيامرزد. به نمازجمعه برويد كه مظهر وحدت است و من را نيز دعا كنيد. بار سنگين گناهانم اجازه نمي دهند كه پيامي براي شما بنويسم فقط ان شاءالله كه قطرات خون ناچيزم روشني راه تان گردد.

در پايان از تمامي پدران و مادران مي خواهم كه از اسلام كوركورانه دست بردارند و از اسلام ناب كه امام و رهبر انقلاب به آنان دستور مي دهد پيروي كنند. از برادران و خواهران مي خواهم كه دست از اسلام و قرآن و رهبر انقلاب امام خميني برندارند.

برادر كوچك شما عباس قندياني آراني


 آثار عباس قندیانی آرانی

 آثار عباس قندیانی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع