گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمد کوچکی نصر آبادی

حسین

بسیجی

محصّل

1345/03/01

نصرآباد (سفیدشهر )

1361/05/07

پاسگاه زید

سفید شهر (نصر آباد)

محمّد در تاریخ اوّل خرداد ماه 1345 در روستای نصرآباد کویر به دنیا آمد .

وی دوران ابتدایی خود را در دبستان شهدای نصرآباد گذراند .

او از لحاظ درسی و اخلاقی شاگردی ممتاز به شمار می رفت و در امتحانات نهایی سال پنجم ابتدایی نیز با نمرات عالی قبول شد و از طرف اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان مورد تشویق قرار گرفت . بعد از دوران ابتدایی برای ادامه تحصیل به مدرسه راهنمایی نسّاجی کاشان آمد .

محمّد نیز همچون دیگر مردم انقلابی در راهپیمایی ها و تظاهرات ضدّ رژیم شاه شرکت می نمود .

در سال 1359 دوران راهنمایی را با موفّقیّت به پایان رسانید و برای ادامه تحصیل در هنرستان محمّد نراقی ثبت نام کرد و در رشته اتومکانیک مشغول تحصیل شد . پس از پایان سال دوّم هنرستان ، در 1360/3/15 برای اعزام به جبهه به پادگان اصفهان رفت و در تاریخ 1361/5/7 در عملیات رمضان به درجه رفیع شهادت نائل آمد .

روحش شاد و راهش پررهرو باد !


تعداد بازدید: 4459

بسم الله الرحمن الرحیم

یا ایهالذین آمنوا مالکم اذا قیل لکم انفروا فی سبیل الله اتاقلتم الی الارض ارضیتم بالحیوه الدنیا من الاخره فما متاع الحیوه الدنیا فی الاخره الا قلیل.

ای افراد با ایمان شما را چه می شود که وقتی به شما گفته می شود در راه خدا ( برای مبارزه با دشمنان حق و عدالت) حرکت کنید به زمین سنگینی می کنید؟ آیا زندگی دنیا را بر حیات جاوید ترجیح می دهید؟ بدانید که لذت دنیا در برابر خوشی های آخرت اندکی بیش نیست. سوره 9 آیه 37

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و یاری دهنده مظلومان و مستضعفین و با درود و سلام بی حد به فرمانده کل نیروهای اسلام حضرت مهدی (عج) و درود بر رهبر انقلاب اسلامی و سلام بر ارواح پاک شهیدان انقلاب خونین اسلام و درود بر شما ای گذشتگان از مال و جان تان ، ملت ایران.

در این موقعیت کنونی که دین و میهن اسلامی مان تحت تجاوز قرار گرفته برای هر یک از ما مسئولیت سنگینی خود به خود بوجود آمده است و هر یک از ما به طوری از جانب خدا آزمایش می شویم قرآن هم می فرماید: احسب الناس و ان یترکوا ان یقولوا آمنا و هم لایفتنون. آیا مردم چنین پنداشته اند به صرف این که گفتند ایمان آوردیم رهایشان می کنند و بر این امر آزمایش نمی شوند.بنابراین باید بکوشیم در این آزمایش موفق به درآئیم که انشاالله چنین است.

یکی از آزمایشات که هم اکنون با آن درگیریم مسئله جنگ است و باید در این فکر باشیم که چگونه در این آزمایش موفق شویم. طریقه آن مشخص است، دشمنان اسلام و قرآن بر اسلام و مملکت ما حمله ورند و وظیفه ما دفاع از اسلام است. در اینجا که مسئله شهادت این آرزوی دیرینه عاشقان الله به پیش می آید چیزی که سالها آرزوی آن را داشته ام و دارم انشاالله هم به آن می رسم و خداوند متعال را از خود راضی و خشنود می گردانم.

پدر ومادرم؛ بدانید که اگر یک فرزندتان را در این راه داده اید هیچ ناراحت نباشید زیرا این جانب تنها امانتی در نزد شما بوده ام که خداوند از شما با افتخار پس گرفته است و به صورتی دیگر : انا لله و انا الیه راجعون . ما از خداییم و به خدا باز می گردیم.

غرض از همه اینها این بوده که مبادا در شهادتم که انشاالله نصیبم می شود ، ناراحت شوید. چون ناراحتی جایی باید باشد که بیهوده جان سپرده باشیم.

مادرم؛ چون کوه باش و لحظه ای از یاد خدا غافل مباش.

خواهرم؛ زینب وار با ناملایمات دست و پنچه نرم کن و پیام رسان خون شهدا باش.

برادرم؛ امیدوارم اگر شهید شدم همچنان راهم را ادامه دهی و دنباله رو من باشی زیرا بهترین راه راه شهیدان است.

ای امت قهرمان و ای دلاوران و همشهریان عزیزم ، بدانیدکه تنها راه حفظ انقلاب اسلامی اطاعت از فرمانده کل قوا خمینی است. پس راهتان را بازیابید و بدانید تا شما در سنگر جهاد باشید هرگز دشمنان اسلام و قرآن نخواهند توانست بر شما فایق آیند و ما امروز افتخارمان این است که در راه عقیده ای جهاد می کنیم که به حقانیت آن کاملاً آگاهیم و غیر از این برایمان راهی نمی ماند که یا پیروز می شویم و یا شهادت را چون اسلحه ای مرگبار بر فرق دشمن فرود می آوریم.

از شما دوستان و آشنایان و کلیه افرادی که با این جانب برخورد داشته اید خواهشمندم که مرا اگر مرتکب اشتباهی شده ام ببخشید و از خانواده ام تقاضا دارم که روزه های قضایی امسال را که در حدود 18 تاست حتماً بگیرید و اگر هم نمی توانید پول بدهید تا بگیرند

ای مردم با ایمان و انقلابی ما سربازان ولی عصر (عج) از شما تقاضا داریم که به مسجد و جلسات مذهبی اهمیت بیشتری دهید زیرا همین مساجد است که چنین جوانانی می پروراند که از جان می گذرند و حماسه می آفرینند.

در پایان آرزو داریم که رهرو راه شهیدان باشیم. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد کوچکی 1361/4/23 مطابق با رمضان المبارک 1402

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار


 آثار محمد کوچکی نصر آبادی

 آثار محمد کوچکی نصر آبادی

 آثار محمد کوچکی نصر آبادی

 آثار محمد کوچکی نصر آبادی

 آثار محمد کوچکی نصر آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع