گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

دخیل مقدوری

حسن

بسیجی

1320/11/10

1361/04/23

پاسگاه زید

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

دخیل مقدوری در سال 1320 در نوش آباد متولد شد. شهید مقدوری یک سال و نیم داشت که پدر خود را از دست داد. شهید به علّت فقر خانواده نتوانست به تحصیلات ادامه دهد. او فقط دو کلاس بیشتر سواد نداشت. او در سن ده سالگی به کاشان رفت و مشغول کارگری شد. او کم کم ازدواج کرد و با ازدواج کردن زندگی خود را سر و سامان داد و بعد از مدّتی وارد کارخانه شرکت نساجی کاشان(شماره3) شد و با حقوق ناچیز زندگی خود را اداره می کرد. او در تاریخ 1361/01/20 وارد جبهه شد و در محلّه عملیات خرمشهر زخمی شد. هنوز مجروحیت او خوب نشده بود که اصرار فراوان دوباره وارد جبهه شد و در تاریخ 1361/04/23 در عملیات رمضان به شهادت رسید.


تعداد بازدید: 4136

وصیت­نامه شهید دخیل (رضا) مقدوری

بسم­ الله الرحمن الرحیم و بسم­الله القاصم الجبّارین

«ولا تحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلُوا فِی سَبیلِ­اللهِ أمواتاً بَل اَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقُونَ»

«گمان مبرید آنان­که در راه خدا کشته شده­ اند مرده­ اند بلکه آنان زنده­ اند و نزد پروردگارشان روزی می­خورند.»

باسلام و درود به رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی و با سلام به تمام رزمندگان اسلام و با سلام و درود به تمام شهدای اسلام از آغاز تا به حال، خواهران و برادران و امت شهیدپرور ایران وصیت­نامه خود را شروع می­کنم.

برادران و عزیزان! اینک که انقلاب اسلامی تحت رهبری مهدی موعودو نائب بر حق او یعنی روح الله عزیز دارد می­رود تا حکومت عدل الهی در سراسر جهان فراگیر شود مخصوصاً آمریکای جنایتکار دست به هر توطئه­ای که می­تواند می­زند ما باید همچنان به گوش و هشیلر باشیم و دسیسه­های آن­ها را نقش بر آن کنیم به قول امام امت مسئله اصلی ما اسلام ؟؟؟؟ و دشمن شماره یک آمریکا است.

برادران و خواهران عزیز این سخن امام را نباید فراموش کنیم که می­فرماید: تنها روحانیت است که می­تواند نهضت اسلامی را رهبری کند و دیگر هیچ، برادران تا می­توانید دعا به جان رهبر کنید در جبهه­ها حضور به هم رسانید اکنون مسئله اسلام در کار است، خدای ناکرده یک موقع نشود که حرفی بر ضد انقلاب و بر ضد اسلام بزنید که ما نسبت به خون شهیدان مسئول خواهیم بود.

امت شهیدپرور ایران! این وصیت مرا قبول کنید که اکنون خداوند ما را مورد امتحان قرار داده است، حالا ما هستیم که با اعمال خود با دستورات و فرامین قرآن می­توانیم پیروز و سربلند شویم. ؟؟؟؟ که هستیم و کسانی به مانند منافقین که به قول امام: این­ها بدتر از کفار هستند در آتش دوزخ خواهند سوخت و ذلیل خواهند بود تا ابد.

خدمت همسر عزیزم و فرزندانم، فرزندان خردسال و کوچکم، و سایر فامیل­ها و آشنایان و دوستان تا می­توانید در خط امام و ولایت فقیه باشید چرا که ولایت فقیه استمرار حکومت عدل الهی می­باشد. همسر عزیزم خداوند ان­شاالله از شما راضی باشد. فرزندانم را در موقع تعطیلیِ درسشان، به کلاس قرآن بفرست زیرا که اساس قرآن است و بس.

خداوند ان­شاالله ما را در راه احترام و ادای خون شهیدانمان و پاسداری خونشان موفق و مؤید بدارد ان­شاالله.

خدایا، خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه­دار. والسلام علیکم و رحمه الله برکاته

[1] . سوره آل عمران – آیه­ی 169.
گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع